Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

15. Gry Symulacje PC Windows

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 15. Gry z gatunku symulacje na platformę PC Windows ułożone według popularności.

Symulacje. Grupa gier stawiających sobie za zadanie jak najdokładniejsze imitowanie prawdziwych (lub fikcyjnych) czynności. Gry z tego gatunku mogą symulować m.in. prowadzenie pojazdów cywilnych (koparki, dźwigi, autobusy) i wojskowych (samoloty, czołgi, okręty). Szczególnym przypadkiem tego gatunku gier są produkcje symulujące ludzkie życie, w szczególności seria The Sims, ponieważ w jej ramach możemy symulować niemal nieograniczoną liczbę aspektów naszego życia.

Po premierze 1043 Przed premierą 116
PC
Symulacje
Tematyki
Wing Commander: Privateer
Wing Commander: Privateer

Symulacje 27 czerwca 1993

Symulator kosmiczny wzorujący się na klasycznym Elite, umieszczony w świecie Wing Commander. Przygodę rozpoczynamy w sektorze Gemini, gdzie jako prosty najemnik, dysponujący jedynie zdezelowanym statkiem, będziemy podejmować się dobrze płatnych misji.

Starmageddon 2
Starmageddon 2

Symulacje 9 maja 2004

Sequel „Starmageddona”, rodzimego erteesa, ma z poprzednikiem wspólną jedynie nazwę oraz kosmiczną tematykę. „Starmageddon 2” jest atrakcyjną graficznie i prostą w idei grą zręcznościową, w której gracz zasiada za sterami gwiezdnego myśliwca Epsilon.

Microsoft Combat Flight Simulator 3: Battle for Europe
Microsoft Combat Flight Simulator 3: Battle for Europe

Symulacje 31 października 2002

Kolejna odsłona znanego symulatora samolotów bojowych. Gra osadzona jest w realiach II wojny światowej i pozwala zasiąść za sterami maszyn maszyny RAF-u, US Army Air Force oraz Luftwaffe. Autorzy postawili na realizm, dzięki czemu każdy wirtualny samolot zachowuje się w powietrzu tak jak jego odpowiednik w rzeczywistości. Nowością są elementy RPG w postaci systemu rozwoju pilota.

Strike Fighters: Project 1
Strike Fighters: Project 1

Symulacje 22 października 2002

Realistyczny symulator lotu. Akcja przenosi nas w lata sześćdziesiąte XX wieku, gdzie możemy pilotować najsłynniejsze wojskowe samoloty odrzutowe z tego okresu, jak: F-100 Super Sabre, F-104 Starfighter, A-4 Skyhawk oraz używany do dziś McDonnell Douglas F-4 Phantom II.

Strike Fighters 2
Strike Fighters 2

Symulacje 21 grudnia 2008

Strike Fighters 2 jest sequelem wydanej w 2002 roku symulacji lotniczej - Strike Fighters: Project 1. Gracze mają okazję zasiąść w kabinie jednego z trzech amerykańskich myśliwców z lat 60. ubiegłego wieku - F-100D Super Sabre, A-4 Skyhawk oraz F-4 Phantom II i zmierzyć się z pilotami takich maszynami jak MiG-17, MiG-19, MiG-21, Su-7, Il-28, Tu-22, An-12, B-57B czy O-1E.

Model Builder
Model Builder

Symulacje wrzesień 2021

Symulator, który pozwala graczowi składać i malować modele różnych maszyn, np. pojazdów i samolotów. Do dyspozycji mamy szeroką gamę narzędzi, farb i modeli. Produkcja została opracowana przez polskie studio Moonlit Games.

Farming Simulator 17: Platinum Edition
Farming Simulator 17: Platinum Edition

Symulacje 14 listopada 2017

Ostateczna wersja wydanego w 2016 roku przez firmę Focus Home Interactive symulatora rolnictwa Farming Simulator 17. Produkcja stworzona przez mistrzów gatunku – studio GIANTS Software – oferuje wszystko to, co znajduje się w podstawowej edycji i wypuszczonych do nich dodatkach, a także kilka nowości. Główną atrakcją jest lokacja znajdująca się w Ameryce Południowej. Wraz z nią pojawiły się nowe rodzaje roślin (trzcina cukrowa), niedostępne wcześniej krowy i maszyny.

Pro Fishing Simulator
Pro Fishing Simulator

Symulacje 29 listopada 2018

Symulator wędkarza, który skupia się na realizmie i autentyczności. Tytuł Pro Fishing Simulator został opracowany przez studio Sanuk Games oraz francuską firmę Bigben Interactive (znaną m.in. z wydania Sherlock Holmes: The Devil’s Daughter).

Symulator Policji
Symulator Policji

Symulacje 24 października 2014

Zrealizowany w budżetowym stylu, rozbudowany symulator pracy policjanta. Wcielamy się w postać stróża prawa w niewielkim amerykańskim miasteczku, stawiając czoła rozmaitym wyzwaniom: od rutynowych kontroli, poprzez dynamiczne pościgi, aż po skomplikowane dochodzenia przeciwko groźnym przestępcom. Twórcy pokusili się także o odwzorowanie życia prywatnego policjantów: zarobione pieniądze możemy zainwestować w wyposażenie domu lub wymarzony samochód.

The Sims 4: StrangerVille
The Sims 4: StrangerVille

Symulacje 26 lutego 2019

Kolejny dodatek do stworzonego przez studio EA Maxis popularnego symulatora życia The Sims 4, który daje graczom możliwość odwiedzenia nietypowego miasta StrangerVille i poznania jego dziwnych mieszkańców.

Flight Catastrophe
Flight Catastrophe

Symulacje wrzesień 2021

Flight Catastrophe jest grą strategiczną, w której naszym zadaniem jest zarządzanie sytuacjami kryzysowymi na pokładzie samolotu. Tytuł został opracowany przez polskie studio Trigger Labs, a jego wydawcą jest firma PlayWay.

Symulator autobusów i tramwajów: San Francisco
Symulator autobusów i tramwajów: San Francisco

Symulacje 9 września 2011

Bus Cablecar Simulator: San Francisco to symulator pozwalający pokierować pojazdem tansportu publicznego w mieście San Francisco. Wirtualna wersja jednej z największych amerykańskich metropolii została stworzona na bazie rzeczywistego układu topograficznego miasta. Świat gry tętni własnym życiem, a jego mieszkańcy zostali wyposażeni w sztuczna inteligencję, dzięki czemu nigdy nie wiemy do końca, co nas zaskoczy podczas przejażdżki.

Agrar Symulator 2012
Agrar Symulator 2012

Symulacje 25 listopada 2011

Kolejna odsłona znanego symulatora rolnictwa od UIG Entertainment. Agrar Simulator 2012 pozwala nam obsługiwać najnowocześniejsze ciągniki, kombajny i inne pojazdy pomocne przy prowadzeniu własnego gospodarstwa. Elementy symulacyjne rozbudowane są o aspekty ekonomiczne, z naciskiem na handel towarami.

Microsoft Flight
Microsoft Flight

Symulacje 29 lutego 2012

Restart najstarszej serii symulacji lotniczych. Gra koncentruje się na lotach cywilnych, więc zajmujemy się głównie przewozem pasażerów i towarów, jak również wykonywaniem różnorodnych misji, w tym ratunkowych. Autorzy postawili na realizm, zarówno pod względem sterowania, jak i fizyki lotu. Dla początkujących pilotów przygotowano jednak szereg opcjonalnych ułatwień.

Rail Simulator
Rail Simulator

Symulacje 12 października 2007

Rail Simulator to realistyczny symulator kolei zrealizowany przez ten sam zespół ludzi, który w 2001 roku zaserwował nam grę Microsoft Train Simulator. Tym razem jednak wydawcą nie jest gigant z Redmond, lecz koncern Electronic Arts.

Seawolves: Submarines on Hunt
Seawolves: Submarines on Hunt

Symulacje 9 września 2005

Pierwsze rozszerzenie do gry Silent Hunter III, opracowane przez studio X1 Software. Głównym elementem omawianego add-onu jest zupełnie nowa kampania, na którą składają się dwadzieścia dwa scenariusze. Jej dopełnieniem są cztery misje multiplayerowe oraz kilka tutoriali pozwalających na przećwiczenie ważnych manewrów.

Pacific Fighters
Pacific Fighters

Symulacje 26 października 2004

Pacific Fighters to kolejny po znakomitym IL-2 Sturmovik i kilku dodatkach do niego (The Forgotten Battles, The Forgotten Battles - Ace Exp. Pack oraz Combat Over Europe) symulator lotu z czasów Wojny Światowej przygotowany przez studio Maddox Games.

The Sims: Historie z bezludnej wyspy
The Sims: Historie z bezludnej wyspy

Symulacje 29 stycznia 2008

The Sims: Historie z bezludnej wyspy to trzecia gra z nowej linii produktów firmy Electronic Arts zrzeszonych pod wspólną nazwą The Sims Stories. Jest to prosta w obsłudze i przyjazna notebookom wersja popularnej serii, w której kontrolujemy życie wirtualnych ludzi.

The Sims: Światowe Życie
The Sims: Światowe Życie

Symulacje 30 sierpnia 2000

Pierwszy oficjalny dodatek do humorystycznego symulatora życia The Sims. Rozszerzenie Światowe Życie oferuje nowe ścieżki kariery, takie jak muzyk, dziennikarz, haker czy nawet specjalista od zjawisk paranormalnych. Dzięki kolejnym cechom i umiejętnościom simów, otrzymujemy dodatkowe opcje organizowania życia naszych podopiecznych i rozwijania ich zainteresowań. The Sims: Światowe Życie wprowadza sporo nowych przedmiotów, elementów architektonicznych i stylów wyposażenia wnętrz.

Trucks & Trailers
Trucks & Trailers

Symulacje 17 czerwca 2011

Symulator, w którym kierujemy wielkimi ciężarówkami, doskonaląc swe umiejętności jazdy. Lista dostępnych wyzwań obejmuje między innymi parkowanie ciągników, pokonywanie torów przeszkód i przewożenie bardzo ciężkich ładunków.

Agrar Simulator 2011
Agrar Simulator 2011

Symulacje 8 października 2010

Jeden z wielu symulatorów rolniczych, w którym wcielamy się w farmera i opiekujemy się własnym przybytkiem. Twórcy odwzorowali wiele czynników wpływających na funkcjonowanie farmy i umieścili w grze sporo charakterystycznych pojazdów oraz maszyn. Produkcja cechuje się przyzwoitą grafiką, więc może z powodzeniem zastąpić wycieczki na wieś.

Symulator ambulansu 2012
Symulator ambulansu 2012

Symulacje 25 sierpnia 2011

Symulator pracy kierowcy karetki. Naszym zadaniem jest dojeżdżanie na miejsca wypadków i pomaganie poszkodowanym. Autorzy postawili na realizm, co zaowocowało rozbudowanym silnikiem fizycznym jazdy. Akcja gry toczy się w dużym wirtualnym mieście, więc dotarcie do potrzebujących naszej pomocy utrudnia duży ruch na ulicach.

SpaceBourne
SpaceBourne

Symulacje 18 lipca 2020

SpaceBourne jest kosmicznym sandboksem z elementami RPG. W świecie przedstawionym w produkcji Ziemia została spustoszona przez zarazę zesłaną przez kosmitów. Gracz wciela się w „Commandera” – ostatniego przedstawiciela rasy ludzkiej, który wyrusza na podbój galaktyki.

Deep Diving Simulator
Deep Diving Simulator

Symulacje 27 maja 2019

Polska gra symulacyjna, w której wcielamy się w płetwonurka badającego tajemnice dna morskiego, pełnego wraków i zatopionych reliktów. Eksplorację głębin w Deep Diving Simulator utrudniają drapieżniki, a także konieczność zwracania uwagi na wskaźniki tlenu i kompresji. Za opracowaniem gry stoi studio Jujubee, znane między innymi z takich produkcji jak Kursk czy Realpolitiks.