Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

7. dungeon-crawler

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 7. Gry o tematyce dungeon-crawler ułożone według popularności.

PC
PC Windows104
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 51 Sony PlayStation 446 Sony PlayStation 35 Sony PlayStation 22 Sony PlayStation 11 PlayStation Portable9 PlayStation Vita34
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S3 Microsoft XBOX ONE34 Microsoft Xbox 3603
Microsoft Xbox
Mobile
Android24 Apple iOS33 Windows Phone2
Nintendo
Nintendo Switch43
Nintendo Wii
Nintendo DS3 Nintendo Wii U3 Nintendo 3DS20
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ
Akcji7 Zręcznościowe11
Bijatyki
RPG138
Strategiczne
Przygodowe1
Sportowe
Wyścigi
Symulacje
Logiczne2 Towarzyskie1
Coldfire Keep
Coldfire Keep

RPG 10 maja 2014

Coldfire Keep to gra inspirowana klasycznymi produkcjami z gatunku tzw. dungeon crawlerów, takimi jak Dungeon Master i Eye of the Beholder. Czwórka bohaterów stawia czoła starożytnemu złu zagrażającemu miasteczku Newsettle.

PC

Etrian Odyssey II: Heroes of Lagaard
Etrian Odyssey II: Heroes of Lagaard

RPG 17 czerwca 2008

Przedstawiciel gatunku japońskich RPG-ów. Dowodzimy drużyną reprezentowaną przez postaci z różnych klas, wyruszając na poszukiwania cennych trofeów.

NDS

Mazes Of Karradash
Mazes Of Karradash

RPG 27 lipca 2015

Opracowana z myślą o urządzeniach mobilnych oldskulowa gra RPG autorstwa 68K Studios. Akcja Mazes of Karradash toczy się w tytułowym mieście, zlokalizowanym w typowej krainie fantasy, która staje się celem ataku sił ciemności. Po długiej i nierównej walce mieszkańcom udaje się odkryć, że posiłki dla armii przeciwnika nadciągają z rozciągającego się pod miastem potężnego systemu lochów.

ANDiOS

Heroes of the Monkey Tavern
Heroes of the Monkey Tavern

RPG 22 września 2016

Dungeon crawler, w którym wcielamy się w awanturników plądrujących pełną niebezpieczeństw wieżę, by zdobyć środki na dalsze świętowanie w tytułowej tawernie. Heroes of the Monkey Tavern czerpie nie tylko z klasycznych przedstawicieli gatunku, lecz także z nowych produkcji tego typu, na czele z pierwszym Legend of Grimrock.

PCPS4Switch

Paper Sorcerer
Paper Sorcerer

RPG 21 listopada 2013

Dungeon crawler, w którym przejmujemy kontrolę nad tytułowym czarodziejem próbującym wydostać się z nietypowego więzienia – bohater został zamknięty w magicznej księdze. W trakcie zabawy w Paper Sorcerer przemierzamy skomplikowany labirynt lochów i walczymy z napotkanymi przeciwnikami; w toku zmagań nie tylko rozwijamy protagonistę, lecz także kompletujemy drużynę składającą się z fantastycznych stworzeń.

PC

Labyrinth Legends
Labyrinth Legends

Zręcznościowe 18 grudnia 2012

Tradycyjny dwuwymiarowy zręcznościowy dungeon-crawler, przypominający klasyczne odsłony serii The Legend of Zelda. Twórcy umieścili w grze wiele zagadek logicznych, pułapek oraz ukrytych komnat, a także nie zapomnieli o trybie multiplayer, przeznaczonym dla maksymalnie 4 osób.

PS3

The Quest Keeper
The Quest Keeper

RPG 31 marca 2015

Mobilna gra free-to-play typu dungeon crawler od twórcy groteskowej zręcznościówki Jungle Moose. W The Quest Keeper wcielamy się w śmiałka podejmującego próbę ukończenia dziesięciu legendarnych questów. Tytuł w sposób wyraźny inspirowany jest grą Crossy Road – nie tylko pod względem wokselowej grafiki prezentowanej w rzucie izometrycznym, lecz także mechaniki rozgrywki.

ANDiOS

Chaos Rings
Chaos Rings

RPG 20 kwietnia 2010

Chaos Rings to gra jRPG z turowym systemem walki. Podczas zabawy kierujemy duetem bohaterów i zajmujemy się głównie eksplorowaniem lochów, rozwijaniem umiejętności postaci oraz toczeniem bitew z potworami.

ANDiOSWP

Cladun Returns: This is Sengoku!
Cladun Returns: This is Sengoku!

RPG 6 czerwca 2017

RPG typu dungeon crawler będące trzecim tytułem z serii Cladun. Podobnie jak poprzednie gry z cyklu, Cladun Returns: This is Sengoku! opracowane zostało przez firmę Nippon Ichi Software. Ponownie mamy okazję trafić do magicznej krainy Arcanus Cella, która stanowi punkt wyjścia dla herosów wyruszających do niebezpiecznych lochów. Tym razem gra rozpoczyna się wraz z końcem japońskiego okresu Sengoku – czasu, który pogrążył kraj w ogniu wojen i rebelii.

PCPS4PSV

BQM: BlockQuest Maker
BQM: BlockQuest Maker

RPG 16 stycznia 2018

Nietypowa dwuwymiarowa produkcja z gatunku RPG, która łączy rozgrywkę w stylu klasycznego dungeon crawlera z rozbudowanym edytorem poziomów, umożliwiającym łatwe tworzenie skomplikowanych, pełnych wyzwań i potworów map.

PCPS4XONESwitchANDiOS

Dungeon Souls
Dungeon Souls

Zręcznościowe 2 grudnia 2016

Gra akcji typu roguelike dungeon crawler wyprodukowana przez dwie niewielkie ekipy – Lamina Studios oraz Mike Studios. Podczas zabawy wcielamy się w śmiałków (m.in. barbarzyńca, rycerz, łucznik i złodziej) przemierzających lochy zamieszkiwane przez rozmaite potwory oraz nawiedzane przez potężną istotę zwaną Redeemer. Naszym celem na każdym poziomie jest aktywowanie portalu, przez który przedostajemy się dalej. Zadanie nie jest łatwe, gdyż wszystkie lokacje generowane są losowo.

PC

Hellmut: The Badass from Hell
Hellmut: The Badass from Hell

Zręcznościowe 27 lutego 2018

Dwuwymiarowy dungeon crawler, w którym walczymy z demonami. W Hellmut: The Badass from Hell gracze wcielają się w rożne postacie odblokowywane podczas rozgrywki. Zabawa jest szybka, efektowna i trudna.

PCPS4XONESwitch

Obslashin'
Obslashin'

Zręcznościowe 28 października 2014

Produkcja wzorowana na słynnej grze niezależnej The Binding of Isaac stworzonej przez Edmunda McMillena. Podczas zabawy w Obslashin' wcielamy się w kota, który przemierza lochy wypełnione przeróżnymi potworami i bossami walcząc z nimi za pomocą... ryby.

ANDiOS

Deathfire: Ruins of Nethermore
Deathfire: Ruins of Nethermore

RPG prace wstrzymane

Pierwszoosobowa gra cRPG powielająca oldskulowe rozwiązania rodem z klasyków gatunku. Gracz staje na czele kilkuosobowej drużyny śmiałków eksplorującej niebezpieczne podziemia. Walka toczy się w turach, a poruszanie odbywa się w systemie skokowym, co przypomina stare produkcje typu dungeon-crawler.

PC

Taichi Panda
Taichi Panda

RPG 4 marca 2015

Mobilna gra hack-and-slash z elementami MMORPG, za której powstanie odpowiada chińskie studio Snail Games. Akcja Taichi Panda osadzona została w fantastycznym świecie Avzar, nad którego bezpieczeństwem czuwa potężny prorok Vallar oraz jego uczennica Aria. Kiedy pewnego dnia mistrz zostaje porwany przez tajemniczego Mrocznego Księcia, równowaga między siłami dobra i zła zostaje zachwiana.

ANDiOS

Auro: A Monster-Bumping Adventure
Auro: A Monster-Bumping Adventure

RPG 22 września 2014

Niekonwencjonalny przedstawiciel gatunku roguelike, łączący elementy RPG z rozwiązaniami typowymi dla zręcznościówek i gier logicznych. W grze przemierzamy losowo generowane lochy i walczymy w nietypowy sposób, z podziałem na tury na heksagonalnych planszach.

ANDiOS