Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Star Ocean - seria gier

Star Ocean: First Departure R
Star Ocean: First Departure R

RPG 5 grudnia 2019

Star Ocean: First Departure R stanowi remaster remake'u klasycznego jRPG-a wydanego w 1996 roku. Produkcja bazuje na wersji wydanej na PSP w 2007 roku i oferuje ulepszoną oprawę graficzną. Za grę odpowiedzialne jest studio Square-Enix.

PS4Switch

Star Ocean: Anamnesis
Star Ocean: Anamnesis

RPG 10 lipca 2018

Mobilna produkcja typu jRPG, opracowana przez studio Tri-Ace i wydana przez firmę Square Enix. W trakcie zabawy w Star Ocean: Anamnesis prowadzimy do boju bohaterów z wcześniejszych odsłon cyklu, starając się im pomóc w dotarciu na Ziemię. Rozgrywka polega na toczeniu starć z przeciwnikami i rozwoju drużyny wojowników. Oprócz trybu dla pojedynczego gracza tytuł oferuje możliwość multiplayerowej zabawy w towarzystwie maksymalnie trójki osób.

ANDiOS

Star Ocean: The Last Hope - 4K & Full HD Remaster
Star Ocean: The Last Hope - 4K & Full HD Remaster

RPG 28 listopada 2017

Star Ocean: The Last Hope - 4K & Full HD Remaster to odświeżona wersja japońskiego RPG-a z 2009 roku, opracowanego przez studio tri-Ace. Gra obsadza nas w roli kapitana statku kosmicznego zdolnego do dalekich podróży gwiezdnych, który zostaje wysłany z misją znalezienia nowego domu dla cywilizacji ludzkiej. Podczas zabawy eksplorujemy galaktykę i obce planety, prowadzimy rozmowy, rozwijamy bohaterów, realizujemy zadania oraz przede wszystkim walczymy. System bitewny jest mocno zręcznościowy i pozwala dowodzić czteroosobową drużyną. Podczas zabawy kluczowe role odgrywają również takie elementy jak zarządzanie załogą i nawiązywanie stosunków z jej członkami oraz tworzenie przedmiotów, co odbywa się podczas zebrań grupy postaci dyskutujących o planach konstrukcyjnych obiektów. W porównaniu z pierwowzorem remaster oferuje przede wszystkim ulepszoną oprawę wizualną, w ramach której grafika wyświetlana jest w znacznie wyższej rozdzielczości.

PCPS4

Star Ocean 5: Integrity and Faithlessness
Star Ocean 5: Integrity and Faithlessness

RPG 31 marca 2016

Kolejna odsłona zapoczątkowanej w 1996 roku serii jRPG studia Tri-Ace, łączącej elementy nurtu fantasy i science fiction. Fabuła Star Ocean: Integrity and Faithlessness osadzona została w dobrze znanym miłośnikom cyklu uniwersum, przypominającym kulturowo oraz technologicznie XVI-wieczną Europę. Akcja toczy się 500 lat po wydarzeniach ukazanych w poprzedniej części cyklu, a głównym bohaterem opowieści jest 23-letni rycerz Fidel Camus, starający się ochraniać swą rodzinną wioskę Stahr. W zadaniu tym pomaga mu przyjaciółka z dzieciństwa, Miki Sorvesta, posiadająca nadnaturalne zdolności lecznicze. Kiedy para bohaterów spotyka na swojej drodze tajemniczą dziewczynkę, która utraciła wspomnienia, wyruszają w pełną niebezpieczeństw podróż, aby jej pomóc. Pod względem mechaniki, produkcja nie odbiega od kanonów cyklu, koncentrując się na eksploracji, wykonywaniu zadań i rozwijaniu zdolności oraz ekwipunku bohaterów. Całość uzupełnia zaś dynamiczny model walki w czasie rzeczywistym.

PS4PS3

Star Ocean: The Last Hope
Star Ocean: The Last Hope

RPG 19 lutego 2009

Star Ocean: The Last Hope International to wydana wyłącznie w wersji na konsolę PlayStation 3 edycja gry jRPG Star Ocean: The Last Hope, za której powstanie odpowiada studio deweloperskie tri-Ace. Fabuła przedstawia losy dwojga młodych bohaterów, którzy po wybuchu trzeciej wojny światowej i zniszczeniu Ziemi szukają we Wszechświecie nowego miejsca do zamieszkania przez ludzi. Edycja International wyróżnia się m.in. podwójny dubbingiem (japońskim i angielskim) oraz dodatkowymi utworami na ścieżce dźwiękowej gry.

X360PS3

Star Ocean: First Departure
Star Ocean: First Departure

RPG 21 października 2008

Star Ocean: First Departure to remake wydanej w 1996 roku gry RPG, za stworzeniem której stoi studio Square Enix.

PSP

Star Ocean: Second Evolution
Star Ocean: Second Evolution

RPG 2 kwietnia 2008

Nowa wersja gry z gatunku jRPG, wydanej oryginalnie na platformie PlayStation pierwszej generacji. Remake posiada szereg usprawnionych elementów - m.in. ulepszone animacje postaci i scenki przerwynikowe.

PSP

Star Ocean: Till the End of Time
Star Ocean: Till the End of Time

RPG 30 sierpnia 2004

Square Enix słynie z genialnych i nietuzinkowych gier jRPG. Jedną z nich jest Star Ocean: Till the End of Time – trzecia część serii zapoczątkowanej jeszcze na konsoli SNES.

PS2