Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Dungeon Souls (PC)

Dungeon Souls PC

Gra akcji typu roguelike dungeon crawler wyprodukowana przez dwie niewielkie ekipy – Lamina Studios oraz Mike Studios. Podczas zabawy wcielamy się w śmiałków (m.in.

Zręcznościowe | roguelike | elementy RPG | dungeon-crawler | indie

PC Windows
Okładka Dungeon Souls (PC)

producent: Lamina Studios

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

2grudnia2016

2grudnia2016

Steam

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dungeon Souls to zręcznościowa przygodowa gra akcji na PC zrealizowana w konwencji roguelike dungeon crawlera. Tytuł powstał przy współpracy dwóch niezależnych studiów – Lamina Studios oraz Mike Studios. Natomiast stroną wydawniczą zajęła się firma Black Shell Media, mająca na koncie szereg innych projektów indie.

Mechanika

Rozgrywka w Dungeon Souls została zainspirowana takimi projektami jak Nuclear Throne czy Risk of Rain. Na początku zabawy gracze wybierają jeden z poziomów trudności oraz postać. Przygotowano ich kilka – jest łucznik, barbarzyńca, mag i paru innych. Każdy z nich dysponuje unikalnymi broniami, a poza tym jeden lepiej radzi sobie w walce na bliskim dystansie i jest bardziej wytrzymały, drugi potrafi strzelać z daleka, ale ma mało zdrowia itd. Nie wszystkich bohaterów otrzymujemy na starcie, gdyż część należy odblokować podczas rozgrywki.

Naszym celem jest pokonywanie poziomów, w których musimy odblokować specjalny portal i uciec przed Redeemerem. Problem w tym, że każde podejście do zabawy wygląda inaczej ze względu na losowo generowane pomieszczenia i różne typy wrogów. W związku z tym nigdy tak naprawdę nie wiemy, co na nas czeka, więc w trakcie przygody giniemy bardzo często. Z biegiem czasu uczymy się jednak zachowania poszczególnych przeciwników i coraz lepiej poznajemy mechanizmy rządzące walką. Ponadto twórcy nie rzucają naszego podopiecznego na pastwę losu.

W trakcie eksploracji lokacji znajdujemy lub kupujemy rozmaite przedmioty. Mogą to być np. specjalne buty, zwiększające szybkość poruszania się postaci. W innymi przypadku otrzymujemy przedmiot pozwalający na zadawanie większych obrażeń czy napój leczący itd. Łącznie możemy natrafić na ponad pięćdziesiąt tego typu elementów. Oprócz nich zdobywamy też punkty doświadczenia, które wydajemy na ulepszanie statystyk bohaterów (lepsza celność, wytrzymałość itd.). Oczywiście jak to w „rogalikach” bywa, po śmierci tracimy praktycznie wszystko i zaczynamy zabawę od nowa.

Kwestie techniczne

Dungeon Souls to niezależna produkcja. Z racji niewielkich budżetów twórcy takich gier często korzystają z tak zwanego pixel artu, czyli stylu graficznego naśladującego tytuły sprzed lat. Podobnie jest w tym przypadku. Gra ma swój rozpikselowany urok, ale też nie wyróżnia się niczym szczególnym, jeśli chodzi o grafikę.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Dungeon Souls

odpowiednia dla każdego wieku