Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiXONEiOSANDPC
Okładka Let Them Come (XONE)

Let Them Come

Dynamiczny shoot‘em up, w którym stawiamy czoła najeźdźcom z kosmosu. W trakcie zabawy bohater obsługuje znajdujący się po lewej stronie ekranu ciężki karabin maszynowy, a przeciwnicy nadciągają z prawej.

Akcji | 2D | indie | shoot 'em up | obcy

Okładka Let Them Come (XONE)

data premiery gry:

3paź2017

PC XONE

9sty2018

iOS AND
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Let Them Come jest shoot‘em upem opracowanym przez niezależne studio Tuatara Games z myślą o platformie PC, AND itd.. Wydanie tej produkcji zapewniła firma Versus Evil, w której portfolio można znaleźć między innymi popularny cykl The Banner Saga, Armikroga czy też ciepło przyjęte przez graczy Guild of Dungeoneering.

Fabuła

W Let Them Come warstwa fabularna odgrywa rolę drugoplanową. Kiedy Ziemia padła ofiarą inwazji ze strony agresywnych Obcych, Rock Gunnar, nieustraszony najemnik mający za sobą niejedną bitwę, stał się ostatnią nadzieją ludzkości. To właśnie w niego wciela się gracz, by powstrzymać najeźdźców z kosmosu.

Mechanika

W wydanym na platformie PC, AND itd. Let Them Come akcję obserwujemy z boku. Sednem zabawy jest eliminacja tabunów adwersarzy nadciągających z prawej strony ekranu, podczas gdy kontrolowany przez nas heros obsługuje ciężki karabin maszynowy znajdujący się po lewej. Na naszej drodze stają zarówno pomniejsi oponenci, jak i przerośnięci bossowie charakteryzujący się znacznie większą odpornością na obrażenia i siłą ataku. W zamian za zabijanie przeciwników otrzymujemy punkty, które możemy wydać na specjalne modyfikacje gwarantujące nam przewagę na polu walki.

Podstawową bronią Gunnara jest wspomniany CKM, aczkolwiek na podorędziu protagonisty znalazły się również granaty, koktajle Mołotowa, miny, flary, a nawet generator czarnych dziur. Oprócz tego Rock ma do dyspozycji broń białą pokroju noży, pałek, paralizatorów czy choćby pił mechanicznych. Dopełnieniem tego wszystkiego są nie tylko różne typy amunicji dla wyżej wspomnianej giwery (zróżnicowane pod kątem dodatkowych efektów w postaci rażenia prądem, zamrażania i podpalania celu), lecz również odblokowywane ulepszenia – od zwiększonej szybkostrzelności karabinu, przez bonusowe punkty życia, aż po dodatkowy pancerz.

Kwestie techniczne

Dwuwymiarowa oprawa graficzna Let Them Come została utrzymana w pixelartowej stylistyce przywodzącej na myśli hity z epoki szesnastu bitów. W trakcie zabawy towarzyszy nam dynamiczny soundtrack – listę utworów możemy nie tylko rozszerzyć o pozycje odblokowywane w trakcie rozgrywki, lecz również dostosować do swoich preferencji. Należy też dodać, że tytuł doczekał się pełnej integracji z serwisem Twitch, co pozwoliło autorom na implementację oryginalnego mechanizmu, dzięki któremu widzowie mogą posyłać wybranych przez siebie przeciwników (poprzez wpisywanie odpowiednich komend) na gracza streamującego rozgrywkę.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Let Them Come

Klasyfikacja PEGI Let Them Come

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
PC
XONE
iOS
AND