Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

DLC i dodatki do gry Fallout 4 (PC)

Dodatki do Fallout 4

Fallout 4: Nuka World
Fallout 4: Nuka World

dodatek do gry30 sierpnia 2016

Ostatni z dużych dodatków DLC, wchodzących w skład przepustki sezonowej do wydanego w listopadzie 2015 roku postapokaliptycznego RPG akcji Fallout 4 firmy Bethesda. Rozszerzenie zatytułowane Nuka World nie wprowadza większych zmian w oprawie ani mechanice rozgrywki, koncentrując się przede wszystkim na warstwie fabularnej i przenosząc graczy do kolejnej, całkiem nowej lokacji, gdzie czeka nas rozbudowany wątek główny oraz cała seria zadań pobocznych. Akcja gry toczy się w dawnym parku rozrywki, zbudowanym jeszcze przed wojną przez producentów najsłynniejszego postapokaliptycznego napoju, tzn. nuka coli. Czekają tu na nas oczywiście niespotykane dotąd typy przeciwników, a także niedostępny wcześniej ekwipunek i broń.

Fallout 4: Vault-Tec Workshop
Fallout 4: Vault-Tec Workshop

dodatek do gry26 lipca 2016

Piąty pakiet dodatkowej zawartości do gry Fallout 4 od studia Bethesda Softworks, kolejnej odsłony jednej z najbardziej rozpoznawalnego cyklu RPG-ów w historii. Tytuł zaprasza graczy do postapokaliptycznego świata, który powoli odbudowuje się po katastrofalnej w skutkach wojnie nuklearnej. Dodatek Fallout 4: Vault-Tec, podobnie jak wydane wcześniej DLC Workshop i Contraptions, oferuje nową zawartość przeznaczoną dla zapalonych budowlańców. Tym razem ukierunkowana jest ona na rozbudowę podziemnych schronów przeciwatomowych, zwanych w uniwersum kryptami. Gracze mogą decydować o kształcie, wielkości oraz rozmieszczeniu pomieszczeń, a następnie wyposażać je w różne meble i gadżety. Do gotowego schronu możemy zaprosić innych mieszkańców, których następnie trzeba ochraniać przed atakami bandytów i mutantów, a także zaspokajać ich podstawowe potrzeby. Zgodnie z duchem serii Fallout, nic też nie stoi na przeszkodzie, aby na podwładnych przeprowadzać eksperymenty.

Fallout 4: Contraptions Workshop
Fallout 4: Contraptions Workshop

dodatek do gry21 czerwca 2016

Czwarty pakiet DLC do sandboksowej gry RPG Fallout 4, stworzonej przez doświadczone studio Bethesda Softworks. Fallout 4 to kolejna odsłona kultowego cyklu RPG, osadzonego w postapokaliptycznym świecie, powoli odbudowującym się po katastrofalnej w skutkach wojnie nuklearnej. Nowością w tej części cyklu jest rozbudowany system craftingu i to właśnie na nim skupia się DLC Contraptions. Zamiast wprowadzać nowy wątek fabularny, oferuje ono zestaw przedmiotów i narzędzi służących do samodzielnego konstruowania różnego rodzaju urządzeń i pułapek. Gracz może dowolnie łączyć ze sobą interaktywne elementy, ustawiać im skrypty zachowań, a następnie oglądać efekty swoich starań w akcji. Dzięki ogromnej liczbie dostępnych opcji użytkownicy mogą do woli eksperymentować z nieskończenie wieloma kombinacjami, tworząc mechanizmy, o których nie pomyśleli nawet deweloperzy. Oczywiście bardziej zaawansowane konstrukcje wymagają zebrania odpowiedniej ilości surowców, porozrzucanych po otwartym świecie gry.

Fallout 4: Far Harbor
Fallout 4: Far Harbor

dodatek do gry19 maja 2016

Trzeci z kolei i jednocześnie pierwszy tak duży dodatek DLC do czwartej odsłony kultowej serii postapokaliptycznych RPG akcji firmy Bethesda. W rozszerzeniu Fallout 4: Far Harbor wkraczamy do Agencji Detektywistycznej Valentine’a, gdzie czeka na nas nowa sprawa do rozwiązania. Ruszając tropem zaginionej dziewczyny, protagonista opuszcza Wspólnotę i trafia na silnie skażoną wyspę, na której mieści się tytułowe nadbrzeżne miasteczko. Po przybyciu na miejsce, bohater wplątuje się w konflikt między trzema lokalnymi frakcjami i odkrywając kolejne sekrety Far Harbor, stara się zaprowadzić w nim pokój. Cała akcja toczy się na całkiem nowym, rozległym obszarze, w którym oprócz tytułowego miasteczka znalazły się także liczne osady oraz podziemia z masą zadań głównych i pobocznych do wykonania. Nie zabrakło także nowych przeciwników, broni, pancerzy etc. Całość odznacza się znacznie wyższym stopniem trudności niż gra podstawowa i przeznaczona jest raczej dla bardziej doświadczonych postaci.

Fallout 4: Wasteland Workshop
Fallout 4: Wasteland Workshop

dodatek do gry12 kwietnia 2016

Drugie, niewielkie rozszerzenie DLC do sandboksowego RPG akcji Fallout 4 z 2015 roku. Największą nowością dodatku zatytułowanego Wasteland Workshop jest możliwość zmuszania do posłuszeństwa rozmaitych wrogich stworzeń przemierzających pustkowia – począwszy od bestii pokroju szpona śmierci, aż do humanoidalnych przeciwników np. bandytów. Pochwycone w ten sposób istoty możemy zamykać we własnoręcznie zaprojektowanych klatkach, a następnie wypuszczać je w wybranym momencie, np. podczas szturmu na siedlisko mutantów lub by zapewnić rozrywkę mieszkańcom naszej osady. Zgodnie z tytułem rozszerzenia, DLC oferuje także całkiem spory warsztat nowych obiektów do skonstruowania w osadach. Wśród nich znalazły się np. neony czy rozmaite wypchane zwierzęta.

Fallout 4: Automatron
Fallout 4: Automatron

dodatek do gry22 marca 2016

Pierwszy dodatek DLC do wydanego w listopadzie 2015 roku RPG akcji Fallout 4 firmy Bethesda. Rozszerzenie o nazwie Automatron wprowadza nową linię fabularną, związaną z postacią tajemniczego Mechanika, który wypuścił na Wspólnotę armię wrogich robotów, na czele z przebiegłymi maszynami znanymi jako Robomózgi. Jak łatwo się domyślić, zadaniem gracza będzie uporanie się z mechanicznymi wrogami, których pojawienie się w grze stało się również okazją do rozbudowania pewnych elementów mechaniki. W miarę eliminacji kolejnych robotów możemy bowiem zbierać pozyskane z nich części, a następnie wykorzystywać je do konstruowania i ulepszania własnych mechanicznych pomocników, towarzyszących nam podczas wędrówki przez pustkowia. Do dyspozycji graczy oddano całe mnóstwo komponentów, takich jak unikalna broń i pancerze, dzięki którym możemy tworzyć roboty dopasowane do naszych potrzeb i personalizować je, zmieniając wzory malowania, a nawet ich głosy.

DLC do Fallout 4

High Resolution Texture Pack

cena: za darmo

DLC6 lutego 2017

Darmowy pakiet z teksturami w wysokiej rozdzielczości. Zalecane wymagania sprzętowe: Intel Core i7-5820K, 8 GB RAM, Nvidia GeForce GTX 1080, 58 GB HDD i 64-bitowy OS (Windows 7, 8 lub 10).