Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Fritz - seria gier

Fritz 15
Fritz 15

Logiczne 15 lutego 2016

Kolejna odsłona jednej z najpopularniejszych serii szachowych, stworzona przez zespół ChessBase. W porównaniu z poprzedniczką, największą nowością jest opracowany na nowo tryb Friend, w którym komputerowy oponent dostosowuje teraz swój styl gry do umiejętności gracza, a w trakcie meczów sparingowych zwraca jego uwagę na możliwe do przeprowadzenia manewry taktyczne, potrafiąc jednocześnie wytknąć popełniane błędy. Ponadto, Fritz 15 oferuje specjalny algorytm, który wskazuje mocne i słabe strony gracza na podstawie szczegółowej analizy konkretnych faz rozgrywki. Grać można jednak nie tylko w pojedynkę, ścierając się ze sztuczną inteligencją, lecz również przez Internet, biorąc udział w potyczkach z graczami z całego świata. Uzupełnienie całości stanowi obszerna baza danych, dzięki której zyskujemy dostęp do około 8 milionów gier oraz ponad 200 milionów pozycji szachowych – dodatek stanowią materiały szkoleniowe, ponad 34 tysiące zadań treningowych oraz przepustka do jednego z najpopularniejszych serwerów szachowych playchess.com.

PC

Deep Fritz 14
Deep Fritz 14

Logiczne 26 listopada 2013

Kolejna edycja najpopularniejszego programu szachowego na świecie – Fritz - autorstwa studia Chessbase. W tej odsłonie dodatkowo zoptymalizowano silnik gry, dzięki czemu tytuł wykorzystuje moc obliczeniową procesorów wielordzeniowych. Przemodelowaniu uległ również interfejs.

PC

Deep Fritz 13
Deep Fritz 13

Logiczne 15 czerwca 2012

Rozszerzona i ulepszona wersja jednego z najpopularniejszych programów szachowych na świecie – Fritz z numerem 13. Wersja ta pozwala na wykorzystanie możliwości procesorów wielordzeniowych i szybsze obliczanie skomplikowanych operacji na planszy.

PC

Fritz 13
Fritz 13

Logiczne 1 marca 2012

Fritz 13 to kolejna część serii programów szachowych rozwijanej przez niemiecką firmę Chessbase. Elementem wyróżniającym trzynastą edycję jest funkcja „Let's Check” analizująca ruchy szachowe gracza oraz sugerująca najlepsze rozwiązania na szachownicy.

PC

Fritz 12
Fritz 12

Logiczne 1 października 2009

Dwunasta odsłona uznanego programu szachowego, opracowana przez niemieckie studio Chessbase. Gra posiada rozbudowany silnik o różnych stopniach trudności, dzięki czemu nadaje się jako partner treningowy zarówno dla żółtodziobów, jak i mistrzów szachowych. Autorzy nie zapomnieli też o wirtualnych poradnikach dla początkujących oraz trybie multiplayer.

PC

Fritz Chess
Fritz Chess

Logiczne 9 kwietnia 2009

Konsolowa wersja jednego z najlepszych smulatorów szachów. Oprócz mozliwości rozegrania tradycyjnej partii pojawiło się kilka ciekawych trybów zabawy.

X360PS3WiiNDS

Fritz 11 Szachowy arcymistrz
Fritz 11 Szachowy arcymistrz

Logiczne 30 listopada 2007

Fritz 11 to kolejna odsłona popularnej serii symulatorów szachowych, która jest opracowywana przez dwóch niemieckich programistów, Fransa Morscha i Mathiasa Feista. Cykl ten od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem sympatyków gry w szachy i jest uważany za jeden z najlepszych. Trudno się temu zresztą dziwić – to właśnie Fritz w 2006 roku pokonał arcymistrza Władimira Kramnika.

PC

Fritz 10
Fritz 10

Logiczne 8 listopada 2006

Fritz 10 to kolejna odsłona komputerowej wersji szachów uważanej za jedną z najlepszych – jeśli nie najlepszą – w tym gatunku. Podobnie jak poprzedniczki, produkcja opracowana została przez firmę Chessbase.

PC

Deep Fritz 9
Deep Fritz 9

Sportowe 27 września 2005

Fritz 9 to kolejna wersja bardzo znanego programu szachowego, z którym zmierzyło się wielu byłych i obecnych mistrzów (arcymistrzów) szachów, wśród których można wymienić m.in. Władimira Kramnika czy Garry'ego Kasparowa.

PC

Deep Fritz 8
Deep Fritz 8

Logiczne 11 kwietnia 2003

Kolejna wersja bardzo znanego programu szachowego, ta sama, z którą zmierzył się w 2003 roku Garry Kasparov (pojedynek ten zakończył się remisem 2:2).

PC

Deep Fritz 7
Deep Fritz 7

Logiczne 2 października 2001

Deep Fritz 7 to kolejna edycja najlepszego obecnie programu szachowego na świecie, mało powiedzieć, że w 2001 roku program z tej linii wygrał międzynarodowe mistrzostwa programów szachowych w Hiszpanii.

PC