Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Disgaea - seria gier

Disgaea 7: Vows of the Virtueless
Disgaea 7: Vows of the Virtueless

RPG 3 października 2023

Disgaea 7: Vows of the Virtueless to siódma część cyklu strategiczno-taktycznych gier RPG autorstwa japońskiego zespołu Nippon Ichi Software. Produkcja zabiera nas na przygodę do krainy demonów i koncentruje się na toczeniu turowych bitew.

PCPS5PS4Switch

Disgaea RPG
Disgaea RPG

RPG 12 kwietnia 2021

Kolejna odsłona serii japońskich taktycznych RPG, wyróżniających się specyficznym poczuciem humoru. W Disgaea RPG kierujemy całą drużyną protagonistów znanych z poprzednich odsłon, a naszym celem jest wyszkolenie najpotężniejszego władcy poprzez udział w niebezpiecznej przygodzie.

PCANDiOS

Disgaea 6 Complete
Disgaea 6 Complete

RPG 28 stycznia 2021

Szósta część humorystycznego cyklu strategiczno-taktycznych RPG od studia Nippon Ichi Software. Poznajemy historię nieumarłego Zeda obdarzonego mocą zakazanej reinkarnacji w ramach przygody pełnej nawiązań do popkultury i specyficznego humoru charakterystycznego dla serii.

PCPS5PS4Switch

Disgaea 4 Complete+
Disgaea 4 Complete+

RPG 29 października 2019

Poszerzona i poprawiona wersja gry Disgaea 4, taktycznego jRPG-a, który pierwotnie ukazał się w 2011 roku na konsoli PlayStation 3. Disgaea 4 Complete+ posiada wszystkie dodatki DLC, a także ulepszoną oprawę audiowizualną.

PCPS4Switch

Disgaea 1 Complete
Disgaea 1 Complete

RPG 9 października 2018

Zremasterowana wersja gry jRPG zatytułowanej Disgaea: Hour of Darkness, opracowana przez studio Nippon Ichi Software. W trakcie zabawy wcielamy się w Laharla – syna władcy podziemi, próbującego przejąć schedę po zmarłym ojcu. Na tle oryginału Disgaea 1 Complete wyróżnia się za sprawą poprawionej oprawy graficznej.

PS4SwitchANDiOS

Disgaea 2 PC
Disgaea 2 PC

RPG 30 stycznia 2017

Ostateczna edycja drugiej odsłony cyklu Disgaea, opracowana przez zespół Nippon Ichi Software z myślą o komputerach osobistych. Akcja tego jRPG-a rozgrywa się w fantastycznej krainie Veldime, obłożonej klątwą przez mrocznego władcę – Zenona. Jej mieszkańcy zostali zamienieni w demoniczne istoty, a wyzwanie potężnemu przeciwnikowi rzucił odważny młodzieniec – Adell, w którego wciela się gracz. Rozgrywka w Disgaea 2 PC opiera się na eksploracji, wykonywaniu zadań fabularnych i misji pobocznych, rozwoju protagonisty poprzez pozyskiwanie nowego ekwipunku i naukę coraz potężniejszych zdolności, a także na starciach z napotkanymi po drodze przeciwnikami. Potyczki rozgrywane są w systemie turowym, a kluczem do zwycięstwa jest wykorzystanie umiejętności herosa i jego towarzyszy oraz opracowanie skutecznej taktyki – pomocna okazuje się możliwość przemieszczania się po polu bitwy podczas swojej kolejki. Uzupełnienie całości stanowi dodatkowy wątek fabularny, koncentrujący się na postaci Axela oraz specjalne warianty rozgrywki stanowiące dodatkowe wyzwanie dla zaprawionych w bojach graczy. W porównaniu z wersją na PlayStation 2, edycja na komputery osobiste może pochwalić się między innymi wyższą rozdzielczością obrazu oraz sterowaniem dostosowanym do specyfiki myszy i klawiatury.

PC

Disgaea Triple Collection
Disgaea Triple Collection

RPG 10 lipca 2015

Kompilacja trzech odsłon serii Disgaea, czyli strategiczno-taktycznych gier RPG, opracowanych przez studio Nippon Ichi Software. W skład zestawu wchodzi Disgaea 3: Absence of Justice, Disgaea 4: A Promise Unforgotten oraz Disgaea Dimension 2: A Brighter Darkness. Choć każdy z wymienionych tytułów doczekał się poprawionej oprawy graficznej, wzbogaconej między innymi o wsparcie dla rozdzielczości HD, w pakiecie nie znalazły się ani DLC, ani poprawki wprowadzone w portach wydanych na konsolę PlayStation Vita. Na tle innych produkcji tego typu tytuły wchodzące w skład Disgaea Triple Collection wyróżniają się specyficznym humorem oraz niezliczonymi odniesieniami do popkultury i schematów znanych z książek, komiksów, anime czy filmów fantastycznych. Najważniejszy element rozgrywki stanowią starcia z przeciwnikami, rozgrywane w systemie turowym na siatce taktycznej. Ponadto, gry charakteryzują się przejrzystą oprawą graficzną, gdzie po trójwymiarowych planszach poruszają się postacie wykonane w formie dwuwymiarowych sprite'ów.

PS3

Disgaea 5 Complete
Disgaea 5 Complete

RPG 26 marca 2015

Kolejna odsłona serii strategiczno-taktycznych gier RPG, rozwijanej od 2003 roku przez japońskie studio Nippon Ichi Software. Marka Disgaea charakteryzuje się sporą dawką humoru przełamującego tzw. czwartą ścianę, oraz częstymi nawiązaniami do popkultury.

PCPS4Switch

Disgaea Dimension 2: A Brighter Darkness
Disgaea Dimension 2: A Brighter Darkness

RPG 20 marca 2013

Bezpośrednia fabularna kontynuacja pierwszej części serii Disgaea, którą wydano w 2003 roku na konsoli PlayStation 2. Podobnie jak inni przedstawiciele cyklu, tytuł jest klasyczną grą jRPG z elementami strategii turowej, która odznacza się specyficznym poczuciem humoru i szaloną historią.

PS3

Disgaea 3: Absence of Detention
Disgaea 3: Absence of Detention

RPG 17 grudnia 2011

Ulepszona i rozszerzona wersja wydanej w 2008 roku strategiczno-taktycznej gry jRPG, która pozwalała nam wcielić się demona aspirującego do tytułu najpotężniejszego władcy podziemi.

PSV

Disgaea 4: A Promise Revisited
Disgaea 4: A Promise Revisited

RPG 24 lutego 2011

Taktyczny japoński RPG, wyprodukowany przez studio Nippon Ichi Software. Wampir Valbatoze, wilkołak Fenrich i tajemnicza dziewczyna Fuuka, spotykają się w zaświatach, gdzie zmagają się z obłudą, korupcją, a także skomplikowaną intrygą polityczną. Podczas walk znów przyjdzie nam dysponować ogromną liczba umiejętności i zaklęć. Grafika została podrasowana pod format HD.

PS3ANDiOSPSV

Disgaea Infinite
Disgaea Infinite

RPG 8 czerwca 2010

To japoński RPG na PSP z cechami gry przygodowej. Wcielamy się w pingwina Prynny’ego, który ma odnaleźć zamachowców nieudanej próby zabójstwa księcia piekieł. Gra składa się z szeregu dialogów, mini-gierek, a także walk jeden na jeden. Całość zaprezentowano w humorystycznej i przyjaznej grafice wraz z muzyką znaną z poprzedniczek.

PSP

Disgaea 2: Dark Hero Days
Disgaea 2: Dark Hero Days

RPG 26 marca 2009

Disgaea 2: Dark Hero Days to konwersja gry Disgaea 2, wydanej wcześniej na konsolę PS2. Twórcy przygotowali jednak szereg nowości, z których wymienić należy dodatkowe wątki fabularne, postacie czy przedmioty.

PSP

Disgaea DS
Disgaea DS

RPG 22 lipca 2008

Disgaea na Nintendo DS to pozycja, która zanim trafiła na tą przenośną konsolkę, znana była z urządzeń stacjonarnych. Jest to połączenie jRPG z licznymi elementami strategii turowych.

NDS

Disgaea 3: Absence of Justice
Disgaea 3: Absence of Justice

RPG 31 stycznia 2008

Produkcja z gatunku jRPG, w której poznajemy oryginalną historię młodego demona pragnącego przejąć tytuł Władcy, należący do jego ojca. Walka została zrealizowana w sposób turowy i wymaga od graczy dobrej strategii.

PS3

Disgaea 2: Cursed Memories
Disgaea 2: Cursed Memories

RPG 22 sierpnia 2006

Disgaea 2 to sequel udanej strategii z elementami RPG, zatytułowanej Disgaea: Hour of Darkness. Za produkcję gry odpowiedzialne jest studio Nippon Ichi Software, mające w swym dorobku m.in. Phantom Brave i Hayarigami.

PS2

Disgaea PC
Disgaea PC

RPG 27 sierpnia 2003

W grze Disgaea wcielamy się w postać demonicznego księcia podziemi imieniem Laharl, który po przebudzeniu z dwuletniego snu dowiaduje się o śmierci swojego ojca. Jako jego następca, postanawia odzyskać tron i lojalność poddanych, wyruszając w długą i niebezpieczną przygodę, podczas której pozna zarówno wielu sojuszników, jak i śmiertelnych wrogów. Kampania podzielona została na epizody przypominające typowe seriale anime. Podczas zabawy większość czasu spędzamy na pokrytych siatką planszach, tocząc kolejne turowe pojedynki z przeciwnikami. Pod naszymi rozkazami znajdują się zaś zróżnicowane jednostki, korzystające z odmiennych kombinacji ataków, combosów, czarów i zdolności specjalnych, które, podobnie jak w klasycznych grach RPG, możemy rozwijać wraz z postępami rozgrywki.

PCPS2PSP