Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS4SwitchPSV
Okładka Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon? Infinite Combate (PC)

Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon? Infinite Combate

Trójwymiarowe RPG akcji, które oparte zostało na popularnych japońskich książkach fantasy z serii Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon?, a także ich adaptacji anime. Akcja rozgrywa się w mieście Orario, w którego centrum stoi potężna wieża pełna skarbów i wyzwań.

RPG | fantasy | książki | widok izometryczny | manga i anime | dungeon-crawler | visual novel | RPG akcji | jRPG

Okładka Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon? Infinite Combate (PC)

producent: 5pb.

wydawca: 5pb.

Strona oficjalna

data premiery gry:

28lis2019

PS4 Switch PSV PC

Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon? Infinite Combate to RPG akcji rozgrywające się w fantastycznym świecie, który wraz ze śmiertelnikami zamieszkują przeróżne mitologiczne bóstwa. Deweloperem tytułu jest japońska firma 5pb., specjalizująca się w przygodówkach visual novel, a także produkcji muzycznej. Gra oparta została na wydawanych od 2013 roku książkach fantasy autorstwa Fujino Omoriego, znanych pod wspólnym tytułem Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon?. Powieści doczekały się adaptacji pod postacią komiksów, animowanego filmu kinowego, a także dwóch sezonów anime, które ukazały się w 2015 i 2019 roku. Cykl to również kilka różnych spin-offów oraz masa różnego rodzaju gadżetów stworzonych dla fanów.

Fabuła

Akcja Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon? Infinite Combate rozgrywa się w świecie fantasy, w którym różni mitologiczni bogowie, tacy jak Hermes, Hestia, Isztar czy Loki, zdecydowali się zapomnieć o dzielących ich konfliktach, porzucić większość swoich mocy i zamieszkać wśród śmiertelników. Część z bóstw żyje w ogromnym mieście Orario. W jego centrum stoi potężna magiczna wieża, w środku której znajduje się wielopoziomowy labirynt pełen skarbów i wyzwań czekających na poszukiwaczy przygód. Bogowie rywalizują ze sobą, stając na czele gildii bohaterów, określanych przez nich mianem familii, które zajmują się eksploracją labiryntu i zarabianiem na znajdowanych w nich materiałach.

Podzielona na rozdziały fabuła gry pokrywa się w części z opowieścią przedstawioną w pierwszych książkach, a także serii anime. Głównymi bohaterami gry są: początkujący poszukiwacz przygód Bell Cranel, będący członkiem gildii należącej do Hestii, a także doświadczona wojowniczka Ais Wallenstein, pracująca dla Lokiego, która jest równocześnie przyjaciółką i mentorką Bella. Historia została przygotowana w formie znanej z przygodówek visual novel. Gracze obserwują więc głównie dialogi i interakcje postaci, którym towarzyszą animowane portrety bohaterek.

Mechanika

Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon? Infinite Combate jest trójwymiarową grą RPG akcji z przystępnym systemem walki i akcją przedstawioną w widoku izometrycznym. Podczas rozgrywki przełączamy się pomiędzy historią Ais i Bella, wypełniając questy fabularne zlecane naszej gildii w Oraraio. Na miejscu możemy także zdecydować się na liczne misje poboczne, które pozwolą nam zdobyć fundusze na zakup nowego ekwipunku.

W trakcie eksploracji labiryntu kontrolujemy zawsze tylko jedną postać (Bell lub Ais), której towarzyszą wybrani przez nas bohaterowie zapewniający nam wsparcie w walce. W potyczkach korzystamy ze standardowej broni, takiej jak miecze, a także umiejętności specjalnych oraz zaklęć, które odblokowujemy wraz ze zdobywanym doświadczeniem. Po ukończeniu kampanii otrzymujemy dostęp do kilku nowych podziemi, a także dodatkowe sceny fabularne, pozwalające nam np. zabrać na randkę niektóre z bohaterek.

Kwestie techniczne

Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon? Infinite Combate posiada uproszoną trójwymiarową oprawę graficzną, z prostymi animacjami oraz modelami postaci oraz przeciwników. W trakcie rozgrywki usłyszmy muzykę z anime, a także japońskich aktorów wcielających się w głównych bohaterów serii.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Gry podobne do Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon? Infinite Combate

Wymagania wiekowe Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon? Infinite Combate

16+

PS4
Switch
PSV
PC