Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCSwitch
Okładka Space Cows (PC)

Space Cows

Przepełniona absurdalnym humorem side-scrollowa strzelanka, w której zadaniem gracza wcielającego się w bohatera imieniem Best Regards jest uratowanie jego ulubionej krowy – Betsy. W Space Cows przemierzamy stację kosmiczną i stawiamy czoła zastępom mutantów.

Akcji | science fiction | humorystyczne | polskie | indie | shoot 'em up | 2.5D | side-scroll | strzelanki

Okładka Space Cows (PC)

data premiery gry:

5wrz2019

PC Switch

Space Cows jest pełną absurdalnego humoru, side-scrollową strzelanką, za której opracowaniem stoi niezależne warszawskie studio Happy Corruption. Opisywana produkcja stanowi debiutancki projekt tego zespołu.

Fabuła

Główny bohater gry Space Cows nazywa się Best Regards (ang. z poważaniem) i jest farmerem uwielbiającym krowy. Kiedy jego ulubienica imieniem Betsy zostaje porwana przez tajemniczych napastników, nie pozostaje mu nic innego, jak przebrać się za krasulę i w ten sposób dostać do bazy porywaczy. Sprawy komplikują się w momencie, gdy Best Regards traci przytomność, a po jakimś czasie budzi się na pokładzie wypełnionej mutantami (czy raczej mootantami) stacji kosmicznej. Jego zadanie nie uległo jednak zmianie – rolnik zamierza za wszelką cenę uratować Betsy, a także inne uwięzione krowy.

Mechanika

W grze Space Cows akcję ukazano z boku. W trakcie zabawy przejmujemy kontrolę nad bohaterem, który szybko uzbraja się w przepychacz, wyposażony w celownik snajperski i strzelający bąbelkami powietrza.

Tak wyposażony protagonista przemierza kolejne etapy, na których panuje zerowa grawitacja, omija wszechobecne pułapki i inne zagrożenia środowiskowe (od fal grawitacyjnych, przez dysze przeciwpożarowe, skończywszy na trujących gniazdach mutantów), a także eliminuje zastępy przeciwników, na czele z potężnymi bossami. Z uwagi na fakt, że na ekranie często roi się od adwersarzy, a poruszanie się w warunkach zerowego ciążenia jest dość niezgrabne (co stanowi jedno ze źródeł humoru), nasz podopieczny może skorzystać ze spowolnienia czasu pozwalającego na oddawanie precyzyjnych strzałów.

Zabawę urozmaicają rozmaite minigry, w których stawką jest uratowanie uwięzionej krasuli, sekwencje skradankowe, a także etapy, w których zasiadamy za sterami pojazdu.

Kwestie techniczne

Oprawę graficzną gry Space Cows wykonano w technice 2.5D. Całość została utrzymana w przyjemnej dla oka, kreskówkowej stylistyce oraz barwnej kolorystyce.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 8 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 46,99 PLN

Wymagania wiekowe Space Cows

12+

Wymagania sprzętowe Space Cows

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5, 8 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 960 lub lepsza, 2 GB HDD, Windows 7/8.1/10 64-bit
Minimalne: Intel Core 2 Quad, 4 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 650 Ti lub lepsza, 2 GB HDD, Windows 7/8.1/10 64-bit

PC
Switch