Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Carriers at War (PC)
OkładkaCarriers at War (PC)

Carriers at War PC

Carriers at War to zaprojektowany przez australijską firmę Strategic Studies Group Pty Ltd. remake gry pod tym samym tytułem, który pierwotnie ukazał się w 1984 roku z myślą o komputerze Commodore 64.

Strategiczne | II wojna światowa

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Carriers at War Premiera PC

12kwietnia1991

producent: Strategic Studies Group wydawca: Strategic Studies Group

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Carriers at War to zaprojektowany przez australijską firmę Strategic Studies Group Pty Ltd. remake gry pod tym samym tytułem, który pierwotnie ukazał się w 1984 roku z myślą o komputerze Commodore 64. Nowa, zrealizowana dziewięć lat później wersja jest wierną kopią pierwowzoru, dodatkowo wyposażoną w przyzwoitą jak na owe czasy oprawą wizualną.

Akcja gry koncentruje się na działaniach militarnych, jakie miały miejsce podczas II wojny światowej na wodach Pacyfiku. Program oferuje sześć rozbudowanych scenariuszy, uwzględniających najsłynniejsze batalie tamtego okresu (m.in. atak na Pearl Harbor, Bitwa o Midway, Bitwa na Morzu Koralowym czy Bitwa na Morzu Filipińskim), w których możemy dowodzić zarówno japońskimi, jak i amerykańskimi jednostkami. Oczywiście pierwsze skrzypce grają tutaj tytułowe lotniskowce oraz zgromadzone na ich pokładach samoloty. To właśnie z pomocą tych okrętów spróbujemy odtworzyć rzeczywisty bieg wydarzeń lub dokonać niemożliwego i zmienić historię – gdyż produkt firmy SSG oferuje również taką możliwość.

Tekstowy interfejs znany z pierwowzoru uległ uproszczeniu, dzięki czemu wszystkie komendy w przejrzystym menu można wydawać przy pomocy myszki. Gra charakteryzuje się nie tylko znakomitym ujęciem realiów historycznych, ale również wysoką inteligencją przeciwników prowadzonych przez komputer. Sylwetki oraz szczegółowe dane biorących udział w walkach okrętów i samolotów są dodatkowym walorem programu.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8 / 10 na podstawie 62 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Carriers at War: Odpowiednia dla każdego wieku.