Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPSVPCPS4
Okładka DARIUSBURST Chronicle Saviours (PC)
OkładkaDARIUSBURST Chronicle Saviours (PC)

DARIUSBURST Chronicle Saviours

Dynamiczna, stworzona przez studio Pyramid strzelanina, w której akcja prezentowana jest w perspektywie bocznej. Planeta Darius została zaatakowana przez Belserów — armia obcych zagnieździła się w morzach i oceanach na całym globie.

Akcji | 2D | shoot 'em up

Kolekcja gier
Obserwuj grę

DARIUSBURST Chronicle Saviours Premiera

30lis2015

PSV

2gru2015

PS4

4gru2015

PC

producent: Pyramid wydawca: Degica Strona oficjalna

Gry podobne do DARIUSBURST Chronicle Saviours

Ikaruga

Sine Mora

Jamestown: Legend of the Lost Colony

DARIUSBURST Chronicle Saviours na PC, PSV i PS4 jest najbogatszą z dotyczasowych odsłon serii DARIUS. Produkcja zawiera całą zawartość dostępną w DARIUSBURST: Another Chronicle, a także zupełnie nowe tryby rozgrywki, etapy, czy choćby myśliwce, za których sterami przychodzi nam zasiąść podczas zabawy.

Fabuła

Akcja DARIUSBURST Chronicle Saviours rozgrywa się sto lat po wydarzeniach opowiedzianych w grze Darius II. Tytułowa planeta, Darius, atakowana jest przez armię Belserów. Obcy zagnieździli się w morzach i oceanach na całym globie. Kres niekończącym się walkom ma położyć nowa broń, tak zwany Burst System. Dostęp do tego oręża uzyskuje Riga Pratica, pilot testowy, a także Ti2, czyli sztuczna inteligencja, przyjmująca wygląd młodej dziewczyny.

Mechanika

DARIUSBURST Chronicle Saviours na PC, PSV i PS4 czerpie garściami z wydanej w latach dziewięćdziesiątych na automaty serii DARIUS. Akcja prezentowana jest zatem w perspektywie bocznej, a rozgrywka koncentruje się na eliminacji hord przeciwników. Gra została podzielona na etapy, do których dostęp odblokowujemy w miarę postępów w przygodzie. Na drodze gracza stają zarówno szeregowi, słabsi oponenci, jak i potężni bossowie, których pokonanie wymaga nie tylko wykorzystania wszystkich dostępnych środków, lecz także opracowania odpowiedniej strategii. Podczas zabawy na mapach pojawiają się rozmaite power-upy, które zwiększają siłę rażenia myśliwca oraz jego wytrzymałość, wpływają na liczbę zdobywanych przez gracza punktów, a nawet mogą natychmiastowo zniszczyć wszystkich wrogów widocznych na ekranie.

Podstawową broń w walce z oponentami stanowi jednak wyrzutnia rakiet, do której z czasem dołącza również działko laserowe oraz generator fali energii. Warto nadmienić, że przeciwnicy również mogą korzystać z takich usprawnień, przez co poziom trudności rośnie wraz z postępami w grze. Gracz ma jednak przewagę w postaci wspomnianego „Burst System”. Jest to specjalna broń, dysponująca znacznie większą siłą rażenia. Korzystanie z niej jest jednak limitowane, a dostęp odnawia się w miarę pokonywania kolejnych wrogów. W grze występuje dziewięć wariantów myśliwców, wśród których znalazł się zarówno „Silver Hawk” z poprzednich odsłon cyklu, jak i zupełnie nowy model.

Tryby gry

Gra składa się z kilku trybów. Podstawę stanowi tu Chronicle Saviours Mode, w którym na graczy czeka fabularna kampania, składająca się z ponad dwustu etapów. Jej rolą jest przedstawienie historii konfliktu rozgrywającego się na planecie Darius. Oprócz tego, do naszej dyspozycji oddano tryb Another Chronicle Mode, gdzie czeka kilka wariantów zabawy. Pierwszym jest Original, który stanowi odtworzenie kampanii dostępnych w automatowej serii DARIUS. Original EX z kolei jest jego trudniejszą wariacją, stanowiącą dodatkowe wyzwanie dla osób zaznajomionych z cyklem.

Zaimplementowano tutaj również tryb Chronicle Mode, na który składa się ponad 3000 odblokowywanych na poziomie globalnym etapów. Przed rozpoczęciem zabawy gracze przypisywani są do konkretnego gabinetu, którego członkowie starają się odblokować jak największą liczbę plansz. Po ukończeniu konkretnej misji zostaje ona udostępniona pozostałym śmiałkom z różnych zakątków świata.

Kwestie techniczne

DARIUSBURST Chronicle Saviours na PC, PSV i PS4 jest najładniejszą z dotychczasowych odsłon serii. Oprawa graficzna prezentuje dobry poziom, dzięki czemu gra może się podobać również osobom niezaznajomionym z cyklem. Co ciekawe, wersja na komputery osobiste wspiera wyświetlacze o formacie 32:9.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe DARIUSBURST Chronicle Saviours: Odpowiednia dla każdego wieku.

PC
PS4
PSV