Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka AirMech Wastelands (PC)

AirMech Wastelands PC

Gra RPG akcji z domieszką strategii czasu rzeczywistego. W trakcie zabawy trafiamy do postapokaliptycznej Ameryki, by jako pilot tytułowej maszyny bojowej stopniowo piąć się po szczeblach drabiny społecznej i odkryć źródło nieustających ataków na ludzkość.

Akcji | science fiction | postapokalipsa | widok izometryczny | elementy RPG | mechy i roboty | elementy strategiczne | shoot 'em up | kooperacja

PC Windows
Okładka AirMech Wastelands (PC)

Angielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

24listopada2017

wczesny dostęp

6lipca2018

6lipca2018

Steam

AirMech Wastelands jest kolejną produkcją opracowaną przez niezależne studio Carbon Games. W odróżnieniu od poprzednich dzieł tego zespołu, tym razem mamy do czynienia z grą RPG akcji, którą wzbogacono o elementy RTS-a. Tytuł pojawił się na platformie PC.

Fabuła

Akcja AirMech Wastelands toczy się w uniwersum wykreowanym na potrzeby poprzednich produkcji spod szyldu AirMech. Gra roztacza przed nami wizję dystopijnej przyszłości, w której współczesna cywilizacja chyli się ku upadkowi w wyniku tragicznego w skutkach konfliktu. Działania wojenne obróciły w pył wschodnie i zachodnie wybrzeże Ameryki – ci, którym udało się przetrwać, zamieszkują centrum kontynentu. W trakcie rozgrywki wcielamy się w jednego z niewielu ocalałych potrafiących pilotować tytułowe AirMechy. W toku przygody protagonista pnie się po szczeblach kariery, stopniowo stając się liderem lokalnej społeczności i zbliżając się do odkrycia źródła nieustających ataków na ludzi.

Mechanika

Wydarzenia, w jakich bierzemy udział w wydanym na platformie PC AirMech Wastelands, obserwujemy w widoku izometrycznym. Przed rozpoczęciem zabawy tworzymy bohatera, w którego skórze przemierzamy rozległy, otwarty świat. Oprócz eksploracji, schemat rozgrywki zawiera wykonywanie zadań i walkę z przeciwnikami – starcia toczymy w czasie rzeczywistym, zasiadając za sterami tytułowego mecha. Mowa o potężnej maszynie bojowej w postaci kroczącego robota przeznaczonej do walki tak na lądzie, jak i w przestworzach (dzięki możliwości transformacji w samolot). Niemniej nie brakuje też misji polegających na działaniu po cichu i przekradaniu za plecami oponentów, w trakcie których kontrolujemy samego bohatera.

W miarę postępów w przygodzie zdobywamy punkty doświadczenia oraz ulepszamy poszczególne statystyki i zdolności protagonisty, a także udoskonalamy podzespoły samego AirMecha – możemy go zaopatrzyć w nowe uzbrojenie u handlarzy lub zdobyć je w zamian za realizację zadań. Dopełnieniem tego wszystkiego jest konieczność wystawiania coraz większych armii, które biorą czynny udział w bitwach z oponentami, stanowiąc realne wsparcie na przykład podczas pojedynków z potężnymi bossami.

Tryby gry

AirMech Wastelands pozwala na zabawę nie tylko w pojedynkę, lecz także w towarzystwie innych graczy, w ramach trybu współpracy. W obu przypadkach wymagane jest jednak połączenie z Internetem – gra nie umożliwia rozgrywki w trybie offline.

Kwestie techniczne

Osoby, które grały we wcześniejsze gry spod szyldu AirMech, mogą przenieść swoje postępy i osiągnięcia do AirMech Wastelands – w ten sposób zyskają też ekskluzywne wyposażenie do wykorzystania w grze AirMech Strike.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 10 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 71,99 PLN

Gry podobne do AirMech Wastelands

Wymagania wiekowe AirMech Wastelands

12+

Wymagania sprzętowe AirMech Wastelands

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 lub lepsza, 2 GB HDD, Windows 10 64-bit
Minimalne: Intel Core i3, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza, 2 GB HDD, Windows 7 64-bit