Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Strategic Command: WWII Pacific Theater (PC)

Strategic Command: WWII Pacific Theater PC

Strategic Command: WWII Pacific Theater to realistyczna turowa strategia osadzona w realiach II Wojny Światowej. Gra skupia się na wydarzeniach rozgrywanych w Azji i na Pacyfiku.

Strategiczne | II wojna światowa | turowe

PC Windows
Okładka Strategic Command: WWII Pacific Theater (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

7grudnia2008

Strategic Command: WWII Pacific Theater to trzecia turowa gra strategiczna z cyklu Strategic Command, rozpoczętego już w 2002 roku. Kolejna odsłona powstała z inicjatywy producenta Fury Software i wydawcy Battlefront.com. Pierwszą częścią sagi była Strategic Command: European Theater (2002), a drugą Strategic Command 2: Blitzkrieg (2006). WWII Pacific Theater to zupełnie odrębny tytuł nie wymagający żadnej z poprzednich części.

Kolejna odsłona tej cenionej przez fanów serii wnosi zasadniczą zmianę terenu walki, gdyż przenosi graczy w obszar Azji i Pacyfiku. Opuszczamy tym samym Europę, w której toczyły się dwie poprzednie części. Przeniesienie akcji na front dalekowschodni oznacza oczywiście zupełnie nowe jednostki i sposoby walki. Po raz pierwszy w Strategic Command możemy więc prowadzić zakrojoną na szeroką skalę wojnę na wodach Pacyfiku. Teren konfliktu sięga od Indii, Tybetu, Nepalu i Chin na zachodzie, aż po Pearl Harbor oraz zachodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych i Kanady. Tym samym, w tej odsłonie działania prowadzimy na mapie większej niż w obu poprzednich częściach.

W grze możemy dowodzić armiami wielu państw. Wśród nich znajdują się przede wszystkim jedni z głównych uczestników II Wojny Światowej: Indie, Chiny, USA, Związek Radziecki oraz Japonia. Prócz tych krajów, w akcji możemy zobaczyć także 23 inne (np. Australię, Kanadę, Mongolię, Nową Zelandię, Tybet). Podczas zabawy możemy wziąć udział w 150 historycznych wydarzeniach, jak np. nalot na Tokio (tzw. rajd Doolittle'a), atak miniaturowych japońskich okrętów podwodnych, atak na Pearl Harbor, czy nawet zrzucenie bomby atomowej na Hiroszimę i Nagasaki. Autorzy przygotowali dwadzieścia typów jednostek opisanych aż trzydziestoma statystykami.

Samą zabawę podzielono na dwa tryby: pomniejsze scenariusze oraz wielką kampanię. W pierwszym przypadku bierzemy udział w 8 mini-kampaniach składających się na najważniejsze wydarzenia konfliktu na Pacyfiku (bitwa o Midway, sytuacja na Filipinach, obrona Indii, wyzwolenie Birmy, atak na Okinawę, konflikt na wyspie Iwo Jima). Duża kampania zawiera natomiast wszystkie ważne wydarzenia rozgrywane na tym froncie, począwszy od niespodziewanego ataku japońskich lotniskowców na Pearl Harbor dnia 7 grudnia 1941 roku. W tym trybie możemy grać maksymalnie do 1947 roku, zależnie od skuteczności naszych działań.

Autorzy przygotowali sporo usprawnień. Zmieniono wiele elementów mechaniki rozgrywki dotyczących floty i lotnictwa (chociażby dodając nowe modyfikacje lotniskowców), aby lepiej oddać charakter konfliktu na Pacyfiku i w Azji. Poprawiono także sztuczną inteligencję oraz kod odpowiedzialny za kalkulacje dotyczące bitew morskich, które są teraz przeprowadzane o wiele szybciej. Do tego należy dodać także zaimplementowanie rozbudowanego edytora, pozwalającego na stworzenie własnych map i scenariuszy. Teraz także przy pomocy nowych elementów (nowe typy terenu, miast, dżungli, gór, itd.). Produkt umożliwia także zabawę w kilka osób, zarówno przy jednym komputerze, przez pocztę elektroniczną oraz bezpośrednio przez Internet.

Strona wizualna nie jest może główną zaletą tego programu, ale została wykonana na przyzwoitym poziomie. Przygotowano szczegółowe i starannie wykonane dwuwymiarowe mapy oraz przejrzysty interfejs, dzięki któremu obcowanie z grą nie sprawia problemów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Ocena czytelników: 6,9 / 10 na podstawie 38 głosów czytelników.

Gry podobne do Strategic Command: WWII Pacific Theater

Wymagania wiekowe Strategic Command: WWII Pacific Theater

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Strategic Command: WWII Pacific Theater

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 1 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5200 lub lepsza)
  • 1.2 GB HDD
  • Windows XP/Vista