Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Strike Fighters 2 (PC)

Strike Fighters 2 PC

Strike Fighters 2 jest sequelem wydanej w 2002 roku symulacji lotniczej - Strike Fighters: Project 1. Gracze mają okazję zasiąść w kabinie jednego z trzech amerykańskich myśliwców z lat 60.

Symulacje | samoloty

PC Windows
Okładka Strike Fighters 2 (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

21grudnia2008

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Strike Fighters 2 to uaktualniona wersja cenionego przez fanów symulatora lotniczego Strike Fighters, który został wydany w 2002 roku. Za stworzenie i elektroniczną dystrybucję tego dzieła odpowiedzialna jest firma Third Wire Productions. Deweloper specjalizuje się w tej tematyce i wydał wiele innych podobnych tytułów (First Eagles, Wings Over Israel).

Kolejna część serii zawiera większość elementów poprzedniczki. Główną nowością jest przede wszystkim możliwość uruchomienia tego tytułu także pod systemem operacyjnym Windows Vista. Oprócz tego przygotowano szereg usprawnień i pomniejszych dodatków.

Dostępna kampania rozgrywa się nad fikcyjnymi piaszczystymi terenami Bliskiego Wschodu, pogrążonymi w międzynarodowym konflikcie. Do walki stajemy po stronie USA, wcielając się w żołnierza którejś z formacji wojskowych lub zostając najemnikiem. Podczas zabawy niejednokrotnie będziemy narażeni na niebezpieczne sytuacje i ogromne przeciążenia.

Produkcja przenosi nas w lata sześćdziesiąte XX wieku, skupiając się na technologii lotniczej stosowanej w tym okresie. W grze zaimplementowano więc wiele historycznych maszyn, które zasłynęły w początkach ery lotnictwa odrzutowego. Do naszej dyspozycji oddano bezpośrednio 3 myśliwce: F-100D Super Sabre, A-4 Skyhawk oraz F-4 Phantom II. Podczas misji spotkamy się natomiast z takimi maszynami jak: MiG-17, MiG-19, MiG-21, Su-7, Il-28, Tu-22, An-12, B-57B oraz O-1E, kierowanymi przez sztuczną inteligencję. Wszystkie samoloty zostały odwzorowane z dużą dbałością o szczegóły.

Autorzy zadbali nie tylko o techniczne odwzorowanie maszyn, skupiając się również na stworzeniu wiernych modeli i szczegółowych kokpitów. Oprócz tego możemy zobaczyć ciekawe plenery i efekty specjalne. Wiele elementów gry możemy modyfikować dzięki jej otwartej strukturze.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-16  

Ocena czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 115 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Strike Fighters 2

12+

Wymagania sprzętowe Strike Fighters 2

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium IV 1.0 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 5200 lub lepsza)
  • 1.1 GB HDD
  • Windows XP/Vista