Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePCXONEPS4PS5SwitchXSX
Okładka Fishing: North Atlantic (PC)
OkładkaFishing: North Atlantic (PC)

Fishing: North Atlantic

Gra symulacyjna ze statkami, skupiająca się na komercyjnym rybołówstwie w obszarze Nowej Szkocji na Północnym Atlantyku. Fishing: North Atlantic stanowi rozwinięcie formuły zaprezentowanej graczom w Barents Sea, odsłonie z 2018 roku.

Symulacje | ryby | elementy logiczne | statki

Fishing: North Atlantic Premiera

16paź2020

PC

29cze2021

XONE

30cze2021

PS4

24lis2021

PS5 XSX

23mar2023

Switch

producent: Misc Games wydawca: Misc Games Strona oficjalna

Fishing: North Atlantic jest symulacyjną grą skupiającą się na połowach ryb w regionie Północnego Atlantyku. Za jej powstanie odpowiada firma Misc Games, doświadczona w prezentowanej tematyce (jej poprzednie dzieło, Fishing: Barents Sea, operowało na podobnym schemacie). Deweloperzy rozbudowali formułę rozgrywki i zrezygnowali z zewnętrznego wydawcy na rzecz samodzielnego wydania produktu.

Mechanika

Jedynym trybem dostępnym w grze jest tryb kariery. Zabawę w nim zaczynamy od stworzenia swojego awatara, w którego będziemy się wcielać całą rozgrywkę. Możemy wybrać mu imię oraz płeć, a następnie dostosować opcje związane z dodatkowymi mechanikami (m.in. czy chcemy przeprowadzić tutorial, lub czy chcemy mieć dostępną opcję szybkiej podróży). Grę, zależnie od naszych preferencji, obserwujemy z perspektywy trzeciej lub pierwszej osoby. Początkowo do dyspozycji mamy niewielki kuter wręczony nam przez wuja, umożliwiający łowienie tylko przy pomocy harpuna. Korzystanie z niego przypomina system z Assassin’s Creed IV: Black Flag: stajemy na dziobie naszej łodzi, celujemy, dobieramy siłę rzutu i próbujemy trafić w pływającą w pobliżu rybę. Jeśli nam się to uda, wyciągamy zdobycz na pokład.

W miarę postępów w naszej karierze zdobywamy coraz to lepszy sprzęt oraz rekrutujemy nowych pracowników. Dzięki zarobionym pieniądzom kupujemy większe łodzie czy też lepszy sprzęt do połowów (np. sieci, pozwalające wyławiać naraz całe tony ryb). Sprzedając ryby w portach zdobywamy punkty reputacji. Ich odpowiednia ilość skutkuje lepszymi zapłatami za dostawy, bardziej intratnymi kontraktami czy też lepszymi warunkami pożyczki od urzędników portowych. Łowić możemy 8 gatunków ryb oraz homary i kraby śnieżne. Każdy gatunek występuje w innym rejonie, więc by wykonać otrzymane zlecenia, musimy odpowiednio zaplanować swoją trasę.

Całość rozgrywki odbywa się na północnym Oceanie Atlantyckim, w okolicach Nowej Szkocji (Kanada). Dostępny obszar ma powierzchnię 200x300 km i możemy go przemierzać 25 statkami o różnorodnych parametrach i zastosowaniach. Na ich zachowanie wpływają takie czynniki jak wiatr, temperatura czy zachmurzenie. Są one też wskazówkami dla nas, czy nie lepiej wrócić do portu i zaczekać na dobrą pogodę. Musimy też dbać o ilość paliwa w baku i poziom energii pracowników – zmęczeni nie będą tak skuteczni, a ostatecznie mogą całkiem przestać pracować.

Tryby gry

Ze względu na feedback, jaki twórcy otrzymali od graczy po premierze ich pierwszej gry, w Fishing: North Atlantic nie uświadczymy trybu wieloosobowego. Zamiast tego tryb dla pojedynczego gracza został rozbudowany i dopieszczony względem poprzedniej części.

Kwestie techniczne

Uwagę zwracają pełne szczegółów wnętrza dostępnych łodzi rybackich oraz wygląd morskich stworzeń, jakie możemy złowić. Dostępny sprzęt powstał w oparciu o licencje producentów działających w segmencie rybołówstwa.

Ostatnia modyfikacja 27 marca 2024

Tryb gry: single player  

Fishing: North Atlantic cena w dniu premiery: 124,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Fishing: North Atlantic

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Fishing: North Atlantic Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Dual Core 3.0 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 750 lub lepsza
 • 12 GB HDD
 • Windows 8.1 64-bit
 • Zalecane:
 • Quad Core 3.0 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 3 GB GeForce GTX 1060 lub lepsza
 • 12 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
PC
XONE
PS4
XSX
PS5
Switch