Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

18. Gry Symulacje PC Windows

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 18. Gry z gatunku symulacje na platformę PC Windows ułożone według popularności.

Symulacje. Grupa gier stawiających sobie za zadanie jak najdokładniejsze imitowanie prawdziwych (lub fikcyjnych) czynności. Gry z tego gatunku mogą symulować m.in. prowadzenie pojazdów cywilnych (koparki, dźwigi, autobusy) i wojskowych (samoloty, czołgi, okręty). Szczególnym przypadkiem tego gatunku gier są produkcje symulujące ludzkie życie, w szczególności seria The Sims, ponieważ w jej ramach możemy symulować niemal nieograniczoną liczbę aspektów naszego życia.

Po premierze 1043 Przed premierą 116
PC
Symulacje
Tematyki
Enigma: Rising Tide
Enigma: Rising Tide

Symulacje 26 września 2002

Symulacja morska przeznaczona docelowo do rozgrywki tysięcy graczy w sieci Internet. Obecnie wydana wyłącznie w wersji dla jednego gracza. Akcja toczy się w alternatywnej rzeczywistości II Wojny Światowej.

X2 The Threat
X2 The Threat

Symulacje 1 grudnia 2003

X2 The Threat to kontynuacja przebojowego symulatora kosmicznego X Beyond the Frontier, stworzonego przez niemiecką firmę Egosoft. Akcja gry ponownie osadzona została we wszechświecie X, a gracze mają okazję przemierzać odległe galaktyki na pokładzie futurystycznych statków kosmicznych. Twórcy zadbali o wciągającą fabułę, wprowadzając równocześnie bardziej rozbudowane opcje związane z walką, prowadzeniem handlu i eksploracją przestrzeni.

Silent Hunter: Commander's Edition
Silent Hunter: Commander's Edition

Symulacje 25 marca 1996

Silent Hunter: Commander's Edition to specjalne wydanie symulacji okrętu podwodnego wyprodukowanej przez studia Aeon Electronic Entertainment i Strategic Simulations. Gracz wciela się w dowódcę jednej z amerykańskich łodzi podwodnych operujących na Pacyfiku w okresie II wojny światowej. Edycja Commander poza bazową grą zawiera także dwa oficjalne rozszerzenia, dodatkowe obszary działań i 15 historycznych scenariuszy do rozegrania.

Farm Mechanic Simulator
Farm Mechanic Simulator

Symulacje 2021

Farm Mechanic Simulator to gra symulująca pracę właściciela warsztatu serwisującego maszyny rolnicze. Gracz musi naprawiać m.in. traktory czy kombajny oraz testować je w poszukiwaniu przegapionych usterek. Do tego dochodzi aspekt biznesowy i rozbudowa zakładu.

The Sims 4: Kraina magii
The Sims 4: Kraina magii

Symulacje 10 września 2019

Dodatek do popularnej symulacji życia The Sims 4. Rozszerzenie Realm of Magic wzbogaca grę o magiczną krainę, gdzie bohaterowie mogą nauczyć się zaklęć i warzenia zaczarowanych eliksirów, jak również zdobyć chowańca oraz sporo nowych przedmiotów.

The Sims 4: Zostań gwiazdą
The Sims 4: Zostań gwiazdą

Symulacje 16 listopada 2018

The Sims 4: Zostań gwiazdą (ang. The Sims 4: Get Famous) do dodatek do gry The Sims 4, który pozwala naszym podopiecznym zostać aktorami lub tzw. influencerami, a następnie pokierować ich karierami w tych zawodach. Produkcja wprowadza także nowe lokacje, wyzwania i obiekty.

The Sims 4: Cztery pory roku
The Sims 4: Cztery pory roku

Symulacje 22 czerwca 2018

Cztery pory roku to kolejny dodatek do gry The Sims 4. Wprowadza on do niej tytułowe pory roku, wraz z unikalnymi warunkami pogodowymi i świętami. Rozszerza również opcje kariery i listy przedmiotów, jak również zapewnia możliwość udziału Simów w sporym zestawie niedostępnych wcześniej aktywności.

F-22 Total Air War
F-22 Total Air War

Symulacje 31 października 1998

Kontynuacja symulatora F-22 Air Dominance Fighter autorstwa Digital Image Design. W grze zasiadamy ponownie za sterami niewykrywalnego myśliwca Raptor i przenosimy się w znany z poprzedniczki teatr działań. Czeka na nas 10 mini-kampanii opisujących 10 fikcyjnych konfliktów zbrojnych z udziałem USA, Chin oraz Rosji.

Diluvion
Diluvion

Symulacje 2 lutego 2017

Hybryda symulatora okrętu podwodnego i gry zręcznościowej, wzbogacona elementami strategicznymi. Za opracowanie tego tytułu odpowiada niezależne studio Arachnid Games. Akcja Diluvion została osadzona w dalekiej przyszłości, kiedy to gigantyczny potop zmusił ludzkość do osiedlenia się pod wodą. Rozgrywka opiera się na eksploracji otwartego, podwodnego świata, wykonywaniu rozmaitych zadań oraz na walce z napotkanymi przeciwnikami.

Farming Simulator 2013: Ursus
Farming Simulator 2013: Ursus

Symulacje 17 maja 2013

Farming Simulator 2013: Ursus jest rozszerzeniem do niezwykle popularnej symulacji maszyn rolniczych Farming Simulator 2013, autorstwa studia Giants Software. Gracze mają okazję spróbować swoich sił w uprawie roli z wykorzystaniem ciągników i innych urządzeń rolniczych marki Ursus. Tytuł wyprodukowany został we współpracy z firmą Ursus S.A.

Symulator Policji (2011)
Symulator Policji (2011)

Symulacje 9 grudnia 2011

Symulator Policji to gra akcji stanowiąca symulację pracy policjanta. Tytuł wyprodukowany został przez ekipę deweloperską studia Quadriga Games. Gracz kieruje poczynaniami pary funkcjonariuszy pilnujących przestrzegania prawa w jednej z niemieckich metropolii, a do jego zadań należy m.in. patrolowanie ulic, poszukiwanie zaginionych osób, dokonywanie zatrzymań podejrzanych i polowanie na piratów drogowych.

Squadron 42
Squadron 42

Symulacje jeszcze nie ogłoszona

Rozbudowana hybryda symulatora kosmicznego, strzelanki FPP i przygodowej gry akcji, nawiązująca do takich tytułów jak np. Wing Commander. Jest to kampania fabularna gry Star Citizen, z którą odpowiada studio Cloud Imperium Games, założone przez słynnego Chrisa Robertsa.

Demolka i budowa 2017
Demolka i budowa 2017

Symulacje 18 października 2016

Symulator demolki i budowania, stworzony przez niezależne studio Noble Muffins, a wydany przez polską firmę PlayWay. Demolish & Build Company 2017 pozwala graczom wcielić się w szefa firmy budowlano-wyburzeniowej. Rozgrywka opiera się na dwóch filarach: destrukcji rozmaitych budynków i stawianiu w ich miejsce nowych oraz wynajmowaniu ich.

Wrench
Wrench

Symulacje wrzesień 2021 (wczesny dostęp od 19 grudnia 2018)

Gra symulacyjna, w której wcielamy się w serwisanta i mechanika samochodów wyścigowych. W trakcie zabawy zajmujemy się różnorodnymi czynnościami - od pompowania kół, przez wymianę elementów silnika, skończywszy na naprawie np. układu hamulcowego. Wrench wykorzystuje (opcjonalnie) zestawy rzeczywistości wirtualnej.

Destroyer Command
Destroyer Command

Symulacje 26 lutego 2002

Morski symulator osadzony w czasach II wojny światowej. Wcielamy się w kapitana pojedynczego niszczyciela lub dowódcę dywizjony złożonego ośmiu statków. W kampanii znajdziemy misje toczące się zarówno na Atlantyku, jak i Pacyfiki. Ciekawą opcją jest możliwość sieciowych potyczek z posiadaczami Silent Hunter II.

Microsoft Combat Flight Simulator 2: WWII Pacific Theater
Microsoft Combat Flight Simulator 2: WWII Pacific Theater

Symulacje 1 października 2000

Combat Flight Simulator 2 to kontynuacja udanego symulatora stworzonego przez firmę Microsoft. Akcja przenosi nas w czasy II Wojny Światowej w rejon walk prowadzonych na Pacyfiku. Dostępne są maszyny zarówno lotnictwa japońskiego, jak i amerykańskiego - od delikatnego Zero aż po śmiercionośne Corsair i Hellcat.

Safari Kids: Na ratunek zwierzakom!
Safari Kids: Na ratunek zwierzakom!

Symulacje 18 kwietnia 2005

Safari Kids: Na ratunek zwierzakom! to gra przygodowa przygotowana z myślą o młodych użytkownikach komputerów (od 3 lat), której fabuła przenosi dzieci do tajemniczej, pięknej i egzotycznej Afryki.

Enemy Engaged: RAH-66 Comanche versus KA-52 Hokum
Enemy Engaged: RAH-66 Comanche versus KA-52 Hokum

Symulacje 23 lipca 2000

Enemy Engaged: RAH-66 Comanche versus Ka-52 Hokum to nowy symulator twórców gry Enemy Engaged: Apache Havoc. Tym razem gracz ma możliwość wypróbowania również rosyjskiego helikoptera bojowego.

Wing Commander IV: The Price of Freedom
Wing Commander IV: The Price of Freedom

Symulacje 21 maja 1996

Czwarta odsłona słynnej kosmicznej sagi, która łączy elementy typowe dla strzelanin FPP i przygodówek. Tytuł ponownie wyróżniają efektownie zrealizowane scenki przerywnikowe z udziałem prawdziwych aktorów.

Air Aces: Pacific
Air Aces: Pacific

Symulacje 1 lipca 2010

Zręcznościowy symulator samolotów bojowych, w którym wcielamy się w pilota i bierzemy udział w bitwach nad Pacyfikiem. Gra cechuje się prostym do opanowania modelem lotu i szerokimi ustawieniami trudności. W trybie kariery wykonujemy szereg misji, rozgrywających się w przeróżnych warunkach pogodowych.

Ski Region simulator 2012: Kurort Narciarski
Ski Region simulator 2012: Kurort Narciarski

Symulacje 21 października 2011

W grze Ski Region Simulator 2012 prowadzimy własny ośrodek zimowy, zajmując się jego sukcesywną rozbudową i zaliczając przydzielane przez grę zadania. W trakcie rozgrywki wykorzystujemy przeróżne pojazdy śnieżne, którymi możemy sterować z użyciem klawiatury, gamepada lub kierownicy.

Symulator wozu dostawczego
Symulator wozu dostawczego

Symulacje 7 października 2011

Symulator pozwalający nam pokierować ciężarówką dostawczą a także zarządzać własną firmą spedycyjną. Twórcy przygotowali kilkadziesiąt rodzajów pojazdów do wyboru i dziesiątki zleceń, które pozwolą nam przemierzyć otwarty świat Delivery Truck Simulator.

Advanced Tram Simulator
Advanced Tram Simulator

Symulacje 30 czerwca 2005

Advanced Tram Simulator to rozbudowana symulacja tramwajowej sieci komunikacji miejskiej tworzona przez zespół deweloperski D6Team. Program pozwala wcielić się w rolę motorniczego i zasiąść za kokpitem kursujących w polskich miastach popularnych wagonów tramwajowych - Konstal 105Na, Düwag GT8, Düwag GT6, Ganz UV oraz składu Konstal N.

Symulator Prac Leśnych
Symulator Prac Leśnych

Symulacje 30 lipca 2010

Symulator Prac Leśnych to wyprodukowana przez firmę UIG Entertainment gra symulacyjna z elementami strategii ekonomicznej. Gracz wciela się w rolę zarządcy firmy zajmującej się wycinką drzew i obróbką drewna. Wraz z postępami w grze możliwa jest obsługa coraz bardziej specjalistycznych maszyn, w tym różnorakich pilarek spalinowych i rozdrabniaczy. Twórcy zadbali o estetyczną oprawę wizualną swego dzieła oraz realistyczną fizykę, wykorzystującą technologię PhysX.