Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePCPS4XONE
Okładka The Catch: Carp & Coarse (PC)

The Catch: Carp & Coarse

The Catch: Carp & Coarse to symulator wędkarstwa oferujący możliwość łapania kilkudziesięciu różnych gatunków ryb – zarówno zwykłych, jak i specjalnych wariantów – w kilku odmiennych lokalizacjach. Za stworzenie gry odpowiada studio Dovetail Games.

Symulacje | wędkarstwo | ryby | multiplayer

Okładka The Catch: Carp & Coarse (PC)

data premiery gry:

30cze2020

PC PS4 XONE

The Catch: Carp & Coarse jest symulatorem wędkarza, w którym możemy próbować złapać jeden z kilkudziesięciu gatunków ryb. Poza zwykłymi osobnikami produkcja pozwala też polować na specjalnych „bossów” stanowiących wyjątkowe wyzwanie. Tytuł został opracowany i wydany przez studio Dovetail Games (twórców m.in. Euro Fishing oraz Fishing Sim World).

Mechanika

The Catch: Carp & Coarse pozwala wędkować w różnych zakątkach świata, zarówno na świeżym powietrzu (m.in. na wodach amerykańskich Oxlease Lake, Pearl Lake czy nad rzeką Ebro), jak i w zamkniętych kompleksach (np. Linear Fishering). W zależności od wybranego miejsca możemy rozłożyć wędkę na nabrzeżu albo wsiąść do łodzi.

Na złapanie czeka przeszło trzydzieści odmiennych gatunków ryb, w tym zwierzęta prawdziwie egzotyczne (np. Arapaima czy Hoplias Aimara). Poza zwyczajnymi rybami gracze mogą natrafić także na ponad sto dwadzieścia unikatowych wariantów legendarnych, a także 11 potężnych „bossów”. Warto odnotować, że schwytanie tych ostatnich jest prawdziwym wyzwaniem.

Grając musimy zwracać uwagę na ruch wody, który może przemieścić łódź lub utrudnić złapanie zdobyczy. W miarę postępów w rozgrywce odblokowujemy też kolejne elementy sprzętu. W grze znajdziemy ponad sto przedmiotów wędkarskich stworzonych przez prawdziwe firmy (m.in. Nash czy Mainline Baits).

Najwytrwalsi gracze mogą spróbować swoich sił w specjalnych wyzwaniach w ramach systemu Mistrzostwa, dzięki którym można zdobyć szereg unikatowych przedmiotów.

Tryby gry

W The Catch: Carp & Coarse możemy grać samotnie, ale gra pozwala też rywalizować z innymi graczami za pośrednictwem sieciowego trybu multiplayer. Warto odnotować, że w wirtualnych zmaganiach czasem można wygrać cenne nagrody, które są wysyłane do użytkowników w prawdziwym świecie.

Kwestie techniczne

The Catch: Carp & Coarse posiada przyjemną, trójwymiarową grafikę. Dobre wrażenie robi tu zarówno otoczenie, jak i – przede wszystkim – modele poszczególnych gatunków ryb. Oprawa jest komplementowana przez realistyczny system oświetlenia, dzięki któremu niektóre sceny zyskują prawdziwie urokliwą atmosferę.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-4  

Cena gry w dniu premiery: 89,99 PLN

Gry podobne do The Catch: Carp & Coarse

Klasyfikacja PEGI The Catch: Carp & Coarse

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe The Catch: Carp & Coarse

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Quad Core 3.5 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 750 lub lepsza, 21 GB HDD, Windows 7/8 64-bit

PC
PS4
XONE