Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPSV
Okładka Moero Chronicle (PC)

Moero Chronicle

Klasyczny japoński dungeon crawler z turowym systemem walki, którego akcja osadzona została w świecie stworzonym na potrzeby karciano-taktycznej gry Monster Monpiece.

RPG | FPP | fantasy | turowe | dungeon-crawler | jRPG | erotyczne

Okładka Moero Chronicle (PC)

data premiery gry:

15maj2015

PSV

16sie2017

PC

Moero Chronicle na PC i PSV to klasyczny dungeon crawler z turowym systemem walki, którego akcja została osadzona w świecie fantasy. Producentem tytułu jest japońskie studio Compile Heart, a wydawcą Idea Factory – obie firmy od lat specjalizują się w grach jRPG oraz visual novel. Najpopularniejszą marką twórców jest seria Hyperdimension Neptunia, posiadająca w sumie kilkanaście różnych odsłon. Akcja Moero Chronicle została osadzona w tym samym świecie co strategiczno-karciane Monster Monpiece, wydane oryginalnie w 2013 roku na handheldzie PlayStation Vita.

Fabuła

Historia w Moero Chronicle rozgrywa się w świecie fantasy, zamieszkanym przez ludzi i potwory przypominające młode dziewczyny. Główny bohater gry, Io, ma ogromne problemy w kontaktach z kobietami. Jedynym wyjątkiem od reguły jest Lillia, dziewczyna-potwór, która przyjaźni się z nim od dzieciństwa. Zmartwienia dotyczące przeciwnej płci musi jednak zostawić za sobą, kiedy otrzymuje zadanie wyruszenia do niebezpiecznego regionu świata. Zamieszkujące go potwory wpadły w kompletny szał, niszcząc wszystko na swojej drodze i coraz bardziej zagrażając ludziom. Powodem tego zamieszania wydaje się legendarna dziewczyna-potwór, której pokonanie może zapobiec kolejnym ofiarom.

Mechanika

Gra jest klasycznym japońskim dungeon-crawlerem, którego mechanika łudząco przypomina wielu innych przedstawicieli gatunku przygotowanych przez japońskich deweloperów. Gracze dowodzą pięcioosobową drużyną w całości składającą się z dziewczyn-potworów. W sumie w grze znalazło się pięćdziesiąt typów potencjalnych towarzyszek broni. Akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby, a pojedynki z wrogami odbywają się w trybie turowym. Siłę członkiń naszej drużyny zwiększamy za pomocą nowego ekwipunku, w tym bielizny, która potrafi wpływać na posiadane przez nie zdolności. Z każdą dziewczyną możemy także wchodzić w interakcje, wręczać prezenty oraz chodzić na randki, co przedstawione zostało w krótkich przerywnikach fabularnych.

Kwestie techniczne

Oprawa audiowizualna Moero Chronicle nie obiega od standardów przyjętych przez podobne produkcje na PlayStation Vicie. Eksplorowane w trakcie gry podziemia zostały wykonane w trójwymiarze, ale wszyscy napotkani przeciwnicy pozostają statycznymi dwumiarowymi portretami. Cześć dialogów została zdubbingowana przez japońskich aktorów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Moero Chronicle

odpowiednia dla każdego wieku

PSV
PC