Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Beer Factory (PC)
OkładkaBeer Factory (PC)

Beer Factory PC

Polska gra symulacyjna FPP, w której prowadzimy własny browar, usiłując przekształcić go w prosperującą fabrykę piwa. W Beer Factory zajmujemy się nie tylko warzeniem tytułowego trunku, lecz również kwestiami finansowymi, zatrudnianiem pracowników oraz obsługą rozmaitych maszyn.

Symulacje | FPP | ekonomiczne | polskie | maszyny i urządzenia

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Beer Factory Premiera PC

10stycznia2024

Steam

10stycznia2024

producent: Akel wydawca: CreativeForge Games

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Beer Factory

Brewpub Simulator

Brewmaster

Alchemist Simulator

Beer Factory jest grą symulacyjną, która pozwala nam doświadczyć uroków (ale też trudów) prowadzenia własnego browaru. Produkcja została opracowana przez polskie studio AKEL, zaś jej wydaniem zajęły się firmy CreativeForge Games oraz PlayWay.

Mechanika

W Beer Factory akcję oglądamy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Podczas rozgrywki zajmujemy się prowadzeniem własnego biznesu i nasza w tym głowa, by z niewielkiego, wręcz raczkującego browaru, przekształcić go w tytułową fabrykę piwa. Początkowo wszystkie czynności wykonujemy tu własnoręcznie.

Samodzielnie musimy zaopatrywać się w zasoby, magazynować je i układać na linii produkcyjnej, a także oczyszczać ziarno i przygotowywać tytułowy trunek. Gdy uwarzone przez nas piwo jest już gotowe, pozostaje nam zabutelkować je i wysłać do sprzedaży. Zarobione w ten sposób pieniądze możemy przeznaczyć na rozwój firmy.

Ten ostatni obejmuje przede wszystkim zatrudnianie pracowników, którzy wyręczą nas w wykonywaniu poszczególnych czynności. Musimy wyznaczać im zakres obowiązków, wskazując, co mają dla nas robić. Poza tym z czasem do naszego browaru trafia coraz bardziej zaawansowany sprzęt. Choć maszyny pokroju wózków widłowych (które możemy osobiście obsługiwać oraz modyfikować pod względem wizualnym i mechanicznym) mogą słono kosztować, usprawniają one pracę na tyle, że takie inwestycje szybko się zwracają.

Niemniej musimy cały czas mieć głowę na karku, gdyż prowadzenie firmy to nie tylko ciągły rozwój, lecz również konieczność ponoszenia kosztów, związanych choćby z zatrudnianiem ludzi czy płaceniem podatków.

Kwestie techniczne

Trójwymiarowa oprawa graficzna gry Beer Factory w najlepszym wypadku prezentuje się przeciętnie. Całość jest jednak przejrzysta i spełnia swoje zadanie.

Ostatnia modyfikacja 10 stycznia 2024

Tryb gry: single player  

Beer Factory cena w dniu premiery: 86,99 PLN

Wymagania wiekowe Beer Factory: 12+

Beer Factory Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-2500 3.3 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 3 GB GeForce GTX 780 / 2 GB Radeon R7 260X lub lepsza
  • 5 GB HDD
  • Windows 7 64-bit