Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

DLC i dodatki do gry The Sims (PC)

PC
The Sims Abrakadabra
The Sims Abrakadabra

dodatek do gry29 października 2003

Siódmy i ostatni dodatek do pierwszej odsłony popularnego cyklu humorystycznych symulatorów życia. The Sims: Abrakadabra wprowadza do gry magię oraz związane z nią miejsca i akcesoria. Po zainstalowaniu dodatku, nasz Sim może nauczyć się rzucać zaklęcia, które np. wpłyną na uczucia, jakim darzą go inni, pozwolą zemścić się na znienawidzonym sąsiedzie czy też pomogą wykonać codzienne obowiązki. Kolejnych czarów uczymy się przez studiowanie księgi magii, wykonując zadania zlecane przez postacie niezależne oraz tworząc własne kombinacje zaklęć. W The Sims: Abrakadabra pojawia się nowa lokacja: Magiczne Miasto, w którym mieszkańcy szlifują swoje umiejętności w kontrolowaniu mocy tajemnych, toczą pojedynki z innymi czarodziejami, spędzają czas wolny na przeróżnych atrakcjach i dokonują zakupów. Nowy rodzaj waluty umożliwia nabywanie magicznych składników, z których tworzy się czary. Dodatek oferuje ponad 150 elementów i przedmiotów, a także nowe postacie, specjalne questy, śródziemnomorski wystrój kuchni i wiele innych.

The Sims: Gwiazda
The Sims: Gwiazda

dodatek do gry12 maja 2003

Szósty dodatek do popularnej gry The Sims, humorystycznego symulatora życia, w którym gracz opiekuje się wirtualnymi postaciami i organizuje im czas. Zawartość pakietu The Sims: Gwiazda otwiera przed Simami drogę kariery gwiazdy filmowej, modelingu lub muzyki pop. W arkana show biznesu wprowadza nas asystent, który wystawia przed nami kolejne cele do osiągnięcia. W The Sims: Gwiazda pojawia się nowa dzielnica, w której spotkać możemy wirtualne odpowiedniki prawdziwych gwiazd, takich jak Avril Lavigne, Andy Warhol, Christina Aguilera, Jon Bon Jovi i Marilyn Monroe. Postępy na wybranej ścieżce do sławy robimy, angażując się w takie aktywności, jak śpiewanie w karaoke i nagrywanie piosenek w studiu, kręcenie scen filmowych na różnych planach oraz prezentowanie ubrań na wybiegach. W dodatku pojawił się wskaźnik sławy, który określa, jak bardzo rozpoznawani są nasi podopieczni. The Sims: Gwiazda oferuje również szeroki wachlarz luksusowych obiektów i akcesoriów oraz nowych sposobów na spędzanie wolnego czasu.

The Sims: Zwierzaki
The Sims: Zwierzaki

dodatek do gry23 września 2002

Piąty oficjalny dodatek do humorystycznego symulatora życia The Sims, gry w której opiekujemy się wirtualnymi postaciami i organizujemy ich życie codziennie. The Sims: Zwierzaki wprowadza do życia Simów szereg domowych pupili. Przygarnąć możemy m.in. psy, koty, kanarki, rybki akwariowe, jaszczurki czy żółwie. Wiąże się to oczywiście z całą masą nowych obowiązków, takich jak wyprowadzanie psów na spacer, wymiana wody w akwarium czy też dbanie o tresurę i rozrywkę zwierzęcia - oraz z nowymi problemami typu poszarpana wersalka czy obsikany fotel. Dzięki zwierzętom poszerza się zakres tematów, na jakie nasi podopieczni mogą rozmawiać z innymi Simami. Ponadto pojawia się 5 nowych ścieżek zawodowych i 50 nowych rodzajów pracy. Nasz Sim może np. zostać weterynarzem, szefem kuchni, projektantem mody lub cyrkowcem. Do gry dodanych zostało 30 nowych budynków i obiektów oraz ponad 125 przedmiotów codziennego użytku. Inną ważną nowością jest ogrodnictwo – Simy mogą uprawiać ogródek, a w nim różnego rodzaju warzywa i owoce.

Face Factory
Face Factory

dodatek do gry10 sierpnia 2002

Dodatek do serii The Sims autorstwa firmy Abacus Software. Daje nam wyjątkową możliwość zaimplementowania do świata gry własnej twarzy.

The Sims: Wakacje
The Sims: Wakacje

dodatek do gry26 marca 2002

Czwarty oficjalny dodatek do The Sims, humorystycznego symulatora życia od studia Maxis. Rolą gracza jest opiekowanie się wirtualnymi postaciami, co obejmuje organizowanie im czasu, pomaganie w rozwijaniu pasji, urządzanie mieszkania itd. The Sims: Vacation rozszerza wachlarz możliwości o nowe opcje – za sprawą pakietu zawartości, możemy wysłać rodzinkę Simów na wakacje. Nasi podopieczni mogą pojechać na urlop w trzy różne miejsca: w ośnieżone góry, na słoneczne plaże oraz na kemping w lesie. W każdym z tych miejsc czeka na nich szereg atrakcji i różnych możliwości spędzania wolnego czasu. Przykładowo, nad morzem mogą grać w piłkę plażową, na zimowisku pojeździć na snowboardzie, a nad jeziorem łowić ryby. Oprócz tego typu aktywności, The Sims: Vacation wprowadza ponad 120 obiektów, w tym hotele, igloo, namioty, leżaki czy różnego rodzaju meble. Ponadto rozszerzenie zawiera nowe postacie Simów, niedostępne dotąd interakcje oraz dodatkowe czynności.

The Sims: Randka
The Sims: Randka

dodatek do gry14 listopada 2001

Trzeci oficjalny dodatek do humorystycznego symulatora życia The Sims, w którym gracz opiekuje się wirtualnymi postaciami: organizuje im czas, pomaga rozwijać zdolności czy też zajmuje się wystrojem wnętrz ich mieszkań. Tym razem twórcy ze studia Maxis skupili się na rozbudowaniu relacji damsko-męskich. The Sims: Randka oferuje spory zestaw nowych twarzy, zainteresowań Simów i tematycznych obiektów, takich jak piknikowy kosz, romantyczny tapczanik czy seksowna wanienka. Rozszerzenie wprowadza kilkadziesiąt nowych interakcji między Simami, a także kolejne opcje użycia istniejących przedmiotów. W The Sims: Randka pojawia się także nowa lokacja: centrum miasta, gdzie roi się od restauracyjek, sklepów z upominkami i parków, do których możemy zaprosić naszą partnerkę bądź partnera. Nasi podopieczni mogą się spotkać na romantycznej kolacji przy świecach, wypić drinka przy barze lub wybrać się na piknik do parku. Można też po prostu wysłać samotnego Sima do miasta, aby tam poznał kogoś, z kim spędzi miłe chwile.

The Sims: Balanga
The Sims: Balanga

dodatek do gry28 marca 2001

Drugi oficjalny dodatek do humorystycznego symulatora życia The Sims. Zgodnie z tytułem, Balanga oferuje szereg rozrywek i atrakcji skupiających się na domowych imprezach. Dzięki nowym postaciom, akcjom, stylom architektonicznym, przedmiotom czy muzyce, mamy możliwość organizowania wystawnych i zwariowanych przyjęć, na które zapraszamy przyjaciół oraz sąsiadów. Zawartość The Sims: Balanga umożliwia przebudowanie domu na ranczo rodem z Dzikiego Zachodu, egzotyczną wyspę czy „undergroundowy” klub. Każdy ze stylów tematycznych oferuje inne rodzaje kostiumów czy dekoracji, dzięki którym da się stworzyć odpowiedni nastrój zabawy. Możemy wybudować salę taneczną i oglądać, jak nasze Simy bawią się w rytm muzyki. Na wystawne przyjęcia wynajmujemy obsługę kelnerów i barmanów serwujących drinki gościom, lub rozładowujemy atmosferę, zamawiając mechanicznego byka czy striptizerkę w torcie. The Sims: Balanga wprowadza też nowe zabawy grupowe, dzięki którym Simy bawią się razem przy ognisku lub grają w Scrabble.

The Sims: Światowe Życie
The Sims: Światowe Życie

dodatek do gry30 sierpnia 2000

Pierwszy oficjalny dodatek do humorystycznego symulatora życia The Sims. Rozszerzenie Światowe Życie oferuje nowe ścieżki kariery, takie jak muzyk, dziennikarz, haker czy nawet specjalista od zjawisk paranormalnych. Dzięki kolejnym cechom i umiejętnościom simów, otrzymujemy dodatkowe opcje organizowania życia naszych podopiecznych i rozwijania ich zainteresowań. The Sims: Światowe Życie wprowadza sporo nowych przedmiotów, elementów architektonicznych i stylów wyposażenia wnętrz. Łącznie twórcy zaoferowali ponad 120 nowych obiektów, w tym ścian, posadzek, elewacji, okien oraz postaci niezależnych. Dzięki temu łatwo wybudować nie tylko willę, ale również pałac czy średniowieczny zamek. Wiele z nowych przedmiotów powiązanych jest z właściwymi sobie czynnościami - możemy np. wyczyścić lampę, stworzyć miksturę w laboratorium czy wystrzelić rakietę. Wzbogacony ekran sąsiedztwa umożliwia wybór pięciu sąsiadów, dzięki czemu możemy stworzyć i kontrolować nawet pięć razy więcej rodzin niż w oryginale.