Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

Ekonomiczne - Gry Android

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce ekonomiczne na platformę Android ułożone według popularności.

Realpolitiks
Realpolitiks

Strategiczne 27 lipca 2017

Rozgrywana w czasie rzeczywistym gra strategiczna, w której stajemy na czele jednej ze współczesnych nacji i odpowiadając za wszelkie kluczowe aspekty funkcjonowania państwa, staramy się zapewnić dobrobyt naszym obywatelom. Rozgrywka osadzona jest w realiach politycznych początku XXI wieku i kładzie spory nacisk na jasne i ciemne odcienie władzy, pozwalając graczom na sporą swobodę w realizacji celu.

Operator numeru alarmowego
Operator numeru alarmowego

Symulacje 2018

Niecodzienna gra niezależna, w której wcielamy się w pracownika służb ratunkowych, obsługującego linię telefoniczną. Naszym zadaniem jest odbieranie połączeń od rozmaitych osób i pomaganie im, udzielając porad, wysyłając odpowiednie jednostki itd.

The Settlers (2009)
The Settlers (2009)

Strategiczne 21 maja 2011

Mobilna edycja jednej z najpopularniejszych serii strategii ekonomicznych, zapoczątkowanej w 1993 roku przez niemieckie studio Blue Byte. Gra przygotowana dla użytkowników urządzeń przenośnych stanowi uproszczoną wersję komputerowej czwartej odsłony cyklu i oferuje cztery odrębne kampanie, w których możemy stanąć na czele Rzymian, Wikingów, Majów oraz tajemniczego Mrocznego Plemienia.

The Sims 3
The Sims 3

Symulacje 18 grudnia 2010

Mobilna edycja trzeciej odsłony cieszącego się olbrzymią popularnością cyklu symulacji życia. Podobnie jak w pełnoprawnych częściach serii, zabawa polega na opiece nad wirtualnymi simami we wszystkich aspektach ich codziennego życia. W porównaniu z komputerową wersją gry, mobilne "Simsy" cechują się identycznym rdzeniem rozgrywki i stosunkowo niewielką liczbą uproszczeń.

Stronghold Kingdoms
Stronghold Kingdoms

Strategiczne 31 sierpnia 2017

Poboczna odsłona popularnej serii Stronghold, zrealizowana w konwencji darmowej gry MMO z mikropłatnościami. Gracz może stworzyć własne średniowieczne królestwo i zbudować twierdzę, w której będzie bronił się przed atakami rywali. Deweloperzy ze studia FireFly przygotowali wiele opcji związanych z gospodarką, handlem, dyplomacją i wojskiem, umożliwiając realizowanie różnych strategii działań w świecie gry.

Motorsport Manager Mobile 2
Motorsport Manager Mobile 2

Strategiczne 8 sierpnia 2017

Druga odsłona serii strategii ekonomicznych typu menadżer, w której gracz staje na czele zespołu wyścigowego i prowadzi go do mistrzostwa w wirtualnym odpowiedniku Formuły 1. Do jego zadań należy zarządzanie zespołem, opracowywanie nowych technologii oraz odpowiednie balansowanie wydatków i przychodów; natomiast w trakcie wyścigu musi ustalać ogólną taktykę stosowaną przez kierowców i błyskawicznie reagować na sytuację panującą na torze.

SimCity BuildIt
SimCity BuildIt

Strategiczne 16 grudnia 2014

SimCity BuildIt to wyprodukowana przez firmę Electronic Arts strategia ekonomiczna, pozwalająca zakosztować życia burmistrza miasta. Do naszych zadań należy zarządzanie metropolią i realizowanie planów jej rozwoju, dbanie o potrzeby mieszkańców oraz staranne gospodarowanie budżetem.

Game Dev Tycoon
Game Dev Tycoon

Strategiczne styczeń 2018

Game Dev Tycoon to gra strategiczna autorstwa zespołu Greenheart Games, która pozwala założyć wirtualne studio deweloperskie w latach 80. ubiegłego wieku, a następnie przeprowadzić je przez kolejne dekady rozwoju branży.

The Sims Mobile
The Sims Mobile

Symulacje jeszcze nie ogłoszona

The Sims Mobile to opracowana z myślą o systemie Android symulacja życia. Gracz tworzy wirtualnego bohatera, a następnie wpływa na cały jego żywot, kształtując edukację, aktywność zawodową, hobby oraz związki przyjacielskie i romantyczne. Nie zabrakło także opcji posiadania rodziny oraz decydowania o losach kolejnych pokoleń.

Jurassic World: The Game
Jurassic World: The Game

Strategiczne 7 maja 2015

Jurassic World: The Game to przeznaczona na system Android mobilna strategia, w której zarządzamy parkiem z dinozaurami. Musimy dbać o zwierzęta, konstruować nowe budynki, zaspokajać potrzeby turystów oraz właściwie gospodarować budżetem. Jednocześnie kluczową rolę odgrywa tresowanie prehistorycznych gadów i wystawianie ich do walk na arenach.

Anno: Build An Empire
Anno: Build An Empire

Strategiczne 23 kwietnia 2015

Zrealizowana w modelu freemium mobilna odsłona popularnego cyklu strategii ekonomicznych, zapoczątkowanego w 1998 roku. Gra przenosi nas w czasy kolonialne, stawiając przed graczem zadanie zbudowania od podstaw sprawnie funkcjonującej kolonii w dziewiczym rejonie świata. Mechanika rozgrywki powiela sprawdzone rozwiązania pierwszych odsłon serii, oferując mnogość surowców i budynków oraz skomplikowane łańcuchy zależności ekonomicznych.

Fallout Shelter
Fallout Shelter

Strategiczne 13 sierpnia 2015

Darmowa gra strategiczno-ekonomiczna osadzona w uniwersum Fallouta. Podczas zabawy przejmujemy rolę zarządcy schronu, w którym mieszkają rożni ludzie. W trakcie rozgrywki należy dbać o rozbudowę lokacji, pożywienie itd.

Farming Simulator 18
Farming Simulator 18

Symulacje 6 czerwca 2017

Następna odsłona słynnego symulatora farmy, tym razem przeznaczona tylko na urządzenia przenośne. Zabawa w grze nie odbiega w żaden sposób od głównych założeń serii, więc podczas rozgrywki kierujemy rolnikiem dbającym o swoje gospodarstwo.

Motorsport Manager
Motorsport Manager

Wyścigi 9 lutego 2015

Sportowy manager z elementami strategicznymi. Gracz przejmuje tu kontrolę nad początkującą drużyną i prowadzi ją przez mistrzostwa wzorowane na Formule 1. Do jego zadań należy zarządzanie ekipą, planowanie budżetu oraz nadzorowanie kierowców, biorących udział w wyścigach.

Metro 2033: Wojny
Metro 2033: Wojny

Strategiczne 8 września 2014

Turowa gra strategiczna, utrzymana w klimatach postapokaliptycznych. Produkcja powstała na bazie popularnej prozy rosyjskiego pisarza Dmitrija Głuchowskiego, aczkolwiek snuta opowieść rozgrywa się niejako obok historii znanej z powieści. W grze ważną rolę odgrywa odkrywanie i przejmowanie kolejnych stacji metra, a także wyposażanie ich w niezbędną infrastrukturę.

The Sims FreePlay
The Sims FreePlay

Symulacje 15 lutego 2012

Spin-offowa odsłona bestsellerowej serii The Sims, zrealizowana w popularnym modelu free-to-play. Podobnie jak w pełnoprawnych częściach cyklu, naszym zadaniem jest swobodne kierowanie życiem Simów i decydowanie o ich otoczeniu, pracy, zajęciach prywatnych i kontaktach towarzyskich. Gra oferuje pełną, sandboksową swobodę rozgrywki, a każda podejmowana aktywność przyczynia się do wzrostu doświadczenia i awansu na kolejne poziomy postaci. Wraz z nimi odblokowujemy nowe możliwości w grze oraz kolejne elementy wystroju i wyposażenia.

Pocket City
Pocket City

Strategiczne 2018

Pocket City to wydana na system Android mobilna strategia ekonomiczna o zarządzaniu miastem. Gracz musi konstruować nowe dzielnice i system dróg, dbać o gospodarkę, rynek pracy i ochronę środowiska, jak również radzić sobie z różnorodnymi katastrofami naturalnymi.

Sid Meier's Civilization Revolution 2
Sid Meier's Civilization Revolution 2

Strategiczne 7 listopada 2014

Kontynuacja spin-offowej odsłony jednej z najpopularniejszych serii strategicznych gier turowych na komputery osobiste. Ponownie wybieramy nację i prowadzimy ją do potęgi przez tysiące lat, dążąc do dominacji militarnej, technologicznej czy kulturowej. Druga odsłona różni się od poprzedniej przede wszystkim znacznie poprawioną oprawą graficzną.

RollerCoaster Tycoon Classic
RollerCoaster Tycoon Classic

Strategiczne 20 grudnia 2016

RollerCoaster Tycoon Classic to opracowana z myślą o systemie Android mobilna strategia ekonomiczna traktująca o rozbudowie i zarządzaniu lunaparkiem. Gra stanowi połączenie zawartości RollerCoaster Tycoon oraz RollerCoaster Tycoon II, oferując bogaty wybór elementów oraz scenariuszy.

Township
Township

Strategiczne 9 listopada 2013

Gra strategiczna typu city builder, stworzona przez zespół Playrix Games z myślą o urządzeniach mobilnych. Zadaniem gracza jest wybudowanie dobrze prosperującego miasta, dbanie o potrzeby jego mieszkańców oraz zapewnienie odpowiedniego zaplecza technologicznego dla jego prawidłowego funkcjonowania i rozwoju.

DomiNations
DomiNations

Strategiczne 2 kwietnia 2015

Gra strategiczna w realiach historycznych. Gracz rozwija w niej wybraną cywilizację z zamiarem podbicia całego świata. Wymaga to nie tylko inwestowania w armię oraz budowy struktur obronnych, ale też systematycznego odkrywania nowych wynalazków, pozwalających na awans do kolejnej historycznej epoki.

Prison Architect
Prison Architect

Strategiczne 12 maja 2017

Prison Architect to koncentrująca się na aspekcie ekonomicznym gra strategiczna autorstwa zespołu Introversion. Gracze wcielają się w naczelnika więzienia i ich zadaniem jest zarządzanie tą placówką oraz jej rozbudowa. Konieczne jest dbanie o potrzeby więźniów, wymuszenie porządku wśród kryminalistów oraz odpowiednie zbalansowanie przychodów i wydatków.

Passpartout: The Starving Artist
Passpartout: The Starving Artist

Symulacje 30 listopada 2017

Oryginalna produkcja, w której gracz wciela się w tytułowego artystę próbującego zarobić na wino i bagietki, sprzedając malowane przez siebie obrazy. Tytuł pozwala nam na własnoręczne tworzenie owych dzieł, nie stawiając przed nami żadnych ograniczeń w kwestii tego, co ma się na nich znajdować. Niemniej, w trakcie zabawy warto mieć na uwadze zróżnicowane gusta koneserów sztuki będących naszymi klientami.

Final Fantasy XV: A New Empire
Final Fantasy XV: A New Empire

Strategiczne 28 czerwca 2017

Final Fantasy XV: A New Empire to opracowana z myślą o mobilnym systemie iOS strategia, w której zarządzamy jednym z królestw istniejących w krainie Eos, znanej z jRPG-a Final Fantasy XV. Podczas zabawy gracz musi rozwijać państwo, operować surowcami, ulepszać technologie oraz gromadzić wojska, które potem wykorzystuje podczas wojen. Całość nastawiona jest na rozgrywki multiplayer.