Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

19. Gry Symulacje PC Windows

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 19. Najpopularniejsze gry z gatunku symulacje na platformę PC.

Symulacje. Grupa gier stawiających sobie za zadanie jak najdokładniejsze imitowanie prawdziwych (lub fikcyjnych) czynności. Gry z tego gatunku mogą symulować m.in. prowadzenie pojazdów cywilnych (koparki, dźwigi, autobusy) i wojskowych (samoloty, czołgi, okręty). Szczególnym przypadkiem tego gatunku gier są produkcje symulujące ludzkie życie, w szczególności seria The Sims, ponieważ w jej ramach możemy symulować niemal nieograniczoną liczbę aspektów naszego życia.

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

symulacje
Star Trek: Bridge Commander
Star Trek: Bridge Commander

Symulacje 26 lutego 2002

Star Trek: Bridge Commander to symulator kosmiczny w uniwersum popularnego serialu science-fiction Star Trek: The Next Generation. Gracz ma okazję wcielić się w dowódcę federacyjnego statku kosmicznego, który musi rozwikłać zagadkę tajemniczej erupcji jednej z gwiazd. Deweloperzy ze studia Totally Games przygotowali ponad 30 misji wymagających nie tylko doskonałych umiejętności pilotażu, ale także zmysłu taktycznego i talentu do dyplomacji.

Parkan 2
Parkan 2

Symulacje 27 maja 2005

Kontynuacja wydanego w połowie 2001 roku „Parkan: Iron Strategy”. W przeciwieństwie do tamtej gry nie mamy jednak do czynienia ze strategią czasu rzeczywistego. Druga część serii to przede wszystkim rozbudowany kosmiczny symulator z elementami gry zręcznościowej.

Fair Strike
Fair Strike

Symulacje 13 listopada 2003

Symulacja lotu śmigłowcem bojowym zrealizowana w zręcznościowym stylu. Gracz bierze udział w szeregu misji bojowych skierowanych przeciwko międzynarodowemu terroryzmowi.

Safari Kids: Na ratunek zwierzakom!
Safari Kids: Na ratunek zwierzakom!

Symulacje 18 kwietnia 2005

Safari Kids: Na ratunek zwierzakom! to gra przygodowa przygotowana z myślą o młodych użytkownikach komputerów (od 3 lat), której fabuła przenosi dzieci do tajemniczej, pięknej i egzotycznej Afryki.

Wings of Honour
Wings of Honour

Symulacje 6 września 2003

Wings of Honour to osadzony w realiach I wojny światowej symulator lotniczy, wyprodukowany przez studio deweloperskie firmy City Interactive. Gracze mają okazję sprawdzić swoje umiejętności pilotażu dwu- i trójpłatowców w dwudziestu obszernych misjach. Zależnie od indywidualnych preferencji model fizyki lotu może być mniej lub bardziej realistyczny.

Lock On: Flaming Cliffs 2
Lock On: Flaming Cliffs 2

Symulacje 25 marca 2010

Lock On: Flaming Cliffs 2 jest rozszerzeniem wydanego w 2005 roku dodatku Flaming Cliffs do symulacji lotniczej Lock On. Deweloperzy ze studia Eagle Dynamics zdecydowali się wprowadzić zmiany m.in. w fizyce lotu poszczególnych modeli maszyn, systemie balistyki oraz trybie multiplayer. Atutem rozszerzenia jest także bardziej szczegółowa oprawa wizualna.

Wings of Honour: Battles of the Red Baron
Wings of Honour: Battles of the Red Baron

Symulacje 1 czerwca 2006

Wings of Honour: Battles of the Red Baron to gra będąca połączeniem zręcznościówki i symulatora lotu. Tytuł przeznaczony jest raczej dla tych, którzy przedkładają okres pionierski w lotnictwie, nad rozkwit techniki i ponaddźwiękowe maszyny rażące wrogów rakietami.

Universe Sandbox
Universe Sandbox

Symulacje 29 kwietnia 2011

Symulator przestrzeni kosmicznej. Zmieniamy orbity planet, tworzymy czarne dziury, doprowadzamy do kolizji galaktyk i obserwujemy, w jaki sposób podejmowane decyzje wpływają na cały Wszechświat.

Symulator skoków bungee
Symulator skoków bungee

Symulacje 10 sierpnia 2009

Symulator skoków bungee to wyprodukowana przez firmę UIG Entertainment gra zręcznościowa z elementami symulacyjnymi, która pozwala graczom zakosztować emocji związanych ze skokami na linie. Twórcy przygotowali wiele efektownych scenerii, w których można spróbować swoich sił w roli ekstremalnego skoczka.

Ports Of Call Deluxe 2008
Ports Of Call Deluxe 2008

Symulacje 3 marca 2008

Ports Of Call Deluxe 2008 to przygotowana przez studio MultiMedia gra łącząca elementy symulacji morskiej ze strategią ekonomiczną. Gracz wciela się w rolę właściciela niewielkiej firmy, zajmującej się transportem morskim, a jego zadaniem jest dostarczanie towarów do rozmaitych zakątków świata. Zarabiane w ten sposób pieniądze pozwalają rozbudowywać przedsiębiorstwo i powiększać posiadaną flotę.

Titanic: Symulator Podwodnych Operacji
Titanic: Symulator Podwodnych Operacji

Symulacje 3 grudnia 2010

Unikalny symulator podwodnego robota badawczego, badającego wrak Titanica. Jako operator maszyny, naszym zadaniem jest eksploracja wraku i wyławianie cennych zabytków spod pokładu legendy. Gra pozwala zgłębić tajniki statku i przeżyć niesamowitą przygodę. Całość została uhonorowana klimatyczną oprawą graficzną.

Combat Wings
Combat Wings

Symulacje 18 listopada 2005

Combat Wings jest zręcznościową strzelaniną, przygotowaną przez polską firmę CITY interactive, odpowiedzialną m.in. za Terrorist Takedown, Wings of Honour i Jet Storm: Modern Dogfights (alias Jetfighter 2015). Omawiany produkt nawiązuje do słynnej bitwy w rejonie atolu Midway (4-7 czerwca 1942).

X2 The Threat
X2 The Threat

Symulacje 1 grudnia 2003

X2 The Threat to kontynuacja przebojowego symulatora kosmicznego X Beyond the Frontier, stworzonego przez niemiecką firmę Egosoft. Akcja gry ponownie osadzona została we wszechświecie X, a gracze mają okazję przemierzać odległe galaktyki na pokładzie futurystycznych statków kosmicznych. Twórcy zadbali o wciągającą fabułę, wprowadzając równocześnie bardziej rozbudowane opcje związane z walką, prowadzeniem handlu i eksploracją przestrzeni.

Craftlands Workshoppe
Craftlands Workshoppe

Symulacje czerwiec 2021 (wczesny dostęp od 13 października 2020)

Craftlands Workshoppe to gra strategiczna, w której prowadzimy warsztat w fantastycznej krainie. Możemy zajmować się alchemią, kowalstwem oraz gotować. Tytuł został opracowany przez Arvydasa Žemaitisa, a za jego wydanie odpowiada firma Excalibur Games.

IL-2 Sturmovik: Battle of Kuban
IL-2 Sturmovik: Battle of Kuban

Symulacje 14 marca 2018

Kolejna odsłona popularnego cyklu drugowojennych symulatorów lotniczych, stworzona wspólnymi siłami zespołów 1C Company oraz 777 Studios. IL-2 Sturmovik: Battle of Kuban zabiera graczy tym razem na front wschodni II wojny światowej, dając możliwość wzięcia udziału w tytułowej bitwie o Kubań. Rozgrywka toczy się na obszarze o wymiarach 300 x 400 km, a podczas podniebnych potyczek możemy zasiąść m.in. za sterami takich maszyn, jak Bf-109 G-4, Yak-7b, IL-2 mod.43 UBT czy Spitfire Mk.VB.

Job Simulator
Job Simulator

Symulacje 5 kwietnia 2016

Opracowana przez studio Owlchemy Labs zabawna gra symulacyjna, stworzona z myślą o zestawach rzeczywistości rozszerzonej (ang. Augmented Reality). Tytuł zaliczyć można do gatunku prześmiewczych symulatorów pokroju Surgeon Simulator, I Am Bread czy Probably Archery. Akcja gry osadzona jest w roku 2050, kiedy to większość obowiązków ludzi przejęły wyspecjalizowane maszyny.

Space Shuttle Simulator
Space Shuttle Simulator

Symulacje 12 maja 2008

Symulator statku kosmicznego, pozwalający na wzięcie udziału w misji na Międzynarodową Stację Kosmiczną ISS. Tytuł kompleksowo traktuje tematykę lotu w przestrzeń pozaziemską, dzięki czemu mamy okazję przebycia całej drogi od startu aż do lądowania. Produkcja zawiera również edytor misji oraz statków.

Oddyssey: Your Space, Your Way
Oddyssey: Your Space, Your Way

Symulacje 2022 (wczesny dostęp od 2021)

Oddyssey: Your Space, Your Way to polska produkcja, w której zarządzamy grupą astronautów na statku kosmicznym. Rozbudowa jednostki, tryb kooperacji, zbieranie surowców i nauka nowych technologii to część elementów zawartych w grze.

Hokko Life
Hokko Life

Symulacje 2022 (wczesny dostęp od sierpień 2021)

Hokko Life to sandbox inspirowany serią Animal Crossing z konsol Nintendo. W czasie przygody gracze trafiają do kolorowej wioski pełnej antropomorficznych zwierząt, a ich zadaniem jest rozbudowa osady i pomaganie jej mieszkańcom.

Tachyon: The Fringe
Tachyon: The Fringe

Symulacje 20 kwietnia 2000

Tachyon: The Fringe to wyprodukowany przez ekipę deweloperską firmy Novalogic Inc. symulator lotu statkiem kosmicznym. Gracz wciela się w Jake'a Logana, gwiezdnego podróżnika, który eksplorując rubieże galaktyki wplątuje się w groźny konflikt. Twórcy przygotowali 10 modeli statków, które można pilotować w rozgrywce jednoosobowej lub sieciowym multiplayerze.

F-16 Multirole Fighter
F-16 Multirole Fighter

Symulacje 16 kwietnia 1998

Symulator myśliwca wielozadaniowego F-16 stworzony przy współpracy z Johnem A. Ferigone, szefem oblatywaczy samolotów F-16 w zakładach Lockheed Martin, co zaowocowało wysokim realizmem symulacji lotniczej.

X-Plane 10
X-Plane 10

Symulacje 7 grudnia 2011

Kolejna odsłona serii niezwykle realistycznych symulatorów lotu. W wersji 10.0 najwięcej poprawiono w kwestii grafiki, wzbogacając grę przede wszystkim o trójwymiarowe podłoże oraz pełną obsługę procesorów wielordzeniowych. Inne modyfikacje to między innymi zmiany w funkcjonowaniu wież kontroli lotów oraz usprawnienie działania niektórych systemów pokładowych maszyn latających.

Road Construction Simulator
Road Construction Simulator

Symulacje 30 listopada 2010

Road Construction Simulator to przygotowana przez studio Rondomedia gra symulacyjna, w której gracz może sprawdzić swoje umiejętności kierowania ciężkim sprzętem drogowym, w tym różnego rodzaju walcami, koparkami i betoniarkami. Twórcy przygotowali kilkadziesiąt zadań do wykonania - od budowy polnych dróg, aż po realizację nowoczesnych autostrad.

Air Aces: Pacific
Air Aces: Pacific

Symulacje 1 lipca 2010

Zręcznościowy symulator samolotów bojowych, w którym wcielamy się w pilota i bierzemy udział w bitwach nad Pacyfikiem. Gra cechuje się prostym do opanowania modelem lotu i szerokimi ustawieniami trudności. W trybie kariery wykonujemy szereg misji, rozgrywających się w przeróżnych warunkach pogodowych.