Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

20. Gry Symulacje PC Windows

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 20. Gry z gatunku symulacje na platformę PC Windows ułożone według popularności.

Symulacje. Grupa gier stawiających sobie za zadanie jak najdokładniejsze imitowanie prawdziwych (lub fikcyjnych) czynności. Gry z tego gatunku mogą symulować m.in. prowadzenie pojazdów cywilnych (koparki, dźwigi, autobusy) i wojskowych (samoloty, czołgi, okręty). Szczególnym przypadkiem tego gatunku gier są produkcje symulujące ludzkie życie, w szczególności seria The Sims, ponieważ w jej ramach możemy symulować niemal nieograniczoną liczbę aspektów naszego życia.

Po premierze 1043 Przed premierą 116
PC
Symulacje
Tematyki
Battle of Britain II: Wings of Victory
Battle of Britain II: Wings of Victory

Symulacje 2 września 2005

Druga odsłona symulatora lotniczego, w którym przenosimy się do czasów II wojny światowej. Twórcy podeszli do tematu w dość ciekawy sposób, gdyż umożliwili uczestniczenie w akcji w skórze pilota lub dowódcy. W grze znajdziemy mnóstwo prawdziwych samolotów z wiernie oddanymi kokpitami. Lotniczą przygodę podzielono na kampanię, scenariusze i tryb wieloosobowy.

X-Plane 5
X-Plane 5

Symulacje 30 października 1999

X-Plane 5 to piąta odsłona serii realistycznych symulacji lotu, rozwijanej przez studio Laminar Research od połowy lat 90. ubiegłego wieku. Gracze mają okazję zasiąść w kokpicie wielu nowoczesnych samolotów wojskowych i cywilnych, ale także szybowców, helikopterów a nawet wahadłowców kosmicznych. Twórcy zadbali o realistyczne wrażenia związane z fizyką lotu oraz wpływem warunków atmosferycznych.

Dangerous Waters
Dangerous Waters

Symulacje 23 lutego 2005

Dangerous Waters to kolejna wojenna propozycja firmy Sonalysts. Ma ona na swoim koncie takie gry jak 688(I)Hunter/Killer, Fleet Command i Sub Command, dobrze znane miłośnikom symulacji nowoczesnych okrętów nawodnych i łodzi podwodnych oraz miłośnikom symulacji teraźniejszych militarnych działań morskich w rozumieniu globalnym (operacyjnym).

The Sims: Gwiazda
The Sims: Gwiazda

Symulacje 12 maja 2003

Szósty dodatek do popularnej gry The Sims, humorystycznego symulatora życia, w którym gracz opiekuje się wirtualnymi postaciami i organizuje im czas. Zawartość pakietu The Sims: Gwiazda otwiera przed Simami drogę kariery gwiazdy filmowej, modelingu lub muzyki pop. W arkana show biznesu wprowadza nas asystent, który wystawia przed nami kolejne cele do osiągnięcia.

Republika: Rewolucja
Republika: Rewolucja

Symulacje 26 sierpnia 2003

Republika: Rewolucja to rozbudowana strategia ekonomiczna, która pozwala wcielić się w rolę polityka, pragnącego doprowadzić biedną, poradziecką republikę Novistrana do rozkwitu. Zadaniem gracza jest m.in. spełnianie potrzeb wirtualnych mieszkańców państewka, planowanie inwestycji i odpieranie ataków zawistnej konkurencji. Deweloperzy ze studia Elixir, pod kierunkiem Demisa Hassabisa, zadbali o trójwymiarowy silnik graficzny oraz złożone skrypty komputerowej sztucznej inteligencji.

X-Plane 10
X-Plane 10

Symulacje 7 grudnia 2011

Kolejna odsłona serii niezwykle realistycznych symulatorów lotu. W wersji 10.0 najwięcej poprawiono w kwestii grafiki, wzbogacając grę przede wszystkim o trójwymiarowe podłoże oraz pełną obsługę procesorów wielordzeniowych. Inne modyfikacje to między innymi zmiany w funkcjonowaniu wież kontroli lotów oraz usprawnienie działania niektórych systemów pokładowych maszyn latających.

Road Construction Simulator
Road Construction Simulator

Symulacje 30 listopada 2010

Road Construction Simulator to przygotowana przez studio Rondomedia gra symulacyjna, w której gracz może sprawdzić swoje umiejętności kierowania ciężkim sprzętem drogowym, w tym różnego rodzaju walcami, koparkami i betoniarkami. Twórcy przygotowali kilkadziesiąt zadań do wykonania - od budowy polnych dróg, aż po realizację nowoczesnych autostrad.

Space Shuttle Mission Simulator
Space Shuttle Mission Simulator

Symulacje 30 grudnia 2007

Space Shuttle Mission Simulator to wyprodukowany przez firmę Simsquared symulator lotu wahadłowcem NASA. Gracze wcielają się w rolę astronauty, wykonując szereg czynności związanych ze startem, misjami w przestrzeni kosmicznej i lądowaniem. Twórcy gry postawili na realizm, wiernie odwzorowując m.in. wnętrze pojazdu, w tym kokpit i oprzyrządowanie.

Titanic: Symulator Podwodnych Operacji
Titanic: Symulator Podwodnych Operacji

Symulacje 3 grudnia 2010

Unikalny symulator podwodnego robota badawczego, badającego wrak Titanica. Jako operator maszyny, naszym zadaniem jest eksploracja wraku i wyławianie cennych zabytków spod pokładu legendy. Gra pozwala zgłębić tajniki statku i przeżyć niesamowitą przygodę. Całość została uhonorowana klimatyczną oprawą graficzną.

F-16 Multirole Fighter
F-16 Multirole Fighter

Symulacje 16 kwietnia 1998

Symulator myśliwca wielozadaniowego F-16 stworzony przy współpracy z Johnem A. Ferigone, szefem oblatywaczy samolotów F-16 w zakładach Lockheed Martin, co zaowocowało wysokim realizmem symulacji lotniczej.

F-22 Raptor
F-22 Raptor

Symulacje 21 października 1997

Symulator nowoczesnego samolotu myśliwskiego stworzony przez firmę Novalogic. Pozwala graczom jako pilotom super zaawansowanego myśliwca uczestniczyć w pięciu kampaniach umiejscowionych w Angoli, Jordanie, Rosji, Columbii oraz Iranie, a także w szeregu samodzielnych zadań.

Wings of Honour
Wings of Honour

Symulacje 6 września 2003

Wings of Honour to osadzony w realiach I wojny światowej symulator lotniczy, wyprodukowany przez studio deweloperskie firmy City Interactive. Gracze mają okazję sprawdzić swoje umiejętności pilotażu dwu- i trójpłatowców w dwudziestu obszernych misjach. Zależnie od indywidualnych preferencji model fizyki lotu może być mniej lub bardziej realistyczny.

Dogz 5
Dogz 5

Symulacje 13 stycznia 2003

Psiaki (Dogz) to wirtualne zwierzaki, które żyją w Twoim komputerze. Tak, jak prawdziwe zwierzęta, potrzebują kogoś, kto będzie o nie dbał, bawił się z nimi, częstował je smakołykami, czy też przebierał je.

while True: learn()
while True: learn()

Symulacje 17 stycznia 2019

Nietypowa gra, która pozwala nam wcielić się w programistę pracującego nad technologią uczenia maszynowego sztucznej inteligencji. while True: learn() posiada zróżnicowaną mechanikę i utrzymane jest w humorystycznym tonie. Za jej stworzenie odpowiada niezależne studio Luden.io.

Star Valor
Star Valor

Symulacje czerwiec 2021 (wczesny dostęp od 14 lipca 2018)

Star Valor to sandbox z elementami RPG, osadzony w klimatach science fiction. Gracz wciela się w kapitana statku kosmicznego i eksploruje generowany proceduralnie świat. Przestrzeń kontrolowana jest przez siedem frakcji i każde podjęte działanie ma wpływ na stosunki bohatera z nimi.

Orwell: Keeping an Eye on You
Orwell: Keeping an Eye on You

Symulacje 27 października 2016

Opracowana przez niemieckie Osmotic Studios gra strategiczno-symulacyjna, nawiązująca do orwellowskiego motywu Wielkiego Brata i tematu internetowej inwigilacji współczesnego społeczeństwa w obliczu globalnego zagrożenia terroryzmem. Tytułowy Orwell to nazwa systemu komputerowego, pozwalającego na śledzenie obywateli oraz wyławianie osób podejrzewanych o różnoraką działalność przestępczą.

The Sims 4: Miejskie Życie
The Sims 4: Miejskie Życie

Symulacje 3 listopada 2016

Kolejne duże rozszerzenie do wydanej we wrześniu 2014 roku gry The Sims 4 studia EA Maxis. Dodatek zatytułowany Miejskie Życie wzbogaca podstawową wersję gry o zupełnie nowy obszar w postaci tętniącego życiem miasta San Myshuno, gdzie znajdziemy m.in. hałaśliwych sąsiadów, żądnych czynszu administratorów, egzotyczne restauracje oraz wiele innych, interesujących miejsc i wydarzeń.

The Sims 3: Cztery pory roku
The Sims 3: Cztery pory roku

Symulacje 13 listopada 2012

Dodatek do The Sims 3, który wprowadza zmieniające się pory roku i związane z tym konsekwencje. Dzięki niemu Simowie mogą uczestniczyć w festiwalach sezonowych oraz korzystać z atrakcji, jakie oferują lato, jesień, zima i wiosna. Wśród nowych atrakcji jest jeżdżenie na snowboardzie, budowanie iglo, czy możliwość wyposażenia domu w lodowe meble.

Symulator wieży kontroli lotów 2012
Symulator wieży kontroli lotów 2012

Symulacje 12 kwietnia 2012

Symulator wieży kontroli lotów 2012 to wyprodukowana przez zespół deweloperski firmy Astragon gra symulacyjna. Gracz wciela się w rolę kontrolera lotów, a od podejmowanych przez niego decyzji zależy bezpieczeństwo pasażerów samolotów lądujących i startujących z lotniska.

Digital Combat Simulator: Mi-8MTV2 Magnificent Eight
Digital Combat Simulator: Mi-8MTV2 Magnificent Eight

Symulacje 19 września 2013

Digital Combat Simulator: Mi-8MTV2 Magnificent Eight to opracowany przez firmę Belsimtek symulator lotu drobiazgowo odtwarzający działanie tytułowego śmigłowca bojowego rosyjskiej produkcji. Autorzy postawili na absolutny realizm, drobiazgowo rekonstruując każdy element systemu sterowania maszyny, jak również jej sposób zachowania w powietrzu.

Menedżer farmy
Menedżer farmy

Symulacje 4 października 2013

Duchowy spadkobierca cyklu Der Planer, stanowiący odejście od dotychczasowej formuły serii. Przyjdzie nam bowiem wcielić się w świeżo upieczonego rolnika, który dziedziczy podupadłą farmę, a jego zadaniem jest przywrócić gospodarstwu dawną świetność. Gra jest typowym symulatorem rolniczym z silnie zaznaczonym wątkiem ekonomicznym.

Global ATC Simulator
Global ATC Simulator

Symulacje 10 listopada 2014

Zaawansowany symulator pracy wieży kontrolnej lotniska oraz kontrolerów przylotów/odlotów. W odróżnieniu od innych symulatorów, skupiających się na pracy jednego, konkretnego portu lotniczego, w grze zarządzamy całym globalnym ruchem powietrznym, skupionym wokół blisko 14.000 lotnisk z całego świata.

Digital Combat Simulator: C-101 Aviojet
Digital Combat Simulator: C-101 Aviojet

Symulacje 21 stycznia 2015

Kolejny moduł stworzony z myślą o zaawansowanym symulatorze lotniczym Digital Combat Simulator World. Tym razem w ręce miłośników lotnictwa przekazano model CASA C-101 - hiszpański odrzutowiec oddany do użytku w 1975 roku. Samolot został udostępniony w dwóch wersjach: tradycyjnej szkoleniowej i zaawansowanej szturmowej. Nie była to zbyt popularna maszyna i obecnie korzystają z niej jedynie członkowie reprezentacyjnego zespołu akrobacyjnego Hiszpańskich Sił Zbrojnych.

The Escapists
The Escapists

Symulacje 13 lutego 2015

Łączący elementy wielu gatunków symulator więźnia, opracowany przez niezależne studio Mouldy Toof we współpracy z ekipą Team 17 Software. W grze, wcielając się w rolę skazańca, wiedziemy „normalne” życie w jednym z kilku dostępnych zakładów karnych.