Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiWiiUPCPS4PSVSwitchXONE
Okładka FullBlast (WiiU)
OkładkaFullBlast (WiiU)

FullBlast

Klasyczna gra shoot 'em up. W FullBlast sterujemy myśliwcem walczącym z siłami kosmitów, którzy najechali naszą planetę. Gra oferuje kooperacyjny tryb dla dwóch osób oraz 12 losowo generowanych poziomów z siedmioma bossami do pokonania.

Akcji | science fiction | na 2 osoby | shoot 'em up | kooperacja | podzielony/wspólny ekran

Kolekcja gier
Obserwuj grę

FullBlast Premiera

27sie2015

WiiU

28sty2018

PC

4wrz2018

PS4 PSV

5wrz2018

XONE

7wrz2018

Switch

Gry podobne do FullBlast

Star Fox Zero

Ghost Blade HD

Teslapunk

FullBlast to wertykalny shoot 'em up, w którym zasiadamy za sterami myśliwca walczącego z kolejnymi falami kosmitów atakujących naszą planetę. Jest to debiutanckie dzieło niezależnego dwuosobowego studia UFO Crash Games z Hiszpanii. Twórcy inspirowali się mocno tradycyjnymi shoot em' upami z lat 80. i 90. FullBlast ukazało się pierwotnie w 2015 roku na konsoli WiiU, a w kolejnych latach trafiło na pozostałe popularne platformy sprzętowe.

Mechanika

W FullBlast kontrolujemy niewielki myśliwiec wyposażony w bogaty arsenał przeznaczony do walki z siłami kosmicznych najeźdźców. Podobnie jak w niezliczonych klasycznych tytułach z gatunku, gracze powoli podróżują przez linearny poziom, walcząc z kolejnymi falami przeciwników. Możemy wykorzystywać kilka rodzajów broni oraz power-upów, a także unikać pocisków. Twórcy przygotowali w sumie dwanaście poziomów, pomiędzy którymi umieścili krótkie przerywniki fabularne. Ich układ oraz kolejność spotykania każdego z siedmiu bossów jest generowana za każdym losowo.

Tryby gry

Poza standardowym trybem arcade dla jednej osoby, cały tytuł możemy przejść także ze znajomym, walcząc w lokalnym trybie kooperacji na wspólnym ekranie (gra na platformach przenośnych nie posiada tej opcji).

Kwestie techniczne

Mimo że akcja gry rozgrywa się na dwuwymiarowym planie, zarówno plansze, jak i przeciwnicy zostali zrealizowani w pełnym trójwymiarze. W trakcie zabawy przygrywa nam heavymetalowa ścieżka dźwiękowa.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran  

Wymagania wiekowe FullBlast: Odpowiednia dla każdego wieku.

WiiU
PC
PS4
PSV
Switch
XONE