Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneiOSAND
Okładka Frostpunk Mobile (iOS)
OkładkaFrostpunk Mobile (iOS)

Frostpunk Mobile

Mobilna odsłona popularnej postapokaliptycznej strategii polskiego 11 bit studios. W grze wcielamy się w zarządcę osady próbującego przetrwać w świecie skutym lodem. Za grę odpowiada chińskie studio NetEase Games.

Strategiczne | steampunk | ekonomiczne | RTS | zagraj za darmo | postapokalipsa | survival | budowa miasta

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Frostpunk Mobile Premiera

2022

AND iOS

Gry podobne do Frostpunk Mobile

This War of Mine

Sheltered

Papers, Please

Frostpunk Mobile to mobilna edycja ciepło przyjętej strategii Frostpunk autorstwa polskiego 11 bit studios. Mobile jest nowym tytułem wzorowanym na stacjonarnej wersji gry. Za jej stworzenie i wydanie odpowiada chińskie studio NetEase.

Fabuła

Akcja Frostpunk Mobile rozgrywa się w tym samym uniwersum co oryginalna gra. Na skutek katastrofy naturalnej Ziemię spowija nienaturalna, wulkaniczna zima. Ogromny spadek temperatury niszczy światową cywilizację i zabija większość rasy ludzkiej. Przed katastrofą rządy amerykańskie i brytyjskie zleciły budowę generatorów, czyli specjalnych struktur generujących ciepło, na bogatych w złoża węgla ziemiach. Generatory są w stanie ogrzewać znaczne połacie terenu, potencjalnie pozwalając na budowę nowych osad. Gracz wciela się w zarządcę jednego z generatorów, którego celem jest budowa miasta wokół struktury i zapewnienie bezpieczeństwa mieszkającym w nim ludziom.

Mechanika

Frostpunk Mobile zapożycza ogólny rdzeń rozgrywki oraz wiele elementów z pierwotnej wersji gry. Mamy za zadanie rozbudowywać naszą osadę, wydobywać potrzebne zasoby i stawiać czoła coraz to niższym temperaturom. Do gry powraca znana z oryginału Księga Praw oraz eksploracja mroźnych pustkowi. Jako zarządca miasta mamy możliwość wprowadzania nowych praw modyfikujących rozgrywkę. Przykładowo możemy dopuścić dzieci do pracy albo zaczynać całodobowe zmiany awaryjne. Gracz ma także możliwość wysyłania zwiadowców poza miasto i budowania posterunków stale dostarczających zasoby. Tytuł zawiera też kilka nowych, unikatowych elementów takich jak gildie lub możliwość ratowania zwierząt.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Frostpunk Mobile: 16+

AND
iOS