Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Blubber Busters (PC)
OkładkaBlubber Busters (PC)

Blubber Busters PC

Gra akcji zawierająca cechy platformówki i shoot'em upa. Zadaniem gracza jest wyleczenie kosmicznych wielorybów z niebezpiecznych chorób i mutacji.

Akcji | science fiction | platformówki | 2D | crowdfunding | indie | shoot 'em up | side-scroll | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Blubber Busters Premiera PC

2022

producent: Thar Be Monsters wydawca: Thar Be Monsters

Angielskie napisyAngielskie napisy

Gry podobne do Blubber Busters

Shank 2

Metal Slug 3

Mercenary Kings

Blubber Busters jest grą akcji, zawierającą elementy charakterystyczne dla platformówek i shoot'em upów. Produkcja trafiła na platformę PC, a za jej stworzenie odpowiada niezależne studio Thar Be Monsters – inspirację dla deweloperów stanowiły kultowe tytuły z lat dziewięćdziesiątych XX wieku, na czele z seriami Mega Man, Metal Slug oraz Metroid.

Fabuła

Akcja Blubber Busters rozgrywa się w odległej przyszłości. Ludzie od lat żyją w harmonii z kosmicznymi wielorybami, dbając o ich zdrowie i bezpieczeństwo. Potężne istoty odwdzięczają się im oferowaniem swoich usług w zakresie transportu do najdalszych zakątków galaktyki i pomocy w pozyskiwaniu egzotycznych surowców. Ta specyficzna symbioza zostaje jednak zakłócona przez tajemnicze choroby, mogące zdziesiątkować ich populację – wśród nich przoduje zagadkowa mutacja, która sprawia, że spokojne niegdyś zwierzęta stają się coraz bardziej agresywne. Czwórce głównych bohaterów nie pozostaje zatem nic innego, jak zakasać rękawy i podjąć próbę unicestwienia źródeł kolejnych infekcji.

Mechanika

W Blubber Busters na platformie PC akcja prezentowana jest w perspektywie bocznej. Zabawa polega na eksploracji kolejnych etapów, ulokowanych w żołądkach poszczególnych wielorybów, i eliminacji źródeł coraz groźniejszych chorób. Ich zwalczanie wiąże się ze stawianiem czoła unikalnym wyzwaniom oraz realizacją różnorodnych zadań. Pozyskane w ten sposób fundusze pozwalają nie tylko na ulepszanie postaci i przeprowadzanie badań nad nowymi technologiami, lecz także na rozbudowę i udoskonalanie kliniki, gdzie leczone są chore zwierzęta. Kluczem do sukcesu jest uważne gospodarowanie posiadanymi środkami – poszczególne wieloryby mogą wykazywać zróżnicowane symptomy, zatem w naszej gestii leży optymalizacja wydatków i ukierunkowanie eksploracji na leczenie konkretnych objawów.

Trzon rozgrywki stanowi walka z przeciwnikami. Na naszej drodze stają zarówno pomniejsi adwersarze w postaci rozmaitych potworów, jak i potężni bossowie – ich pokonanie wymaga opracowania określonej taktyki i posiadania wystarczająco mocnego arsenału. Do dyspozycji oddano nam czterech bohaterów, pomiędzy którymi możemy przełączać się w dowolnym momencie. Ci różnią się między sobą pod względem zdolności bojowych i dostępnego uzbrojenia – przykładowo, podczas gdy Eva potrafi wspinać się po ścianach, a Rudy robi doskonały użytek z miotacza ognia, Emmett korzysta z defibrylatorów, stawiających na nogi znajdujące się w agonii wieloryby, z kolei Cell, uzbrojona w broń laserową, świetnie radzi sobie z usuwaniem zagrożeń z bezpiecznej odległości.

Kwestie techniczne

Blubber Busters działa w oparciu o popularną technologię Unity, dzięki czemu dwuwymiarowa oprawa graficzna prezentuje wysoki poziom wykonania. Zarówno bogate w detale poziomy, jak i projekty poszczególnych przeciwników zostały utrzymane w przyjemnej dla oka, kreskówkowej stylistyce. Zabawie towarzyszy dynamiczna, elektroniczna muzyka.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 3.8 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Blubber Busters: 12+