Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Barking Dog Studios

Firma producent


Wydawcy gier Barking Dog Studios

Wydawcy gier wyprodukowanych przez Barking Dog Studios:


Crave Entertainment

Sierra

Disney Interactive Studios

Wiadomości dotyczące Barking Dog Studios


Homeworld: Cataclysm powróciło jako Homeworld: Emergence

Adrian Werner, 23 czerwca 2017, 11:11

Klasyczna kosmiczna strategia Homeworld: Cataclysm z 2000 roku wreszcie trafiła do sprzedaży w dystrybucji cyfrowej. Produkcja trafiła na serwis GOG.com, ale jej tytuł został zmieniony na Homeworld: Emergence.

Homeworld ma nowego właściciela i nie jest nim studio teamPixel

Sarge, 19 kwietnia 2013, 13:30

15 kwietnia zakończyła się licytacja praw do marki Homeworld. Na razie wiemy tylko, że nie wygrało jej studio teamPixel, które przymierzało się do wskrzeszenia serii. Jak dotąd nie zdradzono, kto jest zwycięzcą aukcji.

Zbiórka pieniędzy na „uratowanie” marki Homeworld powróciła na Kickstarterze

Hed, 11 marca 2013, 13:26

Studio teamPixel wystartowało z akcją na Kickstarterze, która ma na celu odkupienie licencji Homeworld i wyprodukowanie jej dwóch nowych odsłon. Mały deweloper próbował podobnej zbiórki w konkurencyjnym serwisie IndieGoGo, gdzie zebrał 14 tysięcy dolarów.

Mały producent chce „uratować” markę Homeworld i zbiera pieniądze na ten cel

Hed, 25 stycznia 2013, 13:49

Niezależne studio teamPixel wystartowało ze zbiórką społecznościową, która ma „uratować serię Homeworld”. Deweloper chce kupić prawa do marki od THQ, aby przywrócić jej świetność. W planach jest między innymi stworzenie Homeworld 3. Niestety, akcja budzi pewne wątpliwości.

Pobierz za darmo Homeworld: Raider Retreat

Jiker, 28 września 2009, 10:10

Przetestuj za darmo poszerzoną demonstrację pierwszej odsłony cyklu Homeworld. Do dyspozycji graczy oddano w niej m.in. pełnowymiarowy tryb rozgrywki wieloosobowej przez sieć.

Homeworld 3 w produkcji?

Hed, 25 listopada 2008, 09:39

W jednym z wywiadów firma Relic przyznała, że poważnie zastanawia się nad trzecią częścią jednej z najlepszych strategii kosmicznych – Homeworld. Wobec tego wyznania wiele zagranicznych serwisów spekuluje o trwających już pracach nad tym tytułem, na który czeka przecież znaczna rzesza fanów. Chociaż nie zostało to oficjalnie potwierdzone, jest to całkiem prawdopodobne.

Nowe plany autorów Company of Heroes

Przemysław Zamęcki, 25 lutego 2008, 10:24

Relic Entertainment po olbrzymich sukcesach odniesionych takimi seriami, jak Warhammer 40 000: Dawn of War czy Homeworld nie zamierza zapadać w sen zimowy. Głowy pracowników są pełne świeżych pomysłów, zaś o jednym z nich poinformował słuchaczy podcastu Games For Windows Josh Mosqueira, główny projektant ostatniego hitu firmy – Company of Heroes.

Wiadomo już do kogo należy Homeworld

Thorwalian, 7 listopada 2007, 09:02

Wyjaśniła się ostatecznie kwestia posiadania praw do marki Homeworld. Kres plotkom położył sam zainteresowany, czyli koncern THQ, zabierając w tej ważnej dla wielu graczy sprawie oficjalne stanowisko.

Seria Homeworld będzie kontynuowana?

Metatron, 5 listopada 2007, 09:06

Po tym, kiedy studio Relic Entertainment zostało wykupione przez THQ, fani kosmicznych strategii czasu rzeczywistego Homeworld stracili nadzieję na kontynuację serii. Jak się jednak okazało, istnieje prawdopodobieństwo, że takowa powstanie.

THQ przejęło na własność studio Relic Entertainment

ComCo, 13 sierpnia 2004, 10:48

Najpierw była mowa o ponad ośmiu, teraz - niecałych dziesięciu milionach dolarów. Taką kwotę korporacja THQ zapłaci za całkowicie przejęcie studia developerskiego Relic Entertainment, które specjalizuje się w produkcji strategii czasu rzeczywistego (vide Impossible Creatures czy słynna seria Homeworld).

Homeworld 2, Shadows of Undrentide - uczta dla oczu...

Łosiu, 17 stycznia 2003, 09:17

W dniu dzisiejszym firmy Relic Entertainment oraz BioWare zafundowały graczom małą niespodziankę wizualną, tzn. wypuściły najnowsze screeny ze swych nadchodzących i gorąco oczekiwanych tytułów. W przypadku Relic Entertainment mowa o dziewięciu nowych screenach z Homeworld 2, zaś jeżeli chodzi o BioWare, to mam na myśli pierwsze pięć screenów z dodatku do Neverwinter Nights o podtytule Shadows of Undrentide.

Grom i Treasure Planet - zanim kupisz, spróbuj

Fajek, 24 listopada 2002, 00:30

W sieci pojawiły się wersje demonstracyjne dwóch tytułów, które już niebawem powinny trafić na sklepowe półki. Są nimi Grom autorstwa polskiej grupy Rebelmind oraz bazująca na książce i Disney’owskim filmie animowanym gra zatytułowana Treasure Planet (Planeta Skarbów).

Disney wydał Treasure Planet

Sznur, 13 listopada 2002, 14:38

Do zachodnich sklepów pojechała najnowsza gra studia Disney Interactive zatytułowana Treasure Planet, zwyczajowo już promując nadciągający do kin film animowany. Warto jednak zaznaczyć, że w przeciwieństwie do wydawanych zwykle przez Disneya gier dla dzieci, z kaczorem Donaldem, zabawkami Toy Story czy Dalmatyńczykami w roli głównej, tym razem mamy do czynienia z rasową strategią czasu rzeczywistego rozgrywającą się w przestrzeni kosmicznej, podobnie jak to miało miejsce w Homeworld.

Ostatnie dni panowania Homeworld'a?

Fajek, 30 października 2002, 12:51

Wydany klika lat temu Homeworld na stałe zapisał się na kartach historii komputerowej rozrywki. Tytuł przełomowy, zaskakujący i niespotykany, do dziś jest znakomitą pozycją dla fanów gatunku. Czymś co miało zdetronizować Homeworld’a miał okazać się nasz rodzimy Starmageddon. Niestety pomimo całkiem dobrej koncepcji, Starmageddon nie pokonał kilkuletniego już Homeworld’a. Tymczasem kolejny kandydat do tytułu „najlepszego RTS’a 3D rozgrywanego w przestrzeni kosmicznej” czai się już za rogiem. Dziś właśnie O.R.B, bo o nim mowa, zyskał status „gold”, czyli wszelkie prace zostały zakończone i gra powędrowała do tłoczni.

Recenzja: Global Operations

Fajek, 1 lipca 2002, 11:28

Global Operations to taktyczna gra akcji przedstawiająca rzeczywiste zadania wykonywane przez oddziały specjalne, wzorowana bezpośrednio na hicie jakim jest bez wątpienia Counter Strike.