Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Sea Wolves (PC)

Wilk Morski PC

Sea Wolves

Sea Wolves (pol. Wilk Morski) to prosta gra zręcznościowa. Jak sam tytuł wskazuje, kierujemy tutaj morskim okrętem, wirtualne zmagania osadzono zaś w świecie dotkniętym kataklizmami, w wyniku których większość suchego lądu zniknęła pod powierzchnią wody.

Zręcznościowe

PC Windows
Okładka Sea Wolves (PC)

producent: Ghost Software

wydawca: Alawar

wydawca PL: TopWare Poland

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

2listopada2003

12lutego2005

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Sea Wolves (pol. Wilk Morski) to prosta gra zręcznościowa. Jak sam tytuł wskazuje, kierujemy tutaj morskim okrętem, wirtualne zmagania osadzono zaś w świecie dotkniętym kataklizmami, w wyniku których większość suchego lądu zniknęła pod powierzchnią wody. Całą planetę opanowały paskudne potwory, a okrutni piraci nieustannie nękają ocalałych ludzi. Zadaniem gracza jest znalezienie się w nowej rzeczywistości oraz przetrwanie.

Zmagania rozpoczynamy od wybrania kapitana oraz statku (kilka rodzajów do wyboru, między innymi lekki i zwroty okręt dowodzony przez Victorię Rush czy ciężko opancerzony prom kierowany przez Ironmana). Rozgrywka sprowadza się głównie do eksploracji coraz to nowszych terenów, walki z przeciwnikami (25 rodzajów oponentów, w tym wspomniani piraci oraz morskie potwory) i ciągłego poszukiwania surowców bądź skarbów, potrzebnych do dalszego funkcjonowania prowadzonego statku. Na ponad 30 odmiennych poziomach sprawdzamy działanie okrętowych dział, karabinów służących do zestrzeliwania samolotów wroga, czy podwodnych min, ułatwiających walkę z bestiami, czającymi się na nasz okręt. Sterowanie jest proste, jednak dokładne wycelowanie w poruszający się statek oponenta podczas morskiej bitwy stanowi już trochę większe wyzwanie.

W Sea Wolves wprowadzono również drobne elementy znane z produkcji role-playing, na przykład możliwość podnoszenia poziomu doświadczenia posiadanej jednostki wodnej (awans oznacza punkty do przydzielenia między statystyki kapitana oraz samego statku i tym samym uczynienie go jeszcze lepszym, silniejszym, odporniejszym na ataki, etc.).

Rozgrywkę obserwujemy w rzucie izometrycznym typowym dla dwuwymiarowych RTS-ów, chociaż modele statków, otoczenia, czy budynków wykonano w trójwymiarze. Autorzy zaimplementowali także dynamicznie zmieniające się efekty pogodowe oraz zalążki ścieżki dźwiękowej. Wszystko prezentuje dobry poziom wykonania, aczkolwiek w przypadku Sea Wolves nie można mówić o graficznych czy muzycznych wodotryskach.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 5,6 / 10 na podstawie 60 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 19,95 PLN

Gry podobne do Wilk Morski

Wymagania wiekowe Sea Wolves

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Wilk Morski

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 500 Mhz
  • 128MB RAM
  • 32MB akcelerator 3D
  • Windows 95/98SE/ME/2000/NT/XP