Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Project Caesar (PC)
OkładkaProject Caesar (PC)

Project Caesar PC

Europa Universalis V, EU5

Strategia od studia Paradox Tinto, którą na podstawie wiarygodnych poszlak można zidentyfikować jako grę Europa Universalis V. Project Caesar to kodowa nazwa tego enigmatycznego projektu, nad którym czuwa Johan Andersson, czyli twórca cyklu EU.

Strategiczne | ekonomiczne | strategiczne wojenne | historyczne | grand strategy

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Project Caesar Premiera PC

data nieogłoszona

producent: Paradox Tinto wydawca: Paradox Interactive

Gry podobne do Project Caesar

Victoria 3

Age of History 3

Europa Universalis IV

Project Caesar to kodowa nazwa produkcji typu grand strategy, nad którą pracuje należące do firmy Paradox Interactive studio Paradox Tinto. Choć nie zostało to oficjalnie potwierdzone przez deweloperów, wiarygodne poszlaki wskazują na to, że mamy do czynienia z grą Europa Universalis V.

Nad projektem czuwa Johan Andersson, czyli twórca m.in. owego uznanego wśród domorosłych strategów cyklu, który od 2020 roku stoi na czele Paradox Tinto. Ponadto poświęcona temu enigmatycznemu dziełu seria postów na oficjalnym blogu wydawcy, zatytułowana Tinto Talks, opisuje mechaniki charakterystyczne dla serii Europa Universalis, na czele z zadowoleniem populacji, wpływającym na jej kulturę i religię oraz stabilność zamieszkiwanego przez nią regionu. Oprócz tego mapy dołączane do wspomnianych tekstów ukazują świat sprzed setek lat.

Ostatnia modyfikacja 25 marca 2024

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Wymagania wiekowe Project Caesar: 12+