Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS4PCPSV
Okładka Zanki Zero: Last Beginning (PS4)
OkładkaZanki Zero: Last Beginning (PS4)

Zanki Zero: Last Beginning

Survivalowy jRPG w klimacie postapo. Ostatnimi żyjącymi ludźmi jest ósemka klonów. Każdy z nich umiera ze starości zaledwie po 13 dniach, a potem jest ponownie przywracany do życia.

RPG | FPP | turowe | postapokalipsa | dungeon-crawler | jRPG

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Zanki Zero: Last Beginning Premiera

5lip2018

PSV

9kwi2019

PC PS4

Gry podobne do Zanki Zero: Last Beginning

Final Fantasy XV

Kingdom Hearts III

Metal Max Xeno: Reborn

Zanki Zero: Last Beginning to survivalowa gra jRPG w klimacie postapo, przeznaczona na platformę PC, PS4 i PSV. Esencją rozgrywki są walki z potworami w czasie rzeczywistym oraz eksploracja ruin w poszukiwaniu środków do życia. Za stworzenie gry odpowiada doświadczone studio Spike Chunsoft, znane m.in. z serii Danganronpa.

Fabuła

W 2018 roku Ziemia została spustoszona, a ludzkość praktycznie wyginęła. Zrujnowane wyspy i opustoszałe miasta przemierza ósemka klonów - ostatni przedstawiciele naszego gatunku. Ich cykl życia trwa zaledwie 13 dni, po których upłynięciu klon umiera ze starości i powraca do życia w młodym ciele, aby znów dorosnąć i zestarzeć się, a potem powtórzyć ten cykl znowu i znowu. Każdy z klonów jest powiązany z jednym z grzechów głównych (ósma postać symbolizuje grzech pierworodny), a historie ich przeszłości skrywają mroczne tajemnice. W niegościnnym, wyludnionym świecie jedynym wsparciem protagonistów jest tajemniczy telewizor, na ekranie którego urocza owieczka objaśnia tajniki survivalu.

Mechanika

Gracz ma okazję pograć każdym z ośmiu protagonistów. Zadaniem głównym jest tu eksplorowanie zrujnowanych miast i podziemi w poszukiwaniu środków niezbędnych do życia (np. jedzenia). Podczas wypraw niejednokrotnie bierzemy udział w walkach, które toczone są w czasie rzeczywistym. Nasza postać ma też potrzeby fizjologiczne, które musi regularnie zaspokajać.

Każdy z ośmiu protagonistów żyje maksymalnie 13 dni, a potem umiera ze starości i powraca do życia jako młoda osoba. W trakcie każdego cyklu życiowego postać starzeje się, a jej wiek wpływa na statystyki i możliwości. Co więcej, rodzaj śmierci może spowodować przyznanie określonej premii po kolejnym odrodzeniu.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 9+ GB

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Zanki Zero: Last Beginning cena w dniu premiery: 249,00 PLN

Klasyfikacja PEGI Zanki Zero: Last Beginning

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.

Zanki Zero: Last Beginning Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3-4170 3.7 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza
  • 26 GB HDD
  • Windows 8.1 64-bit
PC
PS4
PSV