Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePCXSX
Okładka Star Trucker (PC)
OkładkaStar Trucker (PC)

Star Trucker

Star Trucker to gra pozwalająca na wcielenie się w kierowcę galaktycznej ciężarówki, który zarabia na życie przewożąc towary kosmicznymi autostradami.

Symulacje | science fiction | ekonomiczne | kosmiczne | ciężarówki | indie | Game Pass

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Star Trucker Premiera

3wrz2024za 48dni

PC XSX

Star Trucker to gra symulująca życie kierowcy kosmicznej ciężarówki. Grę opracowało studio Monster and Monster.

Mechanika

Gra jest nietypowym zręcznościowym symulatorem, w którym zajmiemy się transportem towarów w kosmosie. Autorzy podeszli do tej tematyki z humorem – nasz statek wygląda bowiem jak ciężarówka z silnikami odrzutowymi zamiast kół.

Podczas zabawy podróżujemy przez galaktyczne autostrady, wypełniając różne zlecenia. Zarobione środki inwestujemy w ulepszanie ciężarówki oraz zakup nowych przyczep, co pozwala uzyskać dostęp do coraz bardziej intratnych kontraktów.

Gracz może także opuścić kabinę ciężarówki i przespacerować się w pustce kosmicznej, np. aby zgromadzić złom oraz wykonać naprawy. Poza głównymi zleceniami dodatkową opcją zarobku jest kontrabanda oraz handel małymi przedmiotami zgromadzonymi podczas wypraw.

Zabawę uatrakcyjnia tętniący życiem świat. Trasy przemierza wiele różnych jednostek, w tym inne ciężarówki. Nie brakuje także różnorodnych zagrożeń i wydarzeń. Dostępna jest też opcja korzystania z radia w celu rozmowy z innymi postaciami.

Tryby gry

Gra posiada wyłącznie tryb dla pojedynczego gracza.

Kwestie techniczne

Star Trucker oferuje w pełni trójwymiarową oprawę graficzną wykonaną w lekko kreskówkowej konwersji. Mocną stroną gry jest nietypowa stylistyka– autorzy zachowali klimat i wiele innych elementów pracy współczesnego amerykańskiego kierowy ciężarówki, adaptując je na nowe kosmiczne realia, co dało mocno nietypowy i bardzo urokliwy efekt końcowy.

Ostatnia modyfikacja 10 czerwca 2024

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Star Trucker: 12+

PC
XSX