Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPSP3DSPC
Okładka Elminage Gothic (PSP)

Elminage Gothic

Elminage Gothic to opracowana przez zespół Starfish gra RPG. Podczas zabawy zajmujemy się głównie eksplorowaniem pełnych potworów, skarbów i pułapek lochów.

RPG | fantasy | turowe | dungeon-crawler | jRPG

Okładka Elminage Gothic (PSP)

data premiery gry:

24maj2012

PSP

8sie2013

3DS

18wrz2014

PC

Elminage Gothic to oldskulowe RPG z gatunku dungeon crawler. Produkcję opracowało japońskie studio Starfish. Projekt zadebiutował w Japonii na konsolach przenośnych, a za stworzenie ulepszonej wersji pecetowej oraz lokalizację w języku angielskim odpowiada firma Ghostlight.

Gra jest czwartą odsłoną popularnego w Kraju Kwitnącej Wiśni cyklu, ale znajomość poprzednich części nie jest konieczna do zrozumienia fabuły. Akcja kampanii osadzona została w krainie fantasy znanej jako Ishmag, rządzonej przez króla Jardina, którego sprawiedliwe decyzje doprowadziły do nastania długotrwałego pokoju. Ta sielanka dobiega jednak końca, gdy z jaskiń Tsun-Kurn zaczynają wypełzać krwiożercze potwory, a według plotek ich pojawienie się jest zwiastunem nadejścia ery ciemności. Naszym zadaniem jest oczywiście znalezienie sposobu na powstrzymanie sił zła.

Pomimo japońskiego pochodzenia marki, jej mechanizmy rozgrywki są oparte na rozwiązaniach z zachodnich dungeon crawlerów, zwłaszcza na serii Wizardry. Akcję obserwujemy więc z perspektywy pierwszej osoby, a zabawa polega na eksplorowaniu pełnych potworów, pułapek oraz skarbów podziemi. Ruch odbywa się w sposób skokowy i możemy obracać się tylko o 90 stopni. W drużynie znajdzie się maksymalnie sześciu bohaterów, a walka rozgrywać się ma w systemie turowym.

Elminage Gothic zaprojektowano głównie z myślą o najbardziej oddanych fanach dungeon crawlerów. Gra oferuje spory zestaw klas, setki potworów oraz rozbudowaną mechanikę starć i rozwoju bohaterów. Obecny jest nawet odpowiednik znanego z Advanced Dungeons & Dragons systemu THAC0, określającego szanse na trafienie przeciwnika. Wszystkim tym bawimy się w trakcie trwającej około 80 godzin kampanii.

Zgodnie z tytułem, Elminage Gothic utrzymany jest klimacie gotyckiego fantasy. Same podziemia wykonane zostały w 3D, ale sylwetki przeciwników są dwuwymiarowe.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Elminage Gothic

12+

Wymagania sprzętowe Elminage Gothic

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 1.7 GHz
  • 1 GB RAM
  • 420 MB HDD
  • Windows XP
Elminage Gothic - zapowiedziano pecetową wersję japońskiego dungeon crawlera w stylu serii Wizardry
Elminage Gothic - zapowiedziano pecetową wersję japońskiego dungeon crawlera w stylu serii Wizardry

wiadomość23 maja 2014

Znana z Agarest: Generations of War Zero firma Ghostlight kontynuuje ekspansje na rynek pecetowy. Wydawca właśnie zapowiedział pecetową wersję Elminage Gothic, czyli japońskiego dungeon crawlera wykonanego w stylu serii Wizardry. Wydanie komputerowe będzie anglojęzycznym debiutem tej produkcji.

PSP
3DS
PC