Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka 688 Attack Sub (PC)

688 Attack Sub PC

688 Attack Sub to stawiający na realizm symulator łodzi podwodnej, który pod koniec lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku opracował koncern Electronic Arts. Wcielając się w rolę dowódcy okrętu musimy zajmować się wszystkimi aspektami związanymi ze sterowaniem jednostką.

Symulacje | okręty podwodne

PC Windows
Okładka 688 Attack Sub (PC)

wydawca PL: Cenega S.A.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

12maja1989

12maja1989

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

W 688 Attack Sub wcielamy się w rolę kapitana łodzi podwodnej i koncentrujemy się na wykonaniu powierzonych przez dowództwo zadań. Produkt firmy Electronic Arts oferuje dziesięć hipotetycznych misji z czasów zimnej wojny, przy czym aż sześć z nich można rozegrać dwukrotnie, za każdym razem stając po innej stronie konfliktu. Gdy zdecydujemy się wstąpić w szeregi amerykańskiej floty, otrzymamy we władanie jednostkę typu Los Angeles (tytułowe 688), natomiast w barwach Związku Radzieckiego przez większość czasu pływamy okrętami atomowymi typu Alfa.

Kapitan w 688 Attack Sub zajmuje się absolutnie wszystkim: przyjmuje rozkazy od dowództwa, identyfikuje cele za pomocą sonaru lub peryskopu, aktywnie kieruje okrętem, określając punkty do których ten powinien się udać, decyduje o szybkości jednostki i jej zanurzeniu, wreszcie ładuje torpedy i odpala je, gdy uzna za stosowne zaatakować. Część obowiązków można zrzucić na urządzenia pokładowe – dostępny jest np. autopilot – ale generalnie to w gestii grającego leży decydowanie o wszelkich kluczowych posunięciach. Gra oferuje sporą dozę swobody, dlatego niektóre zadania można wykonywać na różne sposoby.

Oprócz kampanii złożonej z luźnych scenariuszy, produkt firmy Electronic Arts oferuje również tryb multiplayer. W takim wypadku jedna z osób staje po stronie Amerykanów, druga przejmuje kontrolę nad radziecką łodzią. 688 Attack Sub była tak naprawdę jedną z pierwszych produkcji, która wykorzystywała do tego celu modem.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 2  

Ocena czytelników: 3,1 / 10 na podstawie 46 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe 688 Attack Sub

odpowiednia dla każdego wieku