Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

4. dungeon-crawler

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 4. Gry o tematyce dungeon-crawler ułożone według popularności.

PC
PC Windows104
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 51 Sony PlayStation 446 Sony PlayStation 35 Sony PlayStation 22 Sony PlayStation 11 PlayStation Portable9 PlayStation Vita34
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S3 Microsoft XBOX ONE34 Microsoft Xbox 3603
Microsoft Xbox
Mobile
Android24 Apple iOS33 Windows Phone2
Nintendo
Nintendo Switch43
Nintendo Wii
Nintendo DS3 Nintendo Wii U3 Nintendo 3DS20
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ
Akcji7 Zręcznościowe11
Bijatyki
RPG138
Strategiczne
Przygodowe1
Sportowe
Wyścigi
Symulacje
Logiczne2 Towarzyskie1
Etrian Mystery Dungeon
Etrian Mystery Dungeon

RPG 5 marca 2015

Spin-offowa odsłona popularnego cyklu jRPG Etrian Odyssey, rozwijanego przez studio Spike Chunsoft na przenośnych konsolkach firmy Nintendo. Fabuła Etrian Mystery Dungeon pełni drugorzędną rolę, a podczas zabawy przejmujemy kontrolę nad poszukiwaczami przygód, którzy przybywają do miasta Aslarga, położonego nieopodal tytułowego labiryntu pełnego skarbów oraz groźnych potworów. Całość korzysta z formuły i modelu rozgrywki poprzednich odsłon cyklu.

3DS

Legasista
Legasista

RPG 15 marca 2012

Gra RPG, która jest rozwinięciem pomysłów zaczerpniętych z serii Cladun, stworzonej z myślą o konsoli PSP. Zadaniem graczy jest eksploracja rozległych podziemi oraz walka z zamieszkującymi je stworami. Model rozgrywki składa hołd klasycznym tytułom z gatunku jRPG.

PS3

Mind Zero
Mind Zero

RPG 1 sierpnia 2013

Gra jRPG osadzona we współczesnej Japonii, wyjątkowo mocno inspirowana serią Shin Megami Tensei: Persona. Fabuła tytułu opowiada o grupie nastolatków, którzy zawarli kontrakty z magicznymi istotami nazywającymi się MIND. Wraz z ich pomocą eksplorują ukryty duchowy wymiar, próbując rozwiązać zagadkę tajemniczych zniknięć i śmierci.

PCPSV

Anvil of Dawn
Anvil of Dawn

RPG 31 października 1995

Kolejna klasyczna gra cRPG od DreamForge Entertainment, koncentrująca się na zmaganiach jednego śmiałka, wyruszającego na pomoc krainie terroryzowanej przez złego władcę i jego sługi. Produkcja korzysta ze sprawdzonych rozwiązań gatunku, proponując jednak nieco odmienny tryb rozwoju umiejętności bohatera.

PC

Stranger of Sword City
Stranger of Sword City

RPG 5 czerwca 2014

Wyprodukowana przez studio Experience i osadzona w realiach dark fantasy pierwszoosobowa gra jRPG w konwencji dungeon crawlera, znana także pod tytułami Stranger in Alda oraz Stranger of the Village of the Sword. W grze wcielamy się w postać tytułowego nieznajomego, którego samolot rozbija się po spotkaniu z tajemniczym portalem. Jako jedyny ocalały trafia on do legendarnego miasta mieczy – Escario, a jego głównym celem jest odnalezienie sposobu na powrót do domu.

PCXONEX360PSV

StarCrawlers
StarCrawlers

RPG 23 maja 2017

Utrzymana w klimacie science fiction z elementami cyberpunku pierwszoosobowa gra RPG, nawiązująca do klasyki gatunku dungeon crawlerów. W produkcji studia Juggernaut Games zwiedzamy wnętrza stacji kosmicznych i walczymy z zamieszkującymi je maszynami. W StarCrawlers stajemy na czele grupy kosmicznych szperaczy, których zadaniem jest zbadanie wraku ogromnego statku, zmierzającego pierwotnie na nieznaną planetę celem jej skolonizowania.

PC

Hack, Slash, Loot
Hack, Slash, Loot

RPG 5 kwietnia 2012

Turowa gra RPG typu roguelike okraszona minimalistyczną oprawą w stylu retro. Wcielamy się w jednego z 32 dostępnych bohaterów i przemierzamy generowane losowo podziemia w poszukiwaniu drogocennych skarbów. Gromadzimy ekwipunek, rozwijamy statystyki i eliminujemy potwory pokonując kolejne poziomy.

PC

Unchained Blades
Unchained Blades

RPG 14 lipca 2011

Unchained Blades to gra cRPG, z rodzaju dungeon-crawler, za powstanie której odpowiada zespół deweloperski korporacji FuRyu pod wodzą Toshio Akashi'ego. Fabuła przenosi gracza do pełnego magicznych stworzeń świata, w którym jako smoczy cesarz Fang musi on stawić czoła podstępnej bogini Clunei. Gra pierwotnie wydana została na rynku japońskim pod tytułem UnchainBlades ReXX.

PSP3DS

The Bard's Tale Trilogy
The Bard's Tale Trilogy

RPG 14 sierpnia 2018

Zestaw zremasterowanych wersji trzech pierwszych części serii The Bard's Tale, w którego skład wchodzą: The Bard's Tale, The Bard's Tale II: The Destiny Knight oraz The Bard's Tale III: Thief of Fate. Na potrzeby The Bard’s Tale Trilogy nie tylko odświeżono grafikę tych produkcji, lecz także wprowadzono do nich szereg usprawnień.

PCXONE

Going Under
Going Under

RPG 24 września 2020

Humorystyczne RPG akcji typu dungeon crawler w nietuzinkowej konwencji. W Going Under wcielamy się w stażystkę, która na polecenie swojego szefa przemierza ruiny siedzib upadłych firm internetowych w poszukiwaniu pozostawionych tam cennych przedmiotów.

PCPS4XONESwitch

7 Mages
7 Mages

RPG 14 marca 2016

Opracowana przez czeskie studio Napoleon Games oldskulowa gra RPG, której fabuła zainspirowana została kultowym filmem Siedmiu Samurajów oraz jego amerykańskim remakiem Siedmiu Wspaniałych. Akcja gry osadzona została w realiach fantasy i umiejscowiona na wyspie Roven, której mieszkańców od dłuższego czasu terroryzują bezwzględni bandyci, okradając ich, podpalając ich domy i dopuszczając się morderstw.

PCANDiOS

Hyakki Castle
Hyakki Castle

RPG 15 listopada 2017

Hyakki Castle to RPG opracowane przez japońskie studio Asakusa. Autorzy pełnymi garściami czerpali z bogatego folkloru i historii swojego kraju. Opowieść toczy się w epoce Edo i obraca wokół czarnoksiężnika, który został zesłany do twierdzy pełniącej rolę więzienia dla wrogów siogunatu; w jakiś sposób mag nie tylko się uwolnił, ale również przejął władzę nad całym budynkiem. Gracz obejmuje dowództwo nad czteroosobową drużyną wojowników wysłaną w celu powstrzymania go.

PCPS4Switch

Operation Babel: New Tokyo Legacy
Operation Babel: New Tokyo Legacy

RPG 16 maja 2017

Operation Babel: New Tokyo Legacy to bezpośredni sequel wydanego w 2014 roku Operation Abyss: New Tokyo Legacy. Produkcja jest typowym japońskim dungeon crawlerem z turowym systemem walki. Gra przenosi nas do alternatywnej wersji współczesnego Tokio, pod powierzchnią którego kryje się tajemniczy magiczny labirynt. Główny bohater tytułu należy do organizacji eksplorującej podziemne korytarze i walczącej z kryjącymi się w nich zagrożeniami. Rozpoczynając zabawę, tworzymy sześcioosobową drużynę.

PCPSV

Brut@l
[email protected]

Zręcznościowe 9 sierpnia 2016

Przygotowana przez studio Stormcloud Games roguelike’owa gra akcji z gatunku dungeon crawlerów, charakteryzująca się nietypowym stylem graficznym, opartym na kodzie ASCII. Głównym celem zabawy w grze [email protected] jest dotarcie na 26. poziom losowo generowanych lochów, gdzie czeka nas pojedynek z finałowym bossem, znanym jako Guardian of the Dungeon.

PS4

Demon Gaze II
Demon Gaze II

RPG 17 listopada 2017

Demon Gaze II to klasyczny japoński dungeon-crawler bedący sequelem pierwszej odsłony serii, która pojawiła się na konsoli PlayStation Vita w 2013 roku. Gracze wcielają się w członka ruchu oporu. Jego celem jest obalenie okrutnego władcy. Na skutek eksperymentów bohater zyskuje moc kontrolowania demonów i wraz z towarzyszami broni postanawia wykorzysta tą zdolność w walce.

PS4PSV

Shin Megami Tensei: Strange Journey Redux
Shin Megami Tensei: Strange Journey Redux

RPG 15 maja 2018

Remake gry Shin Megami Tensei: Strange Journey, wydanej w 2009 roku na konsoli Nintendo DS. Podobnie jak miało to miejsce w przypadku pierwowzoru, opracowanie omawianej produkcji spoczęło na barkach studia Atlus. Deweloperzy wprowadzili szereg zmian i usprawnień, jakie obejmują nie tylko warstwę audiowizualną (usprawniono mimikę postaci, kwestie dialogowe otrzymały aktorski dubbing) oraz interfejs użytkownika, lecz także mechanikę rozgrywki.

3DS

MetaMorph: Dungeon Creatures
MetaMorph: Dungeon Creatures

RPG 13 grudnia 2017

Opracowana przez znany z serii Twierdza zespół Firefly Studios oryginalna hybryda dungeon crawlera z grą akcji oraz strategią czasu rzeczywistego. W Metamorph trafiamy do fantastycznego świata, którego mieszkańcy cieszyli się spokojnym życiem do czasu, aż pojawiła się Śmierć, zbierając wokół krwawe żniwo. Podczas zabawy wcielamy się w rolę śmiałka, który zapuszcza się w głąb przepastnych labiryntów, by odnaleźć Kostuchę i położyć kres jej zapędom.

PC

Etrian Mystery Dungeon 2
Etrian Mystery Dungeon 2

RPG 31 sierpnia 2017

Kolejny spin-off popularnego cyklu dungeon crawlerów Etrian Odyssey, opracowany przez studio Spike Chunsoft. Gracz wciela się w poszukiwacza przygód, który pomaga tajemniczej nieznajomej w dostaniu się do korzeni drzewa Yggdrasil, mających skrywać bramę do świata bogów. Akcja prezentowana jest w rzucie izometrycznym, a lwia część rozgrywki polega na eksploracji generowanych losowo podziemi oraz na toczeniu turowych potyczek z przeciwnikami.

3DS

MeiQ: Labyrinth of Death
MeiQ: Labyrinth of Death

RPG 17 grudnia 2015

Przygotowana we współpracy dwóch japońskich firm: Idea Factory oraz Compile Heart gra jRPG w konwencji dungeon crawlera z turowym systemem walki. MeiQ: Labyrinth of Death przenosi nas do świata, w którym nad Ziemią zapadła wieczna noc, a jedyną nadzieją ludzi jest przepowiednia, mówiąca o kluczu mogącym przywrócić życie planecie.

PSV

Etrian Odyssey V: Beyond the Myth
Etrian Odyssey V: Beyond the Myth

RPG 17 października 2017

Piąta pełnoprawna odsłona klasycznej, turowej gry jRPG firmy Atlus, znanej z przenośnych konsolek firmy Nintendo. Akcja Etrian Odyssey V osadzona została w tajemniczej kranie Arcadii, zamieszkiwanej przez cztery rasy.

3DS

The Keep
The Keep

RPG 11 września 2014

Pierwszoosobowa gra RPG typu dungeon crawler, w której przemierzamy mroczne lochy twierdzy, by pokonać złego czarnoksiężnika Watrysa zagrażającego światu. Tytuł nawiązuje do klasyków gatunku, oferując wymagającą rozgrywkę oraz gęsty klimat.

PCSwitch3DS

Devil Summoner: Soul Hacker
Devil Summoner: Soul Hacker

RPG 30 sierpnia 2012

Japońskie RPG będące grą poboczną w stosunku do kultowego cyklu Shin Megami Tensei. Akcja toczy sie głównie wewnątrz wirtualnego świata, wykorzystywanego do handlowania ludzkimi duszami. Zabawa polega na kontrolowaniu drużyny bohaterów podczas eksploracji podziemi i walk z wrogami. Istotną częścią rozgrywki jest system przywoływania demonów.

3DS

Dungeon Dashers
Dungeon Dashers

RPG jeszcze nie ogłoszona (wczesny dostęp od 25 października 2013)

Gra cRPG z rodzaju dungeon crawlerów, za której stworzenie odpowiada ekipa deweloperska niezależnego studia Jigxor. Gracz kieruje poczynaniami drużyny herosów, którzy przemierzają pełne niebezpieczeństw lokacje w poszukiwaniu skarbów. Produkcja nawiązuje stylistycznie do gier z epoki komputerów 16-bitowych.

PC

Conception II: Children of the Seven Stars
Conception II: Children of the Seven Stars

RPG 22 sierpnia 2013

Druga odsłona cyklu japońskich gier RPG, wzbogaconych o elementy charakterystyczne dla gatunków visual novel oraz dungeon crawler. Tym razem gracz wciela się w rolę jednej z kilku dostępnych postaci, a zadaniem, jakie czeka na wykonanie, jest pokonanie potworów czających się w Labiryncie Pandory. Rozgrywka w dużym stopniu przypomina schemat opracowany na potrzeby pierwszej części serii.

PCPSV3DS