Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGiOS
Okładka Shin Megami Tensei (iOS)
OkładkaShin Megami Tensei (iOS)

Shin Megami Tensei iOS

Shin Megami Tensei to klasyczna japońska gra RPG, pierwotnie wydana na 16-bitową konsolę Super Nintendo, a 22 lata później skonwertowana na mobilny system iOS.

RPG | FPP | fantasy | turowe | dungeon-crawler | jRPG

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Shin Megami Tensei Premiera iOS

18marca2014

App Store

18marca2014

producent: Atlus wydawca: Atlus Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Shin Megami Tensei

Legend of Grimrock

Mazes Of Karradash

7 Mages

Shin Megami Tensei to wydana na platformę iOS japońska gra RPG studia Atlus. Produkcja stanowi mobilną konwersję klasycznego przeboju, wydanego pierwotnie w 1992 roku na konsolę Super Nintendo.

Fabuła

W Shin Megami Tensei wcielamy się w licealistę z Tokio, którego dręczą koszmary pełne brutalnych zbrodni, plugawych rytuałów i przerażających miejsc. Wśród tych snów jedynym jasnym punktem staje się dziewczyna imieniem Yuriko, która twierdzi, że jego i jej przeznaczenia są ze sobą połączone. Pewnego razu po przebudzeniu chłopak dowiaduje się, że w pobliskim parku doszło do morderstwa i cała dzielnica została odcięta od reszty miasta, aby umożliwić policji schwytanie przestępcy. Ponadto chłopak otrzymuje emaila z załącznikiem w postaci programu do przywoływania i kontrolowania demonów.

Ten skromny wstęp to jedynie początek. Z czasem stawka konfliktu staje się coraz większa, aż w końcu zaczynamy walczyć o przyszłość całej ludzkości. Do tego podejmowane w trakcie rozgrywki decyzje mają istotny wpływ na zakończenie całej opowieści.

Mechanika

Gra nie przypomina typowego jRPG-a. Zamiast tego autorzy inspirowali się pecetowymi dungeon crawlerami z końca lat 80-tych ubiegłego wieku. Mamy więc tutaj widok z oczu bohatera i turowy system walki. Zabawa opiera się na eksplorowaniu świata, wypełnianiu zadań oraz walce i rozwijaniu postaci.

Kluczową rolę w rozgrywce pełni system przywoływania demonów. Gracz może zawierać kontrakty z nadnaturalnymi bytami, aby potem wykorzystywać je w walce. Możliwe jest także ulepszanie ich umiejętności oraz łączenie dwóch istot w jedną, znacznie potężniejszą. Ważny jest również czynnik moralności: podejmowane w trakcie gry decyzje kształtują nastawienie do nas innych postaci oraz demonów, aż ostatecznie opowiemy się po jednej z dwóch stron. Jednak zamiast prostego podziału na dobro i zło występuje tu dychotomia ładu i chaosu.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Wymagania wiekowe Shin Megami Tensei: 12+