Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGANDiOS
Okładka Star Ocean: Anamnesis (AND)
OkładkaStar Ocean: Anamnesis (AND)

Star Ocean: Anamnesis

Mobilna produkcja typu jRPG, opracowana przez studio Tri-Ace i wydana przez firmę Square Enix. W trakcie zabawy w Star Ocean: Anamnesis prowadzimy do boju bohaterów z wcześniejszych odsłon cyklu, starając się im pomóc w dotarciu na Ziemię.

RPG | fantasy | science fiction | zagraj za darmo | jRPG

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Star Ocean: Anamnesis Premiera

10lip2018

AND iOS

Star Ocean: Anamnesis jest mobilną produkcją typu jRPG, opracowaną przez studio tri-Ace. Tytuł pojawił się między innymi na urządzeniach z systemem AND i iOS, gdzie jest dystrybuowany w modelu darmowym z mikropłatnościami (free-to-play). Gra zadebiutowała w Japonii pod koniec 2016 roku, z kolei na zachodnie rynki zawitała półtora roku później.

Fabuła

Akcja Star Ocean: Anamnesis toczy się w roku 2625. Gracze wcielają się w kapitana statku GFSS-3214F, należącego do Federacji Pangalaktycznej, którego załoga badała głęboką przestrzeń kosmiczną. Kiedy wehikuł został zaatakowany przez piratów, służącym na nim bohaterom nie pozostało nic innego, jak salwować się ucieczką w kapsułach ratunkowych. Na pokładzie pozostał jedynie wspomniany wcześniej kapitan oraz robot Coro, którzy po awaryjnym wejściu w nadprzestrzeń zaliczyli twarde lądowanie na jednej z odległych planet. Na miejscu napotkali tajemniczą kobietę – Evelysse – która uciekając przed ścigającym ją potworem, przyzwała na pomoc wojowników z poprzednich gier z serii Star Ocean. Po uporaniu się z zagrożeniem nieznajoma i jej nowi towarzysze połączyli siły z kapitanem, by wraz z nim obrać kurs powrotny na Ziemię.

Mechanika

W trakcie zabawy w wydanym na platformę AND i iOS Star Ocean: Anamnesis zajmujemy się śledzeniem fabuły i wykonywaniem misji, które sprowadzają się do walki z rozmaitymi przeciwnikami. W starciach toczonych w czasie rzeczywistym może brać udział maksymalnie czwórka postaci, z których każda pełni na polu bitwy określoną rolę; mowa między innymi o healerze, damage dealerze czy tanku. Kluczem do sukcesu jest nie tylko unikanie ciosów wrogów, łączenie ataków w efektowne kombinacje i umiejętne korzystanie z trybu Rush Mode, w którym kontrolowany przez nas heros dysponuje większą siłą, lecz także opracowanie skutecznej taktyki, w oparciu o indywidualne zdolności poszczególnych bohaterów; wachlarz tych ostatnich poszerzamy w miarę postępów w przygodzie.

Tryby gry

Star Ocean: Anamnesis jest pierwszą produkcją spod szyldu Star Ocean, która pozwala na multiplayerową zabawę. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by bawić się w pojedynkę.

Kwestie techniczne

Trójwymiarową grafikę Star Ocean: Anamnesis utrzymano w charakterystycznej, mangowej stylistyce. W zmaganiach towarzyszy nam soundtrack, którego autorem jest Motoi Sakuraba (kompozytor znany z wcześniejszych odsłon cyklu).

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-4  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Star Ocean: Anamnesis: 16+

AND
iOS