Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPSVPS4
Okładka Metal Max Xeno (PSV)
OkładkaMetal Max Xeno (PSV)

Metal Max Xeno

Metal Max Xeno to trójwymiarowa, postapokaliptyczna gra jRPG, należąca do popularnej w Japonii, ale rzadko trafiającej na Zachód serii Metal Max. Produkcja ta charakteryzuje się turowym systemem walki i stylizowaną na film animowany grafiką, wykorzystującą technikę cell shading.

RPG | turowe | czołgi | postapokalipsa | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Metal Max Xeno Premiera

19kwi2018

PSV

25wrz2018

PS4

Wydane na PS4 i PSV Metal Max Xeno to gra z gatunku jRPG, łącząca eksplorację trójwymiarowego świata (kamera jest zawieszona za plecami bohatera) z taktyczną walką w systemie turowym. Omawiana produkcja jest drugą grą z serii Metal Max, która trafiła na Zachód (w ślad za Metal Sagą, wydaną na PlayStation 2 w 2006 roku). Za stworzenie tego tytułu odpowiada firma Kadokawa Games.

Fabuła

Akcja gry Metal Max Xeno toczy się w powojennym, postapokaliptycznym świecie, w którym pełno jest różnego rodzaju pojazdów opancerzonych (czołgów, mechów itp.). Gracz kontroluje grupę bohaterów przeczesującą pustkowie i starającą się związać koniec z końcem.

Mechanika

Wydane na PS4 i PSV Metal Max Xeno jest grą jRPG. Na rozgrywkę składają się eksploracja trójwymiarowego świata oraz taktyczne walki, prowadzone w typowym dla tego gatunku systemie turowym (kontrolujemy w nich grupę postaci, a zabawa ogranicza się przede wszystkim do wybierania ataków i wskazywania celów). Choć czasem przemierzamy pustkowie na piechotę, to elementem charakterystycznym dla omawianej produkcji są pojazdy, w których możemy zarówno się poruszać, jak i walczyć. Gracze mają do swojej dyspozycji szeroką listę różnego rodzaju maszyn o odmiennych statystykach.

Tryby gry

Gra Metal Max Xeno oferuje tryb dla pojedynczego gracza.

Kwestie techniczne

Produkcja Kadokawa Games korzysta z techniki cell shadingu, która pozwala upodobnić trójwymiarowe środowisko do filmu animowanego. Oprawa graficzna została przygotowana w charakterystycznym dla wielu japońskich produkcji, mangowym stylu i może cieszyć oko.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Metal Max Xeno

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym. Gra zawiera elementy przemocy.
PS4
PSV