Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria EVE - seria gier

EVE: Galaxy Conquest
EVE: Galaxy Conquest

Strategiczne 2025

Darmowa sieciowa strategia 4X w uniwersum EVE Online, w której naszym zadaniem jest podbój kosmosu i udział w ogromnych starciach w kosmosie. W EVE: Galaxy Conquest rozbudowujemy własną bazę oraz flotę, a także zawiązujemy (i zrywamy) sojusze z innymi graczami.

PCANDiOS

EVE: Vanguard
EVE: Vanguard

Akcji 2024

EVE: Vanguard to sieciowy FPS, w którym gracze rywalizują zarówno z innymi ludźmi, jak i wrogami kierowanymi przez sztuczną inteligencję. Gra jest zintegrowana z EVE Online i wyniki strzelankowych potyczek wpływają na sytuację w tym MMO.

PC

EVE Echoes
EVE Echoes

Symulacje 13 sierpnia 2020

Kosmiczne MMO przygotowane z myślą o urządzeniach mobilnych. EVE Echoes stara się zaoferować na ekranie telefonu lub tabletu rozgrywkę, która kojarzona jest z EVE Online. Produkcja została stworzona przez studio NetEase Games we współpracy z CCP Games.

ANDiOS

EVE: Gunjack
EVE: Gunjack

Akcji 5 kwietnia 2016

Spin-off popularnego kosmicznego MMORPG EVE Online, stworzony przez to samo studio: CCP Games. EVE: Gunjack jest produkcją zaprojektowaną z myślą o urządzeniach do rzeczywistości wirtualnej. W grze siadamy za sterami wieżyczki strzelniczej i musimy niszczyć wrogów atakujących platformę wiertniczą. Pod względem mechaniki jest to typowy railshooter, a w trakcie rozgrywki nie ma możliwości swobodnego poruszania się – możemy się jedynie rozglądać obracając głową. Rola gracza w sprowadza się zatem do ostrzeliwania zastępów przeciwników oraz zbierania rozmaitych power–upów, zwiększających możliwości broni, wytrzymałość osłon, a także dających dostęp do nowych rodzajów uzbrojenia. Eliminacja oponentów nagradzana jest punktami, a łączenie zabójstw w efektowne kombinacje owocuje zwiększeniem aktualnego mnożnika. Jedynym trybem zabawy jest solowa kampania fabularna podzielona na misje. Osiągnięte w niej rezultaty da się umieścić w internetowym rankingu. Grafikę w EVE: Gunjack generuje zaawansowany silnik Unreal 4, a jej poziom jest zbliżony do EVE: Valkyrie.

PCPS4

EVE: Valkyrie - Warzone
EVE: Valkyrie - Warzone

Symulacje 28 marca 2016

Ukierunkowany na rozgrywkę wieloosobową kosmiczny symulator, osadzony w uniwersum wykreowanym przez studio Crowd Control Productions (CCP Games) na potrzeby gry MMO EVE Online. Akcja gry toczy się w odległej przyszłości, kiedy zamieszkująca galaktykę zwaną Nowym Edenem ludzkość zostaje odcięta od reszty świata na skutek załamania prowadzącej doń bramy czasoprzestrzennej. Odseparowani od swoich pobratymców ludzie z czasem dzielą się na pięć konkurencyjnych frakcji, rywalizujących ze sobą o surowce oraz przestrzeń do rozwoju. Podczas zabawy zasiadamy w kokpicie jednego ze znanych z EVE Online myśliwców, a naszym zadaniem jest uczestniczenie w kolejnych gwiezdnych potyczkach. Całość zaprojektowana została w taki sposób, aby premiować nie statystyki postaci, ale indywidualne umiejętności poszczególnych graczy. EVE: Valkyrie obsługuje przy tym okulary rzeczywistości wirtualnej, zapewniając unikalne i niezwykle realistyczne wrażenia z rozgrywki.

PCPS4

DUST 514
DUST 514

Akcji 14 maja 2013

DUST 514 to produkcja MMO autorstwa studia CCP, twórców popularnego EVE Online, łącząca w sobie dynamikę strzelanin FPP i konieczność stosowania wyszukanych taktyk znanych ze strategii czasu rzeczywistego.

X360PS3PSV

EVE Online
EVE Online

Symulacje 6 maja 2003

Osadzona w konwencji science fiction symulacyjna gra MMO, opracowana przez islandzkie studio Crowd Control Productions. Akcja EVE Online rozgrywa się w uniwersum zwanym Nowym Edenem, składającym się z ponad 5 tysięcy układów słonecznych. Przystępując do zabawy, wcielamy się we własnoręcznie wykreowanego bohatera, określiwszy m.in. jego wygląd, przeszłość czy pochodzenie. Na początek otrzymujemy niewielki statek kosmiczny oraz garść kredytów, a naszym zadaniem jest eksploracja kolejnych zakątków wszechświata i wykonywanie zróżnicowanych misji fabularnych, zlecanych przez postaci niezależne. Reprezentują one szerokie spektrum frakcji, wśród których stopniowo budujemy swoją reputację. W miarę postępów rozgrywki sukcesywnie rozwijamy naszą postać, ucząc się kolejnych umiejętności. Zajmujemy się też rozbudową posiadanego statku i ulepszaniem go o coraz to nowsze moduły, wpływające na jego statystyki, uzbrojenie oraz opancerzenie. Na brak aktywności w kosmosie narzekać nie można, gdyż autorzy regularnie wprowadzają nowe misje i wyzwania.

PC

EVE: War of Ascension
EVE: War of Ascension

Strategiczne prace wstrzymane

Strategiczna gra MMORPG utrzymana w konwencji science fiction. W produkcji dołączamy do międzygwiezdnych korporacji, biorących udział w wyścigu kosmicznym rozgrywanym na płaszczyźnie ekonomicznej oraz militarnej.

ANDiOS

Project Nova
Project Nova

Akcji prace wstrzymane

Pierwszoosobowa strzelanka osadzona w uniwersum gry EVE Online. Project Nova jest produkcją darmową, nastawioną na rozgrywkę wieloosobową. Zamiast klasycznej kampanii dla jednego gracza, tytuł oferuje różne warianty starć wieloosobowych. Większość z nich toczymy w ciasnych korytarzach statków i stacji kosmicznych – nacisk położony został na dynamiczne pojedynki, a nie na bitwy rozgrywane na dużych otwartych przestrzeniach. Project Nova bliżej do taktycznej strzelanki niż zręcznościowego FPS-a. Kierowane przez nas postacie łatwo zabić, co w połączeniu z trudnością manewrowania w ciasnych lokacjach wymusza ostrożną rozgrywkę i współpracę z towarzyszami broni. Produkcja oferuje osiem klas o różnych specjalizacjach i ekwipunku. Zdobywane punkty doświadczenia pozwalają na dopasowanie naszego żołnierza do preferowanego stylu gry i, de facto, stworzenie własnej spersonalizowanej klasy. Project Nova powstał w oparciu o zaawansowaną technologię Unreal Engine 4.0.

PC