Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPSVPC
Okładka Operation Babel: New Tokyo Legacy (PSV)

Operation Babel: New Tokyo Legacy

Operation Babel: New Tokyo Legacy to bezpośredni sequel wydanego w 2014 roku Operation Abyss: New Tokyo Legacy. Produkcja jest typowym japońskim dungeon crawlerem z turowym systemem walki.

RPG | science fiction | turowe | dungeon-crawler | jRPG

Okładka Operation Babel: New Tokyo Legacy (PSV)

data premiery gry:

16maj2017

PSV PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Operation Babel: New Tokyo Legacy na PC i PSV to klasyczna gra RPG z gatunku dungeon crawler, której akcja rozgrywa się w alternatywnej wersji współczesnego Tokio. Tytuł jest bezpośrednim sequelem Operation Abyss: New Tokyo Legacy. Za jego powstanie odpowiada japońskie studio Experience, które początkowo skupiało się na produkcjach pecetowych. Dzięki sukcesowi Demon Gaze z 2013 roku deweloper zaczął jednak publikować swoje dzieła także na konsolach. Praktycznie wszystkie gry twórców to klasyczne dungeon crawlery.

Fabuła

Chociaż Operation Babel: New Tokyo Legacy jest następcą Operation Abyss, obu gier nie łączy bezpośrednio fabuła ani bohaterowie. Autorzy zawarli w historii jedynie drobne odniesienia do poprzednika, które nie powinny przeszkadzać w odbiorze całości osobom z nim niezaznajomionym.

Akcja gry rozgrywa się we współczesnym Tokio. Główny bohater jest uczniem akademii Hinowa, który pewnego dnia zostaje przyjęty w szeregi oddziału Xth, zajmującego się eksploracją tajemniczego labiryntu znajdującego się pod powierzchnią metropolii.

Mechanika

Rozgrywka w Operation Babel: New Tokyo Legacy nie uległa praktycznie żadnym znaczącym zmianom w stosunku do poprzednika. Nadal mamy do czynienia z klasycznym przedstawicielem japońskich dungeon crawlerów. W trakcie rozgrywki przemierzamy liczne labirynty i podziemia, wykonując misje zlecone nam przez dowództwo Xth.

Rozpoczynając zabawę, tworzymy własną kilkuosobową drużynę, wybierając spośród dziesięciu dostępnych klas postaci (w grze określanych jako Blood Codes). Nowością jest możliwość przyznania postaci także drugiej roli, co pozwala jej korzystać z dodatkowych umiejętności. W sumie twórcy przygotowali około 140 czarów oraz unikalnych zdolności i ataków. W walkach, rozgrywanych w trybie turowym, bierze udział maksymalnie sześciu bohaterów. Poza potworami w podziemiach napotykamy także zagadki logiczne i pułapki, które trzeba omijać.

Kwestie techniczne

Operation Babel: New Tokyo Legacy oferuje dość prostą trójwymiarową oprawę graficzną, wykorzystywaną do przedstawienia wnętrz labiryntu. Wszyscy przeciwnicy z kolei to animowane dwuwymiarowe ilustracje i portrety.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Operation Babel: New Tokyo Legacy

Wymagania wiekowe Operation Babel: New Tokyo Legacy

odpowiednia dla każdego wieku

PSV
PC