Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

16. Gry Symulacje PC Windows

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 16. Gry z gatunku symulacje na platformę PC Windows ułożone według popularności.

Symulacje. Grupa gier stawiających sobie za zadanie jak najdokładniejsze imitowanie prawdziwych (lub fikcyjnych) czynności. Gry z tego gatunku mogą symulować m.in. prowadzenie pojazdów cywilnych (koparki, dźwigi, autobusy) i wojskowych (samoloty, czołgi, okręty). Szczególnym przypadkiem tego gatunku gier są produkcje symulujące ludzkie życie, w szczególności seria The Sims, ponieważ w jej ramach możemy symulować niemal nieograniczoną liczbę aspektów naszego życia.

Po premierze 1043 Przed premierą 116
PC
Symulacje
Tematyki
Bandit Simulator
Bandit Simulator

Symulacje 2021

Osadzony w średniowieczu miks symulacji, skradanki i gry akcji w widoku FPP, opracowany przez polski zespół CreativeForge Games. W Bandit Simulator wcielamy się w rzezimieszka, który z początkującego kieszonkowca stopniowo zmienia się w mistrza złodziejskiego fachu.

Avorion
Avorion

Symulacje 9 marca 2020

Sandboksowy kosmiczny symulator, w którym trafiamy do odległej przyszłości i staramy się poznać prawdę na temat wielkiego kataklizmu. To daje nam pretekst do zwiedzenia rozległej galaktyki na statkach tworzonych z modułów, samotnie lub wspólnie za znajomymi.

Landlord's Super
Landlord's Super

Symulacje lipiec 2021 (wczesny dostęp od 30 kwietnia 2020)

Pełen humoru pierwszoosobowy symulator, w którym wcielamy się w dozorcę nieruchomości w Wielkiej Brytanii w latach 80. XX wieku. Rozgrywka w Landlord's Super polega w dużej mierze na prowadzeniu prac budowlanych. Za opracowanie gry odpowiada studio Minskworks, znane z udanego Jalopy.

Iron Sky: Invasion
Iron Sky: Invasion

Symulacje 22 listopada 2012

Połączenie kosmicznego symulatora ze strategią, oparte na motywach filmu o nazistach z Księżyca - Iron Sky. Tytuł jest autorskim projektem Mirosława Dymka i studia Reality Pump. Wzoruje się na klasykach gatunku – seriach X-Wing, Freespace oraz X-Com. Zadaniem gracza jest odparcie inwazji na Ziemię i zniszczenie głównej bazy wroga na Księżycu.

Symulator Autobusów 2012
Symulator Autobusów 2012

Symulacje 10 maja 2012

Symulator Autobusów 2012 to gra symulacyjna, będąca kolejną odsłoną cyklu rozwijanego przez niemieckie studio TML. Gracz ma okazję spróbować swoich sił w roli kierowcy autobusu i przewozić mieszkańców wirtualnej metropolii zgodnie z rozbudowaną siecią połączeń komunikacyjnych obejmujących ponad 450 przystanków.

Symulator wędkarstwa
Symulator wędkarstwa

Symulacje 17 września 2007

Fishing Simulator for Relax to prosta symulacja wędkarska, opracowana przez zespół deweloperski ukraińskiego studia Switlle Games. Gracze maja okazję zrelaksować się podczas wirtualnego łowienia 40 gatunków ryb pływających w 60 zbiornikach wodnych na całym świecie. Zabawie towarzyszy uspokajająca muzyka wzbogacona o odgłosy przyrody.

Dig It! Symulator Koparki
Dig It! Symulator Koparki

Symulacje 14 października 2014

Gra symulacyjna wzbogacona wątkiem ekonomicznym, w której zakładamy własną firmę budowlaną i zajmujemy się realizacją kolejnych zleceń w różnych częściach miasta. Atutem produkcji jest spory wachlarz pojazdów i urządzeń, stworzonych na bazie ich rzeczywistych odpowiedników, a także realistyczny silnik fizyczny, odwzorowujący m.in. różne rodzaje gleby.

The Sims: Historie z bezludnej wyspy
The Sims: Historie z bezludnej wyspy

Symulacje 29 stycznia 2008

The Sims: Historie z bezludnej wyspy to trzecia gra z nowej linii produktów firmy Electronic Arts zrzeszonych pod wspólną nazwą The Sims Stories. Jest to prosta w obsłudze i przyjazna notebookom wersja popularnej serii, w której kontrolujemy życie wirtualnych ludzi.

Wings of Honour: Battles of the Red Baron
Wings of Honour: Battles of the Red Baron

Symulacje 1 czerwca 2006

Wings of Honour: Battles of the Red Baron to gra będąca połączeniem zręcznościówki i symulatora lotu. Tytuł przeznaczony jest raczej dla tych, którzy przedkładają okres pionierski w lotnictwie, nad rozkwit techniki i ponaddźwiękowe maszyny rażące wrogów rakietami.

Dogfight 1942
Dogfight 1942

Symulacje 21 września 2012

Zręcznościowy symulator lotniczy, przygotowany przez rodzime studio CI Games (dawniej City Interactive). W grze możemy pokierować kilkunastoma modelami brytyjskich oraz amerykańskich samolotów i wziąć udział w najważniejszych bitwach II wojny światowej, takich jak bitwa o Anglię czy wojna na Pacyfiku. Twórcy przygotowali 20 zróżnicowanych misji, podczas których uczestniczymy w starciach powietrznych, nalotach bombowych oraz misjach zwiadowczych i eskortowych.

Red Shark
Red Shark

Symulacje 4 października 2002

Zręcznościowy symulator lotu śmigłowcem stworzony przez rosyjską firmą G5 Software. Gracz przenosi się w czasy II Wojny Światowej i pilotując nowoczesny śmigłowiec bojowy musi zmienić historię.

Trainz: Nowa Era
Trainz: Nowa Era

Symulacje 15 maja 2015

Kolejna z części popularnej serii symulacyjnej Trainz, otwierająca – zgodnie z podtytułem gry – nową erę w historii cyklu. Pierwszą z nowości jest nowy-stary producent, N3V Games, skupiający oryginalnych twórców serii ze studia Auran. Istotniejszą zmianę stanowi zupełnie nowy silnik gry, pozwalający na osiągnięcie większego realizmu rozgrywki przy niespotykanej dotąd jakości grafiki.

The Sims 4: Uniwersytet
The Sims 4: Uniwersytet

Symulacje 15 listopada 2019

Discover University to kolejny dodatek do The Sims 4. Zgodnie z tytułem, rozszerzenie dodaje do gry uniwersytety, pozwalając naszym simom zdobyć wyższe wykształcenie. Produkcja odtwarza nie tylko aspekt edukacyjny studenckiego życia, ale również czas wolny i wszelakie rozrywki.

Construction Simulator 2
Construction Simulator 2

Symulacje 12 września 2018

Pełnoprawna kontynuacja mobilnego symulatora prac budowlanych z elementami strategii, pozwalającego graczom kierować firmą budowlaną i stawać za sterami kilkudziesięciu pojazdów. Za produkcję tę odpowiada niemieckie studio weltenbauer.

SpaceBourne
SpaceBourne

Symulacje 18 lipca 2020

SpaceBourne jest kosmicznym sandboksem z elementami RPG. W świecie przedstawionym w produkcji Ziemia została spustoszona przez zarazę zesłaną przez kosmitów. Gracz wciela się w „Commandera” – ostatniego przedstawiciela rasy ludzkiej, który wyrusza na podbój galaktyki.

Euro Fishing
Euro Fishing

Symulacje 2 listopada 2015

Rozbudowany symulator wędkarstwa, stworzony przez studio Dovetail Games. Produkcja przenosi gracza nad jedno z pięciu europejskich jezior, ulokowanych między innymi na terenie Francji, Hiszpanii oraz Anglii. Kilkanaście stanowisk łowieckich zainstalowanych przy każdym ze zbiorników umożliwia stosowanie zróżnicowanych technik wędkowania.

Symulator Prac Leśnych 2015
Symulator Prac Leśnych 2015

Symulacje 5 grudnia 2014

Symulator Prac Leśnych 2015 to kolejna odsłona popularnej serii symulatorów od firmy UIG Entertainment. Gracz wciela się w szefa firmy zajmującej się pracami leśnymi i staje przed zadaniem uczynienia z niej doskonale prosperującego oraz zaawansowanego technologicznie przedsiębiorstwa. W tym celu gracz zaopatruje się w rozmaite maszyny służące do wycinki i obróbki drewna – m.in. samochody transportowe, a także kombajny zrębowe, czyli harwestery, ścinające i krojące drzewa na kawałki.

Train Simulator 2016
Train Simulator 2016

Symulacje 17 września 2015

Kolejna z dorocznych edycji jednego z najpopularniejszych symulatorów kolejowych, rozwijanego od lat nieprzerwanie przez ekipę Rail Simulation Developments. Fundamenty rozgrywki pozostały niezmienione, a sedno zabawy stanowi w dalszym ciągu możliwość pokierowania rozmaitymi typami pociągów na trasach ulokowanych w różnych zakątkach świata. Do dyspozycji graczy oddano jak zwykle szeroki wachlarz wiernie odwzorowanych tras kolejowych oraz odtworzone w najdrobniejszych szczegółach modele pociągów.

Red Baron 3D
Red Baron 3D

Symulacje 27 października 1998

Zasiądź za sterami myśliwców w czasach takich pilotów, jak Manfred von Richthofen czy Ernst Udet.. Doskonały symulator lotniczy pozwalający nam wziąć czynny udział I Wojnie Światowej.

Steel Beasts
Steel Beasts

Symulacje 20 czerwca 2000

Wciel się w rolę czołgisty służącego w nowoczesnych siłach pancernych. Aby przeżyć i pokonać wroga trzeba wykazać się umiejętnością wyczucia czołgu, znajomością pola walki oraz taktyki.

Symulator autobusów i tramwajów: San Francisco
Symulator autobusów i tramwajów: San Francisco

Symulacje 9 września 2011

Bus Cablecar Simulator: San Francisco to symulator pozwalający pokierować pojazdem tansportu publicznego w mieście San Francisco. Wirtualna wersja jednej z największych amerykańskich metropolii została stworzona na bazie rzeczywistego układu topograficznego miasta. Świat gry tętni własnym życiem, a jego mieszkańcy zostali wyposażeni w sztuczna inteligencję, dzięki czemu nigdy nie wiemy do końca, co nas zaskoczy podczas przejażdżki.

Symulator lotniskowej straży pożarnej
Symulator lotniskowej straży pożarnej

Symulacje 30 września 2011

Zręcznościowy symulator pozwalający poznać od środka pracę lotniskowej straży pożarnej. Zabawa sprowadza się do gaszenia pożarów i zapobiegania nim. Podczas realizacji tych zadań korzystamy z szeregu drobiazgowo odtworzonych pojazdów, od zwykłych samochodów, aż po supernowoczesny wóz Pantera.

Wing Commander Saga
Wing Commander Saga

Symulacje 22 marca 2012

Darmowy symulator kosmiczny będący fanowską odsłoną legendarnego cyklu Wing Commander. Wcielamy się w młodego pilota walczącego po stronie ludzkości w wojnie przeciwko kotowatej rasie Kilrathi. Zabawa polega głównie na toczeniu spektakularnych bitew kosmicznych. Ogromną rolę odgrywa też aspekt fabularny.

Symulator Śmieciarki
Symulator Śmieciarki

Symulacje 3 grudnia 2010

Niszowy symulator pozwalający na pokierowanie pracą załogi obsługującej śmieciarkę. Naszym zadaniem jest jeżdżenie po mieście, zbieranie śmieci, a na końcu ich wywóz na wysypisko. Autorzy zadbali o pełen realizm jazdy i konieczność przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Rozgrywkę uatrakcyjnia prosta warstwa ekonomiczna.