Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGWPiOSAND
Okładka Chaos Rings (WP)

Chaos Rings

Chaos Rings to gra jRPG z turowym systemem walki. Podczas zabawy kierujemy duetem bohaterów i zajmujemy się głównie eksplorowaniem lochów, rozwijaniem umiejętności postaci oraz toczeniem bitew z potworami.

RPG | turowe | dungeon-crawler | jRPG

Okładka Chaos Rings (WP)

data premiery gry:

20kwi2010

iOS

10paź2012

AND WP

Chaos Rings to wydana na Androida japońska gra RPG. Opracowało ją studio Media Vision (znane z popularnej serii Wild Arms), a wydała firma Square Enix.

Fabuła

Akcja Chaos Rings toczy się w tajemniczej i pełnej niebezpieczeństw lokacji znanej jako Arka. Miejsce to powstało po to, by umożliwić ludzkości pokonanie istoty imieniem Qualia, której przeznaczeniem jest zniszczenie całej rzeczywistości, nie tylko jej własnej, ale również wszystkich światów równoległych.

Niestety, wśród mieszkańców Ziemi nie ma nikogo, kto podołałby realizacji tego zadania. Dlatego budowniczowie Arki w desperacji opracowali szalony plan. Ich technologia pozwala „wyławiać” bohaterów z dowolnego okresu w przeszłości, jak i dowolnego świata alternatywnego. Tak tworzone są grupy największych wojowników, którzy następnie są testowani w labiryntach. Ostatecznie przeżywa tylko dwójka – kobieta i mężczyzna. Ta para wysyłana jest potem w daleką przeszłość Ziemi, stając się przodkami całej cywilizacji. W momencie rozpoczęcia akcji Chaos Rings proces ten został już powtórzony ponad dwa tysiące razy i każda powtórka uczyniła rasę ludzką odrobinę silniejszą.

Kampania Chaos Rings opowiada o czterech takich parach, mających przejść przez ostatni cykl i ostatecznie pokonać Qualię. Każda z tych ośmiu postaci posiada własną tragiczną biografię, którą poznajemy w trakcie zabawy.

Mechanika

Pod względem mechanizmów rozgrywki Chaos Rings jest klasycznym dungeon crawlerem i zabawa polega głównie na eksplorowaniu dwuosobową drużyną pełnych potworów i pułapek podziemi. Na końcu każdego etapu czeka potężny boss. Podczas potyczek korzystamy z rozbudowanego turowego systemu walki, pozwalającego na robienie użytku z licznych umiejętności specjalnych oraz zaklęć.

Wygrane nagradzane są punktami doświadczenia, które wydajemy na zakup ulepszeń statystyk bohaterów.

Kwestie techniczne

Chaos Rings oferuje oprawę graficzną, która łączy dwuwymiarowe prerenderowane tła z postaciami wykonanymi w pełnym 3D. W dniu premiery gra nie posiadała nagranych głosów postaci i te zostały dodane w późniejszej aktualizacji. Do teraz dostępne są jednak wyłącznie w języku japońskim.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Wymagania wiekowe Chaos Rings

odpowiednia dla każdego wieku

iOS
AND
WP