Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Dungeon-crawler - Gry Android

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce dungeon-crawler na platformę Android ułożone według popularności.

AND
dungeon-crawler
Akcji1 Zręcznościowe1
Bijatyki
RPG21
Strategiczne
Przygodowe
Sportowe
Wyścigi
Symulacje
Logiczne1
Towarzyskie
Questland: Turn Based RPG
Questland: Turn Based RPG

RPG 31 sierpnia 2017

Dedykowana urządzeniom mobilnym i osadzona w świecie fantasy gra RPG, w której akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Produkcja posiada turowy system walki i pozwala się bawić w trybach PvE oraz PvP.

Tower of Time
Tower of Time

RPG prace wstrzymane

Tower of Time to gra typu RPG, osadzona w krainie fantasy stojącej na skraju zagłady. Gracz wciela się w wojownika, który wraz z drużyną postanawia zbadać tajemniczą wieżę mogącą kryć klucz do powstrzymania apokalipsy. Mechanika rozgrywki w Tower of Time polega głównie na eksploracji świata, realizowaniu zadań, walce z przeciwnikami oraz rozwoju statystyk herosów. Podczas zabawy obejmujemy dowództwo nad drużyną bohaterów.

Guild of Dungeoneering
Guild of Dungeoneering

RPG 21 lipca 2016

Opracowana przez jednoosobowe irlandzkie studio Gambrinous oryginalna mieszanka karcianki oraz prostej gry RPG. W Guild of Dungeoneering wcielamy się w przywódcę podupadłej gildii poszukiwaczy przygód, a naszym zadaniem jest doprowadzenie jej do chwały i bogactwa, by utrzeć nosa konkurencji. Zabawa koncentruje się na rozbudowie siedziby organizacji, rozszerzania jej o nowe pokoje i odblokowywanie kolejnych klas postaci, ekwipunku oraz magicznych przedmiotów.

Quest of Dungeons
Quest of Dungeons

RPG 26 sierpnia 2014

Rozgrywany w systemie turowym, roguelike'owy dungeon crawler, nawiązujący do klasycznych przedstawicieli gatunku z epoki platform 16-bitowych. W grze wcielamy się w jednego z czterech śmiałków i wyruszamy do kryjówki Mrocznego Lorda, który skradł całą panującą na świecie światłość i ukrył się w głębokich lochach, chronionych przez zastępy sługusów i śmiertelnych pułapek.

QuestLord
QuestLord

RPG 8 lutego 2013

QuestLord to gra RPG. Produkcja odwołuje się do klasyków tego gatunku, oferując widok z perspektywy FPP, skokowy sposób poruszania się, obracanie się tylko o 90 stopni w którąkolwiek ze stron oraz turowy system walki.

7 Mages
7 Mages

RPG 14 marca 2016

Opracowana przez czeskie studio Napoleon Games oldskulowa gra RPG, której fabuła zainspirowana została kultowym filmem Siedmiu Samurajów oraz jego amerykańskim remakiem Siedmiu Wspaniałych. Akcja gry osadzona została w realiach fantasy i umiejscowiona na wyspie Roven, której mieszkańców od dłuższego czasu terroryzują bezwzględni bandyci, okradając ich, podpalając ich domy i dopuszczając się morderstw.

The Mighty Quest for Epic Loot
The Mighty Quest for Epic Loot

RPG 9 lipca 2019

Darmowa mobilna wariacja na temat komputerowej gry typu dungeon crawler o tym samym tytule, która została wyłączona w 2016 roku. W czasie zabawy w The Mighty Quest for Epic Loot gracze szturmują kolejne podniebne twierdze, by przejąć znajdujące się w nich skarby.

The Quest
The Quest

RPG 28 października 2016

Opracowana przez studio Redshift pierwszoosobowa gra RPG, należąca do klasycznego gatunku tzw. dungeon crawlerów. Akcja The Quest przenosi nas do typowej krainy fantasy i obsadza w roli agenta, którego zadaniem jest zdemaskowanie spiskowców, próbujących przejąć władzę w królestwie. Kontrolowana przez nas postać należeć może do jednej z pięciu ras i z góry narzuconej bądź własnoręcznie określonej profesji.

Siralim
Siralim

RPG 16 czerwca 2014

Oldskulowa gra RPG typu dungeon crawler z lekkimi naleciałościami gatunku roguelike. Jako władca tytułowej krainy Siralim przemierzamy proceduralnie generowane lochy i oswajamy rozmaite stworzenia, by następnie z ich pomocą toczyć turowe walki z potworami, wykonywać losowe zadania i gromadzić magiczne skarby. Sprawujemy też pieczę nad swoim królewskim zamkiem.

Mazes of Karradash 2
Mazes of Karradash 2

RPG 16 maja 2016

Kontynuacja stworzonej przez ekipę 68K Studios oldskulowej, mobilnej gry RPG z gatunku dungeon crawlerów. W Mazes of Karradash 2 powracamy do znanego z poprzedniczki świata fantasy, którego mieszkańcom ponownie grozi niebezpieczeństwo ze strony potworów, wypełzających z ruin w najstarszej części miasta. Gracz wciela się w rolę dowódcy grupy żądnych zarobku poszukiwaczy przygód, którzy zostają wynajęci celem zbadania sprawy i neutralizacji zagrożenia.

Mazes Of Karradash
Mazes Of Karradash

RPG 27 lipca 2015

Opracowana z myślą o urządzeniach mobilnych oldskulowa gra RPG autorstwa 68K Studios. Akcja Mazes of Karradash toczy się w tytułowym mieście, zlokalizowanym w typowej krainie fantasy, która staje się celem ataku sił ciemności. Po długiej i nierównej walce mieszkańcom udaje się odkryć, że posiłki dla armii przeciwnika nadciągają z rozciągającego się pod miastem potężnego systemu lochów.

Herobound: First Steps
Herobound: First Steps

Akcji 27 listopada 2015

Przygodowa gra akcji, w której wcielamy się w goblina przemierzającego podziemne tunele. W trakcie zabawy eksplorujemy lochy, rozwiązujemy zagadki logiczne i środowiskowe oraz walczymy z napotkanymi przeciwnikami. Tytuł opracowano z myślą o goglach rzeczywistości wirtualnej Samsung Gear VR.

Dungeon Rushers
Dungeon Rushers

RPG 9 maja 2017

Dwuwymiarowa produkcja RPG typu dungeon-crawler niezależnego studia Goblinz. Gracz trafia do fantastycznego świata pełnego podziemi do spenetrowania, skarbów do znalezienia i potworów do ubicia. Jednocześnie Dungeon Rushers oferuje humorystyczne podejście do klasycznej tematyki fantasy. W grze prowadzimy drużynę śmiałków, których zadaniem jest pokonanie zaszytego w najgłębszym lochu władcy mroku. U naszego boku staje szaman, łuczniczka, wojowniczy krasnolud oraz bard.

Deep Dungeons of Doom
Deep Dungeons of Doom

RPG 16 października 2014

Deep Dungeons of Doom to humorystyczna gra RPG, która maksymalnie uproszcza każdy element tego gatunku. Podczas zabawy gracz musi przebić się przez pełne potworów podziemia, na których trzeba pokonać wrogów za pomocą systemu walki obejmującego jedynie dwa wirtualne klawisze.

Cardinal Quest
Cardinal Quest

RPG 11 czerwca 2012

Cardinal Quest to opracowana z myślą o pecetach produkcja z gatunku RPG utrzymana w klimacie fantasy, w której zadaniem gracza jest eksplorowanie podziemi i walka z potworami. Gra oferuje uproszczoną interpretację standardów roguelike, losowo generowane lochy oraz brak możliwości wskrzeszenia poległego bohatera.

10000000
10000000

Logiczne 14 marca 2013

Gra niezależna łącząca mechanikę produkcji typu Bejeweled z eksploracją podziemi i rozwojem bohatera rodem z gatunku RPG. Główny bohater próbuje wydostać się z więzienia. W celu odzyskania wolności musi zdobyć tytułowe 10 milionów punktów. Te z kolei otrzymujemy przede wszystkim za wykonywanie celów oraz eliminowanie przeciwników.

Chaos Rings
Chaos Rings

RPG 10 października 2012

Chaos Rings to gra jRPG z turowym systemem walki. Podczas zabawy kierujemy duetem bohaterów i zajmujemy się głównie eksplorowaniem lochów, rozwijaniem umiejętności postaci oraz toczeniem bitew z potworami.

QuestRun
QuestRun

RPG 12 marca 2015

Utrzymana w konwencji fantasy taktyczna gra cRPG, wyprodukowana przez niezależne studio deweloperskie Cuve Games. Gracz kieruje poczynaniami trzyosobowej drużyny herosów, którzy próbują przedrzeć się przez pełne przeciwników i skarbów podziemia. Gra praktycznie pozbawiona jest fabuły i dialogów.

Taichi Panda
Taichi Panda

RPG 18 marca 2015

Mobilna gra hack-and-slash z elementami MMORPG, za której powstanie odpowiada chińskie studio Snail Games. Akcja Taichi Panda osadzona została w fantastycznym świecie Avzar, nad którego bezpieczeństwem czuwa potężny prorok Vallar oraz jego uczennica Aria. Kiedy pewnego dnia mistrz zostaje porwany przez tajemniczego Mrocznego Księcia, równowaga między siłami dobra i zła zostaje zachwiana.

BQM: BlockQuest Maker
BQM: BlockQuest Maker

RPG 16 stycznia 2018

Nietypowa dwuwymiarowa produkcja z gatunku RPG, która łączy rozgrywkę w stylu klasycznego dungeon crawlera z rozbudowanym edytorem poziomów, umożliwiającym łatwe tworzenie skomplikowanych, pełnych wyzwań i potworów map.

Siralim 2
Siralim 2

RPG 25 sierpnia 2016

Kontynuacja utrzymanej w stylu retro gry RPG, przygotowana przez twórców pierwowzoru ze studia Thylacine. Siralim 2 nie oferuje zbyt wyszukanej warstwy fabularnej, a podczas zabawy wcielamy się we władcę tytułowego królestwa, który musi udawać się na kolejne wyprawy, by zbierać potwory i wykorzystywać je do walki z wrogami. Ciekawostkę stanowi fakt, że rozgrywka nie ma żadnego finału, a kolejne wyzwania i lokacje tworzone są bez końca.

Auro: A Monster-Bumping Adventure
Auro: A Monster-Bumping Adventure

RPG 22 września 2014

Niekonwencjonalny przedstawiciel gatunku roguelike, łączący elementy RPG z rozwiązaniami typowymi dla zręcznościówek i gier logicznych. W grze przemierzamy losowo generowane lochy i walczymy w nietypowy sposób, z podziałem na tury na heksagonalnych planszach.

The Quest Keeper
The Quest Keeper

RPG 31 marca 2015

Mobilna gra free-to-play typu dungeon crawler od twórcy groteskowej zręcznościówki Jungle Moose. W The Quest Keeper wcielamy się w śmiałka podejmującego próbę ukończenia dziesięciu legendarnych questów. Tytuł w sposób wyraźny inspirowany jest grą Crossy Road – nie tylko pod względem wokselowej grafiki prezentowanej w rzucie izometrycznym, lecz także mechaniki rozgrywki.

Obslashin'
Obslashin'

Zręcznościowe 17 listopada 2014

Produkcja wzorowana na słynnej grze niezależnej The Binding of Isaac stworzonej przez Edmunda McMillena. Podczas zabawy w Obslashin' wcielamy się w kota, który przemierza lochy wypełnione przeróżnymi potworami i bossami walcząc z nimi za pomocą... ryby.