Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiXONEPSVPCPS4Switch
Okładka Super Destronaut DX (XONE)

Super Destronaut DX

Shoot’em up zainspirowany przez klasycznych przedstawicieli gatunku, na czele z kultowym Space Invaders. W trakcie zabawy w Super Destronaut DX wcielamy się w pilota kosmicznego myśliwca, którego zadaniem jest eliminacja hord adwersarzy.

Akcji | science fiction | 2D | multiplayer | na 2 osoby | indie | shoot 'em up | kosmici | podzielony/wspólny ekran

Okładka Super Destronaut DX (XONE)

data premiery gry:

11lip2018

PS4 XONE PSV

13lip2018

PC Switch

Super Destronaut DX jest ulepszoną wersją gry Super Destronaut, czyli shoot'em upa wzorowanego na klasykach gatunku, na czele z kultowym Space Invaders. Za opracowaniem tej produkcji stoi niezależne studio Petite Games, a nakładem firmy Ratalaika Games pojawiła się ona na PC, PS4 itd..

Mechanika

W Super Destronaut DX zasiadamy za sterami statku kosmicznego, a naszym zadaniem jest eliminacja hord przeciwników; podczas gdy oponenci nadlatują z góry i ustawiają się w wymyślne formacje, nasz myśliwiec może poruszać się wyłącznie na boki, wzdłuż podstawy ekranu.

Chcąc zdobyć jak największą liczbę punktów, musimy unikać ostrzału i wykorzystywać wiele typów uzbrojenia: karabin maszynowy (strzelający pojedynczymi lub potrójnymi seriami), działko laserowe, a także wyrzutnię rakiet oraz bomby.

Tryby gry

Na potrzeby wydanej na platformie PC, PS4 itd. gry Super Destronaut DX przygotowano trzydzieści zróżnicowanych wyzwań oraz trzy warianty rozgrywki, czyli Classic Mode, Time Attack oraz Hardcore. Tytuł pozwala przy tym tak na zabawę w pojedynkę, jak i na multiplayerową rozgrywkę na wspólnym ekranie; ponadto swoimi osiągnięciami można się pochwalić na internetowych tablicach rekordów.

Kwestie techniczne

Dwuwymiarową grafikę Super Destronaut DX utrzymano stylistyce inspirowanej klasycznym pixel artem; pomimo że całość budzi skojarzenia z epoką ośmiu bitów, warstwę wizualną gry wzbogacono między innymi o współczesne efekty świetlne.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Ocena czytelników: 0,8 / 10 na podstawie 10 głosów czytelników.

Gry podobne do Super Destronaut DX

Klasyfikacja PEGI Super Destronaut DX

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Super Destronaut DX

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Inel Core 2 Duo, 1 GB RAM, karta grafiki Intel HD lub lepsza, 256 MB HDD, Windows 7

PC
Switch
PS4
XONE
PSV