Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Treasure Planet (PC)
OkładkaTreasure Planet (PC)

Planeta Skarbów: Kosmiczne Pojedynki PC

Treasure Planet

Strategia czasu rzeczywistego z firmy Disney Interactive wydana przy okazji premiery filmu animowanego o tym samym tytule.

Strategiczne | RTS

Planeta Skarbów: Kosmiczne Pojedynki Premiera PC

13listopada2002

pudełko PL

5lutego2003

producent: Barking Dog Studios wydawca: Disney Interactive Studios wydawca PL: CD Projekt S.A.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Planeta Skarbów: Kosmiczne Pojedynki

Wilk Morski

Treasure Planet to gra firmy Disney Interactive wydana przy okazji premiery filmu animowanego o tym samym tytule. Zarówno film jak i gra są nowoczesną wersją science fiction, klasycznej przygodowej powieści Roberta Louisa Stevensona – Wyspa Skarbów. Akcja gry umiejscowiona została w futurystycznym świecie fantasy, w którym przestrzeń kosmiczną przemierzają przepiękne żaglowce, galeony, fregaty i inne XVIII-wieczne okręty. Wydarzenia przedstawione w grze rozgrywają się pięć lat po tych znanych z filmu animowanego. Jim Hawkins kończy Royal Navy Academy i rozpoczyna karierę w marynarce. Imperium jest o krok od podpisania traktatu pokojowego z odwiecznym wrogiem, Procyonami i wydaje się, że nareszcie zapanuje pokój. Jednak, nagle w przestrzeni zaczynają pojawiać się nowi, nieznani agresorzy, pustoszą planety i okręty transportowe. Nasz bohater jako oficer marynarki musi przeciwstawić się nowemu zagrożeniu.

Treasure Planet to strategia czasu rzeczywistego, w której w zrezygnowano z elementów typowych dla większości dzisiejszych RTS-ów, tj. zarządzania surowcami i budowana baz, a główny nacisk położono na przedstawienie efektownych bitew. Okręty mimo iż poruszają się w przestrzeni kosmicznej to odznaczają się tymi samymi parametrami co rzeczywiste jednostki pływające, tak samo się nimi manewruje, posiadają futurystyczne wersje klasycznego uzbrojenia, tj. działa, harpuny, itp. Rozgrywka podzielona została na szereg misji, w których musimy eksplorować różne wyspy, toczyć zacięte bitwy z napotkanymi piratami i stopniowo odkrywać kolejne fragmenty zagadki tajemniczych najazdów. Jak już wspomniano, istotą gry są pojedynki okrętów żaglowych. Autorzy zastosowali tu dość prosty i zarazem bardzo grywalny system walki opary głownie na sile i celności ognia oraz zwrotności. Wygrywa ten kto lepiej manewruje okrętem, lepiej wykorzystuje siłę żagli i pośle przeciwnikowi więcej kul armatnich. Oczywiście nie zapomniano tu także o nieodzownym elemencie gier pirackich - abordażach. Gra posiada bardzo atrakcyjny, trójwymiarowy silnik graficzny przygotowany przez zespół Barking Dog's „ARES engine” (widowiskowe eksplozje, dym, uszkodzenia okrętów, żagli, kadłubów, itd.).

  • Ponad 20 rodzajów okrętów, począwszy od małych jednostek transportowych, a skończywszy na wielkich okrętach wojennych.
  • Ponad 20 rodzajów broni, w które można wyposażyć okręt.
  • Możliwość gry jedno i wieloosobowej. Kilka trybów gry multiplayer, m.in. „capture the base” oraz „convoy protection”.
  • Gra dedykowana jest zarówno dzieciom w wieku 8 lat, jak i dorosłym w wieku 30 lat.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 4  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 7,3 / 10 na podstawie 41 głosów czytelników.

Planeta Skarbów: Kosmiczne Pojedynki cena w dniu premiery: 79,90 PLN

Wymagania wiekowe Planeta Skarbów: Kosmiczne Pojedynki: Odpowiednia dla każdego wieku.

Planeta Skarbów: Kosmiczne Pojedynki Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Procesor Pentium III 450 MHz
  • 128MB RAM
  • 16MB akcelerator 3D
  • 750 MB HDD