Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Seria Strategic Command - seria gier

Strategic Command: World War I
Strategic Command: World War I

Strategiczne 5 grudnia 2019

Klasyczna strategia turowa, która w realistyczny sposób przedstawia wszystkie etapy przebiegu I wojny światowej. Strategic Command: World War I oferuje trzy duże kampanie dla pojedynczego gracza, pozwalające wcielić się w dowódców obu stron konfliktu. Zawiera także opcję zabawy wieloosobowej w sieci oraz w trybie „gorące krzesło”.

PC

Strategic Command WWII: World at War
Strategic Command WWII: World at War

Strategiczne 6 grudnia 2018

Strategia turowa firmy Slitherine, w której gracze przejmują kontrolę nad siłami aliantów lub Osi, biorąc udział w najważniejszych operacjach militarnych II wojny światowej. W trakcie zabawy w Strategic Command WWII: World at War należy nie tylko dowodzić wojskami podczas bitew, lecz także zajmować się opracowywaniem ulepszeń dla poszczególnych jednostek i dbaniem o linie zaopatrzeniowe, a także nawiązywaniem stosunków dyplomatycznych z koalicjantami oraz szpiegostwem.

PC

Strategic Command WWII: War in Europe
Strategic Command WWII: War in Europe

Strategiczne 17 listopada 2016

Kolejna odsłona serii rozbudowanych gier strategicznych, osadzonych w okresie II wojny światowej. W Strategic Command WWII: War in Europe możemy stanąć na czele jednego z dwóch bloków militarnych: Aliantów lub państw Osi i poprowadzić wybraną stronę do w kampanii dla jednego gracza lub w kilku pomniejszych scenariuszach. Rozgrywka toczy się na pokrytych siatką heksów mapach i przebiega w systemie turowym. Poszczególne potyczki mają miejsce zarówno na lądzie, jak i na wodzie czy w powietrzu. Gracz musi zająć się wieloma aspektami związanymi z zarządzaniem wojskami, w tym prowadzeniem bitew czy koordynowaniem zaopatrzenia wszystkich podległych mu oddziałów. Oprócz tego, ważnym elementem jest szpiegostwo i dyplomacja, dzięki czemu możemy np. nawiązywać sojusze z krajami neutralnymi i pozyskiwać od nich wsparcie. Każda z dostępnych w grze nacji posiada historyczne uzbrojenie i jednostki oraz realistyczne mocne i słabe strony. Dodatkowo Strategic Command WWII: War in Europe oferuje sieciowy tryb dla wielu graczy oraz edytor scenariuszy.

PC

Strategic Command World War I: The Great War 1914-1918
Strategic Command World War I: The Great War 1914-1918

Strategiczne 1 marca 2011

Strategic Command World War I: The Great War 1914-1918 to osadzona w realiach I wojny światowej strategia turowa z popularnego cyklu Strategic Command, rozwijanego przez studio Fury Software. Gracze mają okazję wziąć udział w kilku starannie odwzorowanych kampaniach z tego okresu historycznego. Zmagania można toczyć na olbrzymich planszach (których rozmiary sięgają blisko 40 tys. pól), rywalizując z komputerową sztuczną inteligencją lub żywym przeciwnikiem za pośrednictwem sieci Internet.

PC

Strategic Command: WWII Global Conflict
Strategic Command: WWII Global Conflict

Strategiczne 4 marca 2010

Strategic Command: WWII Global Conflict to czwarta część popularnego cyklu strategii turowych w realiach II wojny światowej. Tym razem deweloperzy ze studia Fury Software zdecydowali się powiększyć skalę działań na cały obszar globu. Gracze mogą dowodzić wojskami jednej z sześciu głównych nacji i nadzorować manewry ponad 60 mniejszych państw.

PC

Strategic Command: WWII Pacific Theater
Strategic Command: WWII Pacific Theater

Strategiczne 7 grudnia 2008

Strategic Command: WWII Pacific Theater to realistyczna turowa strategia osadzona w realiach II Wojny Światowej. Gra skupia się na wydarzeniach rozgrywanych w Azji i na Pacyfiku.

PC

Strategic Command 2: Patton Drives East
Strategic Command 2: Patton Drives East

Strategiczne 8 maja 2008

Strategic Command 2: Patton Drives East to drugie oficjalne rozszerzenie do udanej, turowej strategii wojennej, Strategic Command 2: Blitzkrieg.

PC

Strategic Command 2: Blitzkrieg
Strategic Command 2: Blitzkrieg

Strategiczne 28 kwietnia 2006

Kontynuacja wydanej w 2002 roku strategii turowej (Strategic Command: European Theater). Warto zaznaczyć, iż mamy tu do czynienia ze standardowym sequelem, który rozwija pomysły zaprezentowane w pierwszej części gry.

PC

Strategic Command: European Theater
Strategic Command: European Theater

Strategiczne 21 czerwca 2002

Gra zrealizowana w firmie Big Time Software, specjalizującej się tworzeniu realistycznych komputerowych gier wojennych. Jej tematem jest europejski teatr działań zbrojnych II Wojny Światowej w ujęciu globalnym - Gracz staje się najwyższym dowódcą sił Aliantów bądź państw Osi i może zadecydować o losach tego konfliktu.

PC