Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPSV
Okładka Stranger of Sword City Revisited (PSV)

Stranger of Sword City Revisited PSV

Odświeżona wersja pierwszoosobowego dungeon crawlera Stranger of Sword City z 2014 roku, od japońskiego studia Experience. Gra została wzbogacona o nowe elementy, postacie oraz wątki fabularne.

RPG | FPP | fantasy | turowe | dungeon-crawler | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Vita
Okładka Stranger of Sword City Revisited (PSV)

producent: Experience

wydawca: Experience

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PSV:

28lutego2017

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Stranger of Sword City Revisited na PSV to klasyczny pierwszoosobowy dungeon crawler posiadający turowy system walki i atrakcyjną dwuwymiarową oprawę graficzną. Za jego powstanie odpowiada japońskie studio Experience specjalizujące się w grach jRPG. Na koncie deweloperów znalazły się gry, takie jak Demon Gaze, Ray Gigant oraz Operation Abyss: New Tokyo Legacy. Stranger of Sword City Revisited to rozszerzona i ulepszona wersja oryginalnego Stranger of Sword City, który ukazał się w 2014 roku. Produkcja posiada pełną dodatkową zawartość, która znalazła się w portach oryginału na Xboksie One oraz PlayStation Vita, a także zupełnie nowe elementy, takie jak klasy postaci, bronie i scenariusze.

Fabuła

Stranger of Sword City Revisited oferuje praktycznie tą samą fabułę co oryginalne Stranger of Sword City. Została on wzbogacona jednak o nowe elementy, postacie, a także scenariusze. Gracze wcielają się w podróżnika, którego samolot po przekroczeniu tajemniczego portalu rozbił się w kompletnie obcym i niebezpiecznym fantastycznym świecie. Jako jedyny ocalały z katastrofy wkrótce znajdujemy drogę do Escario – legendarnego miasta mieczy, a naszym głównym celem staje się odnalezienie sposobu na powrót do domu. Problem w tym, że dla mieszkańców miasta stajemy się niespodziewanie Wybrańcem, który ma ocalić ich przed mrocznymi siłami. Wykonanie zadania wymagać będzie więc stoczenia szeregu morderczych walk i nawiązania wielu, często niełatwych, sojuszy.

Mechanika

Pod względem mechaniki, w Stranger of Sword City Revisited mamy do czynienia z klasycznym przedstawicielem gatunku jRPG i dungeon crawler. Podczas zabawy przemierzamy niebezpieczne lochy, wypełnione po brzegi pułapkami takimi jak trucizny, sople lodu czy zbiorniki lawy. Akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby, kontrolując kilkuosobową drużynę bohaterów. Oprócz szerokiej gamy plugastwa, z którym będziemy musieli rozprawić się podczas kolejnych, turowych potyczek, w grze czekają na nas także potężni bossowie. Dodatkowe utrudnienie stanowi fakt, że ci ostatni mogą powracać do życia, a jedynym sposobem na ich definitywne pokonanie jest zniszczenie tajemniczego kryształu. Produkcja odznacza się wysokim poziomem trudności i wymaga sporej dawki cierpliwości oraz planowania.

Wzorem typowych produkcji jRPG, do dyspozycji graczy oddano kilka ras i klas postaci – choć główny bohater musi być człowiekiem, towarzyszyć mu mogą elfy, krasnoludy, niziołki i kotoludzie zwani Ney. W przerwach pomiędzy eksploracją lochów możemy odpoczywać w siedzibie gildii, dającej schronienie rozmaitym wyrzutkom „nie z tego świata” i rozwijać umiejętności kontrolowanej przez nas postaci. Stranger of Sword City Revisited wprowadza dodatkowe klasy postaci, dysponujące unikalnymi atakami i umiejętnościami.

Kwestie techniczne

Stranger of Sword City Revisited nie oferuje żadnych znaczących zmian w oprawie audiowizualnej gry. Tytuł oferuje dwa alternatywne style graficzne, jeden quasi realistyczny oraz drugi korzystający z konwencji anime. W każdej chwili gracze mogą przełączać się pomiędzy nimi.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 5.5 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Stranger of Sword City Revisited

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.