Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4SwitchXONEPCPSV
Okładka Tachyon Project (PS4)

Tachyon Project

Gra zręcznościowa zaliczana do klasycznego gatunku twin-stick shooterów. Tachyon Project jest dziełem niezależnego studia Eclipse Games, założonego przez współtwórców Pure, Split/Second, Imperial Glory, Wanted: Weapons of Fate czy Terminator 4: Salvation.

Akcji | 2D | indie | shoot 'em up

Okładka Tachyon Project (PS4)

data premiery gry:

15lip2015

PC XONE

19sty2017

PS4 PSV

25sty2018

Switch

Tachyon Project to wydana na platformie PS4, XONE itd. gra zręcznościowa, zaliczana do klasycznego gatunku twin-stick shooterów. Za powstanie tytułu odpowiada niezależne hiszpańskie studio Eclipse Games, założone przez weteranów branży, mających na swoim koncie współpracę przy takich tytułach, jak Pure, Split/Second, Imperial Glory, Wanted: Weapons of Fate czy Terminator Salvation: The Videogame.

Fabuła

W grze wcielamy się w rolę… programu komputerowego o nazwie Ada, stworzonego do hackowania najbardziej strzeżonych serwerów na świecie. Niezwykle inteligentny kod zyskuje własną świadomość, lecz na skutek niewyjaśnionych okoliczności zostaje wyrzucony z serwera testowego i skazany na tułaczkę po „czeluściach” Internetu. Zadaniem graczy jest odkrycie co stało się z twórcami programu (których on sam nazywa swoimi rodzicami) i próba powrotu do pierwotnego środowiska. W trybie fabularnym, w miarę postępów fabuły odblokowujemy kolejne rodzaje broni i umiejętności, niezbędnych w walce z coraz trudniejszymi przeciwnikami.

Mechanika

Za tą dosyć oryginalną fabułą, kryje się klasyczna dwuwymiarowa strzelanka z pełną swobodą ruchu, wykorzystująca metodę sterowania za pomocą dwóch drążków pada. Tytuł w sposób oczywisty czerpie inspirację z kultowych pozycji gatunku, starając się jednak wprowadzić możliwie wiele innowacji. Oprócz klasycznej mechaniki, czeka nas więc ogromna różnorodność przeciwników (30 rodzajów oraz 4 bossowie), a także cała masa ulepszeń i perków, pozwalająca na uzyskanie przeogromnej ilości kombinacji konfiguracji naszego statku. W niektórych misjach zastosowany został także tzw. tryb stealth, w którym kluczowym elementem jest wybór odpowiedniego momentu ostrzelania przeciwnika tak, aby nie zostać wykrytym zawczasu.

Kwestie techniczne

Twórcy zadbali również o możliwość zabawy w trybie kooperacji, przeznaczonym maksymalnie dla 4 graczy. Pod względem oprawy Tachyon Project na PS4, XONE itd. także łączy tradycję z nowoczesnością, oferując stosunkowo prostą, dwuwymiarową grafikę, wzbogaconą masą barw i efektów świetlnych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1 - 4  

Klasyfikacja PEGI Tachyon Project

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Tachyon Project

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2.0 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB GeForce 8600 GTS/Radeon HD 2600 XT lub lepsza
  • 400 MB HDD
  • Windows 7/8/10
Microsoft XBOX ONE

Microsoft XBOX ONE

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PC
XONE
PS4
PSV
Switch