Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

2. sandbox - Gry RPG PC Windows

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 2. Gry z gatunku rpg o tematyce sandbox na platformę PC Windows ułożone według popularności.

RPG. Gatunek gier, w skład którego wchodzą wszelkie produkcje z przeważającą liczbą elementów rozwoju prowadzonego bohatera (bądź grupy bohaterów) i rozbudowanych statystykach postaci, a także cechujące się wielowątkową fabułą i wielowątkowymi questami. Zaliczmy do niej zarówno klasyczne gry RPG bazujące na walce turowej i zasadach rodem z "papierowych gier RPG" (Baldur's Gate, Fallout), jak i RPG akcji z dynamiczną walką toczoną w czasie rzeczywistym (seria Gothic) oraz jRPG, czyli bardzo charakterystyczne tytuły bazujące na stylistyce i kulturze państw dalekiego wschodu, w tym anime i mandze (cykle Final Fantasy i Kingdom Hearts).

Life is Feudal
Life is Feudal

RPG 17 października 2015

Gra z gatunku MMORPG, wyprodukowana przez niezależne, rosyjskie studio deweloperskie Bitbox. Akcja toczy się w epoce średniowiecza, a gracze wcielają się w role ludzi, którzy starają się przetrwać w pełnym zagrożeń świecie. Rozgrywka skupia się na przekształcaniu terenu, pozyskiwaniu surowców, produkcji przedmiotów, wznoszeniu budynków i walce z przeciwnikami.

Kenshi
Kenshi

RPG 2018 (wczesny dostęp od 20 marca 2013)

Prawdziwy koktajl gatunkowy łączący elementy strategiczne z RPG. Akcja toczy się w post-apokaliptycznym świecie wymieszanym z aspektami kultur azjatyckich. Kierujemy pojedynczą postacią lub maksymalnie pięćdziesięcioma naraz. Gra w niczym nie ogranicza naszej swobody. Możemy wypełniać zadania, prowadzić handel lub nawet budować miasta.

Dark Souls II: Scholar of the First Sin
Dark Souls II: Scholar of the First Sin

RPG 2 kwietnia 2015

Ulepszona wersja gry Dark Souls II, oferująca lepszą oprawę graficzną na konsolach PlayStation 4, Xbox One i komputerach PC, rozszerzoną fabułę, wszystkie dodatki wydane do pierwotnej produkcji oraz kilka innych usprawnień, związanym m.in. z balansem rozgrywki.

Cube World
Cube World

RPG jeszcze nie ogłoszona

Niezależna gra RPG nastawiona na eksplorację złożonego z voxeli świata. Wpierw tworzymy postać, a następnie wyruszamy szukać przygód oraz zadań do wypełnienia i potworów do zgładzenia. Projekt wyprodukował dwuosobowy zespół Picroma.

Portal Knights
Portal Knights

RPG 18 maja 2017

Portal Knights to gra RPG opracowana z myślą o pecetach. Produkcja stanowi skrzyżowanie typowych dla swojego gatunku elementów, takich jak eksplorowanie świata, wypełnianie zadań, rozwijanie bohatera czy walka, z rozbudowaną sandboksową mechaniką konstruowania budynków i przedmiotów.

The Elder Scrolls Online: Morrowind
The Elder Scrolls Online: Morrowind

RPG 6 czerwca 2017

Kolejne duże rozszerzenie do gry The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited. Tym razem gracze otrzymują do dyspozycji nowy obszar – znaną z The Elder Scrolls III: Morrowind wyspę Vvardenfell. Oprócz nowych zadań czekających na wykonanie, add-on wnosi dodatkową klasę postaci, a także tryb PvP – Battlegrounds.

Rune
Rune

RPG 2018

Rune: Ragnarok to opracowane z myślą o pecetach RPG akcji z otwartym światem. Akcja toczy się w krainie zainspirowanej mitologią nordycką, a gracz wciela się w wikinga próbującego zatrzymać trwającą od siedmiu lat apokalipsę. Sercem gry jest rozbudowany i mocno zręcznościowy system walki, który napędza nie tylko kampanię fabularną (przechodzoną samotnie lub w kooperacji), ale również multiplayerowe starcia PvP.

My Time at Portia
My Time at Portia

RPG 2018 (wczesny dostęp od 23 stycznia 2018)

My Time at Portia to opracowane z myślą o pecetach sandboksowe RPG, które łączy typowe dla tego gatunku wątki przygodowe z symulacją życia w wiosce. Gracze zarówno udają się na wyprawy i walczą z przeciwnikami, jak i zaprzyjaźniają się z lokalną społecznością oraz prowadzą obsługujący potrzeby mieszkańców warsztat rzemieślniczy.

The Elder Scrolls V: Skyrim - Hearthfire
The Elder Scrolls V: Skyrim - Hearthfire

RPG 5 października 2012

The Elder Scrolls V: Skyrim – Hearthfire to drugi dodatek DLC do piątej części popularnej serii cRPG – The Elder Scrolls, który pozwala graczom zbudować i urządzić własny dom, zaadoptować dzieci oraz sprawdzić się jako głowa rodziny lub opiekunka domowego ogniska.

Fallout 4: Far Harbor
Fallout 4: Far Harbor

RPG 19 maja 2016

Trzecie DLC do gry RPG Fallout 4. Wprowadza rozległy nowy obszar – tytułową wyspę Far Harbor – z kampanią fabularną obracającą się wokół konfliktu między syntkami, Dziećmi Atomu i mieszkańcami lokalnego miasteczka. Na gracza czeka też szereg zadań pobocznych, osady do odbudowania, nowi przeciwnicy, przedmioty etc.

It Lurks Below
It Lurks Below

RPG 2018 (wczesny dostęp od 25 kwietnia 2018)

Gra RPG z otwartym światem, opracowana przez Davida Brevika – dewelopera, który współtworzył między innymi dwie części serii Diablo. Pomimo że It Lurks Below czerpie garściami przede wszystkim z takich gier jak Terraria oraz Minecraft, autor wzbogacił całość o wyraźnie zarysowane elementy RPG.

Staxel
Staxel

RPG 2018 (wczesny dostęp od 23 stycznia 2018)

Staxel to opracowana z myślą o pecetach produkcja z gatunku RPG, która pozwala zakosztować życia mieszkańca niewielkiego miasteczka. Możemy zająć się m.in. uprawianiem roli, zakładaniem ogrodów, handlem lub tworzeniem przedmiotów. Istotną rolę odgrywa także zawieranie przyjaźni z postaciami niezależnymi oraz eksplorowanie świata, w tym pełnych potworów i pułapek lochów.

Fallout 4: Nuka World
Fallout 4: Nuka World

RPG 30 sierpnia 2016

Nuka World to ostatni duży fabularny dodatek do gry Fallout 4, który zabiera nas do nowej lokacji, dawnego parku rozrywki, stworzonego przed wojną przez producentów najsławniejszego postapokaliptycznego napoju.

Camelot Unchained
Camelot Unchained

RPG 2019

Camelot Unchained to sandboksowa gra MMORPG osadzona w mitycznej wersji średniowiecznej Europy. Rozgrywka koncentruje się na trybie PvP, w którym trzy frakcje toczą ze sobą niekończące się wojny o kontrolę nad ziemiami i surowcami.

Dwarf Fortress
Dwarf Fortress

RPG 6 sierpnia 2008

Dwarf Fortress to gra tekstowa, łącząca elementy symulacji życia, cRPG oraz strategii. Akcja toczy się w świecie fantasy, a gracz kieruje poczynaniami grupy krasnoludów pragnących zdobyć sławę i bogactwo. Zabawa polega głównie na wykonywaniu misji, walce z przeciwnikami, wydobywaniu surowców oraz wytwarzaniu przedmiotów.

Fallout 4: Wasteland Workshop
Fallout 4: Wasteland Workshop

RPG 12 kwietnia 2016

Drugie DLC do gry RPG Fallout 4. Wprowadza możliwość łapania różnych stworzeń w klatki, aby wypuszczać je później w wybranym miejscu i czasie. Dodaje też nowe obiekty do tworzenia i umieszczania w osadach.

Caribbean!
Caribbean!

RPG 20 lutego 2015

Sandboksowa gra akcji, której akcja toczy się w XVII wieku, czyli „złotych czasach piractwa”, w rejonie Morza Karaibskiego. Wcielamy się w poszukiwacza przygód, który wykonując przeróżne zlecenia zdobywa nowych przyjaciół, rynsztunek i bogactwo. Produkcja bazuje na mechanice serii Mount & Blade, oferując swoistą sandboksowość i swobodę eksploracji świata.

Life is Feudal: MMO
Life is Feudal: MMO

RPG 2018 (wczesny dostęp od 18 listopada 2017)

Poboczna odsłona Life is Feudal – survivalowej hybrydy produkcji typu MMORPG i symulacji życia w epoce średniowiecza. Wersja opatrzona podtytułem MMO cechuje się mniejszym naciskiem na przetrwanie i znacznie większą skalą wydarzeń – w rozgrywce biorą udział tysiące graczy, kształtujących świat podle swojej woli.

Fallout 4: Automatron
Fallout 4: Automatron

RPG 22 marca 2016

Pierwsze DLC do gry RPG Fallout 4. Pustkowia zostają opanowane przez złe roboty tajemniczego Mechanika. Likwidując maszyny, bohater zdobywa części, dzięki którym może konstruować i nieustannie modyfikować własnych mechanicznych pomocników.

The Elder Scrolls V: Skyrim VR
The Elder Scrolls V: Skyrim VR

RPG 3 kwietnia 2018

Kolejna wersja The Elder Scrolls V: Skyrim, opracowana z myślą o goglach wirtualnej rzeczywistości i dedykowanych kontrolerach ruchowych. Pozycja zawiera zarówno podstawową wersję gry, jak i wszystkie oficjalne rozszerzenia, czyli Dawnguard, Hearthfire oraz Dragonborn.

Fallout 4: Vault-Tec Workshop
Fallout 4: Vault-Tec Workshop

RPG 26 lipca 2016

Vault-Tec Workshop to piąty dodatek do gry Fallout 4, pozwalający graczom na konstrukcję i zarządzanie własnym schronem przeciwatomowym. Do naszej dyspozycji oddano nowe opcje budowlane i craftingowe, a także maszyny.

Deiland
Deiland

RPG 14 czerwca 2018

Gra przygodowa z elementami RPG i survivalu przygotowana przez studio Chibig. Podczas zabawy w Deiland poznajemy losy chłopaka imieniem Arco, mieszkającego na malutkiej planecie skrywającej magiczny kryształ.

Citadel: Forged with Fire
Citadel: Forged with Fire

RPG lipiec 2018 (wczesny dostęp od 26 lipca 2017)

Citadel: Forged with Fire wydane na pecety to sandboksowe RPG zaprojektowane z myślą o rozgrywkach multiplayer. Gracze kontrolują adeptów sztuk magicznych i wykorzystują bogaty arsenał zaklęć podczas przygód, budowania twierdz oraz rywalizowania z innymi użytkownikami.

Dead Man's Country
Dead Man's Country

RPG 2019

Dead Man’s Country to opracowane z myślą o pecetach sieciowe RPG akcji, osadzone na Dzikim Zachodzie. Gra oferuje system walki wzorowany na strzelankach, elementy survivalowe i duży otwarty świat, w którym możemy walczyć zarówno przeciwko wrogom sterowanym przez sztuczną inteligencję, jak i innym graczom.