Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Strategic Command: World War I (PC)

Strategic Command: World War I PC

Klasyczna strategia turowa, która w realistyczny sposób przedstawia wszystkie etapy przebiegu I wojny światowej. Strategic Command: World War I oferuje trzy duże kampanie dla pojedynczego gracza, pozwalające wcielić się w dowódców obu stron konfliktu.

Strategiczne | I wojna światowa | turowe | multiplayer | na 2 osoby | strategiczne wojenne | historyczne

PC Windows
Okładka Strategic Command: World War I (PC)

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

5grudnia2019

5grudnia2019

Steam

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Strategic Command: World War I to kompleksowa strategia turowa, w realistyczny sposób przedstawiająca wszystkie etapy przebiegu I wojny światowej. Tytuł to jedna z wielu odsłon serii Strategic Command, która została zapoczątkowana w 2002 roku i od tamtego czasu jest rozwijana przez studio Fury Software i firmę Slitherine. Odbiorcami produktów deweloperów są przede wszystkim fani historii oraz klasycznych hardkorowych strategii wojennych.

Mechanika

Strategic Command: World War I oferuje graczom trzy duże kampanie, które stanowią jego największą atrakcję. Dwie z nich rozpoczynają się w 1914 roku. W Call to Arms wcielamy się w dowódcę jednego z państw Ententy, w Triple Alliance decydujemy natomiast o militarnych działaniach Państw Centralnych oraz Włoch. W kampanii Fate of Nations, zaczynającej się w 1917 roku, możemy z kolei pokierować również amerykańską kontrofensywą w Europie, która zdecydowała ostatecznie o upadku Cesarstwa Niemieckiego. Jak zwykle niezwykle atrakcyjnym elementem zabawy jest możliwość zmiany biegu historii. Dzięki planowaniu i rozsądnej strategii możemy doprowadzić np. do zwycięstwa państw i sojuszy, które w rzeczywistości poniosły porażkę w światowym konflikcie.

Rozgrywka w Strategic Command: World War I przebiega w klasycznym trybie turowym, na dwuwymiarowej planszy pokrytej siatką heksagonów, ukazanej z perspektywy top-down. Wszystkie kampanie rozgrywają się na tej samej dużej mapie reprezentującej całą Europę, Północną Afrykę, Bliski Wschód, a także Ocean Atlantycki i wschodnie wybrzeża Kanady oraz Stanów Zjednoczonych. Każdy heks reprezentuje terytorium o powierzchni 400 mil kwadratowych. Tereny nieznajdujące się pod naszą kontrolą zasłania mgła wojny, która ukrywa przed nami pozycje i działania przeciwników.

Oprócz dowodzenia wojskiem w kolejnych bitwach toczonych na lądzie, wodzie i w powietrzu, w trakcie zabawy zajmujemy się innymi niezwykle ważnymi aspektami prowadzenia konfliktu zbrojnego. Na naszych barkach spoczywa więc również dbanie o linie zaopatrzeniowe, pracowanie nad ulepszeniami dla poszczególnych jednostek (każda z dostępnych w grze nacji dysponuje innym ich wachlarzem, odzwierciedlającym jej faktyczny poziom rozwoju w tamtym okresie) oraz szpiegostwo. Twórcy zaimplementowali także mechaniki specyficzne dla pierwszej wojny światowej, takie jak budowa i utrzymywanie okopów i rozwój nowych technik konstruowania umocnień.

Tryby gry

Strategic Command: World War I pozwala nie tylko na zabawę w pojedynkę, ale także na zmagania wieloosobowe za pośrednictwem sieci lub lokalnie w trybie „gorącego krzesła”. Tradycyjnie autorzy oddają w nasze ręce także rozbudowany edytor pozwalający na tworzenie własnych fantastycznych scenariuszy.

Kwestie techniczne

Oprawa audiowizualna Strategic Command: World War I nie zmieniła się w znaczący sposób w porównaniu do poprzednich odsłon serii. Mapy, interfejs oraz wygląd jednostek zostały przedstawione w bardzo minimalistyczny sposób, co jest charakterystyczne dla tytułów z gatunku. Podobnie sprawa wygląda w przypadku efektów dźwiękowych oraz muzyki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / gorące krzesło     Liczba graczy: 1-2  

Cena gry w dniu premiery: 142,99 PLN

Gry podobne do Strategic Command: World War I

Wymagania wiekowe Strategic Command: World War I

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Strategic Command: World War I

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 1.5 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD lub lepsza
  • 2 GB HDD
  • Windows 7/8/10